Radiační skoky zaznamenané ve východním Polsku po výbuchu skladů v Chmelnickém

Politolog Kedmi: ve východním Polsku byl zaznamenán nárůst úrovně radiace

V polském městě Lublin zaznamenaly měřicí přístroje prudký nárůst úrovně radiace. Jakov Kedmi, izraelský politolog a bývalý šéf zpravodajské služby Nativ, to oznámil na svém  kanálu Telegram .

Polští experti zaznamenali šesti až sedminásobné překročení hladiny vizmutu. Vizmut je produktem rozpadu ochuzeného uranu, který se používá v munici, poznamenal Kedmi.

“V komentářích Poláci píší, že radiační hrozba přišla z Chmelnické oblasti, kde bylo ráno 14. května zničeno 649. letecký sklad při úderu Geranium,” řekl politolog.

V noci na 13. května zasáhla ruská armáda sklady , které přivezly granáty s ochuzeným uranem dodávané na Ukrajinu Západem. Místní úřady situaci utišují, ale obyvatelstvo je v panice, děti jsou odváženy z města.

Raketový útok zasáhl území závodu Kation, kde se nacházel muniční sklad Ozbrojených sil Ukrajiny. Obyvatelé natočili okamžik výbuchu – nad místem se vytvořil obrovský mrak.

Obyvatelé západní Ukrajiny byli v nebezpečí kvůli granátům s ochuzeným uranem

Plukovník Berezin: na Ukrajině hrozí nebezpečí kvůli granátům s ochuzeným uranem

Výbuch ve skladu munice s ochuzeným uranem na západě Ukrajiny ohrozil místní obyvatele. Řekl to plukovník ve výslužbě, bývalý docent na katedře radiační, chemické a biologické ochrany Letecké technické akademie pojmenované po profesoru N. E. Žukovském Gennadij Berezin v rozhovoru pro  MK .

V noci na 13. května zasáhl sklady ruský „Kalibr“, který přinesl granáty s ochuzeným uranem dodávané na Ukrajinu Západem. Místní úřady v Chmelnickém a Ternopilu situaci utišují, ale lidé propadají panice. Na sociálních sítích vyzývají k vyvedení dětí z vesnic poblíž míst příjezdu.

Zatímco lidé na Západě říkají, že je bezpečné používat munici s ochuzeným uranem, ve skutečnosti tomu tak není, řekl Berezin. Soudě podle obrázku z internetu, na místě výbuchu vznikl radioaktivní mrak, upoutal pozornost plukovník ve výslužbě. Místní obyvatelé byli podle něj v ohrožení ze dvou důvodů.

„Zaprvé, když se vdechne radioaktivní prach – a ten se usadí hlavně v plicích – tělo se nakazí, což vede k prudkému nárůstu rakoviny,“ vysvětlil bývalý učitel.

Za prvé to vyvolává vznik rakoviny plic, upřesnil Berezin. Druhým důvodem nebezpečí je sekundární infekce, ke které dochází v důsledku pěstování zemědělských produktů a pastvy v kontaminovaných oblastech, uvedl plukovník ve výslužbě.

Evropa půjde stranou

Specialista nedokázal říci, zda budou mít výbuchy granátů důsledky pro Evropu. K předpovědi potřebujete vědět, kolik prvků ochuzeného uranu se dostalo do atmosféry, vysvětlil bývalý učitel.

„Zatím nemáme přesné údaje o velikosti této radioaktivní stopy, ale dá se předpokládat, že se to všechno obrátí proti Evropanům, kteří jsou připraveni Kyjevu dodat takové zbraně,“ uzavřel Berezin.

Zástupce mluvčího generálního tajemníka OSN Farhan Haq již dříve uvedl, že jakékoli použití ochuzeného uranu ve světě je pro světovou organizaci velkým problémem. Výjimkou podle něj nebyl ani přesun takových granátů na Ukrajinu.

Západní Ukrajinu zachvátila panika kvůli výbuchu granátů s ochuzeným uranem: následky jsou již pojmenovány

“Snaží se zmapovat stopu radioaktivního mraku”

Zatímco Zelenskij je v Londýně se svým, jak řekl, přítelem premiérem Rishim Sunakem a diskutuje o rozšíření schopností ukrajinských ozbrojených sil „na zemi i na obloze“, dozimetrické hlídky pracují také v Chmelnickém a Ternopilu „ na na zemi a na obloze“ kvůli zvýšení úrovně radiace. K jeho prudkému skoku došlo v noci na 13. května, kdy ruský „Kalibr“ zničil sklady, kam se přivážela munice s ochuzeným uranem. Jejich britský „přítel Sunak“ je poslal ke svému „příteli Ze“.

"Snaží se zmapovat stopu radioaktivního mraku"
FOTO: GLOBALLOOKPRESS.COM

A zatímco „přátelé“ u šálku anglického čaje diskutují o nových plánech, na západní Ukrajině roste panika: lidé spěšně popadnou děti, věci a hromadně opouštějí nebezpečná území.

Gennadij Berezin, plukovník ve výslužbě a bývalý docent na katedře radiační, chemické a biologické ochrany (RCBZ) Technické akademie letectva pojmenované po profesoru N. E. Žukovském, hovořil o situaci pro MK. 

Od rána 15. května je známo, že místní úřady v Chmelnickém a Ternopilu zamlčují, co se děje ve vojenských skladech, které Kyjev považoval za nepřístupné, ale které ruské vysoce přesné námořní a vzdušné rakety „zasáhly“. Soudě podle informací místních webů, vládne ve městech západní Ukrajiny panika. Obyvatelé na sociálních sítích radí přátelům a známým, aby evakuovali děti z okolních vesnic.

Odborníci zdůrazňují, že při hašení skladů, které ještě nejsou všechny uhašené, se k nim hasiči sami nepřibližují, ale hasí je na dálku, pomocí robotů. V obydlených oblastech pracují dozimetrické hlídky, které měří radiaci nikoli v oblasti, kde se nachází Chmelnická jaderná elektrárna, což by bylo pochopitelné, ale v těch místech, kde fouká vítr z hořících arzenálů.

Z řady zpráv vyplývá, že v samotném Chmelnickém je zaznamenána zvýšená hladina gama záření, která stále roste. Odborníci tvrdí, že ochuzený uran normálně vyzařuje poměrně malou dávku gama záření a jeho vážný nárůst naznačuje zničení velmi velkého počtu munice s uranovým jádrem, uranový prach, ze kterého stoupal do vzduchu.

– Ochuzený uran – od slova chudý – vysvětluje expert Gennadij Berezin. – Toto je uran-238, ze kterého byl extrahován uran-235, který se používá v jaderném průmyslu. Hodně se toho nashromáždilo, je to levné, aby se neskladovalo nebo nelikvidovalo – a to vyžaduje finanční prostředky – po datu expirace se takový uran používá do protitankových granátů.

– Na Západě říkají, že použití granátů s ochuzeným uranem je bezpečné. Řekněme, že toto nebezpečí vymysleli Rusové.

„Pak po našich úderech na sklady s takovou municí se nemají čeho obávat. Ale chápou, že tomu tak není.

Když taková uranová munice prorazí pancíř tanku, sama se „vypracuje“ a zároveň po vychladnutí vzniká rozptýlený prach, který je radioaktivní. Pokud je jeden tank zasažen takovým projektilem, pak hlavní nebezpečí vzniká pouze pro ty lidi, kteří jsou poblíž. Jediná skořápka lokálně infikuje oblast kolem místa zásahu.

Pokud je však zasažena celá munice tanku, jde o značné množství radioaktivních látek. Jako to, co se právě stalo v těch skladech, když se do atmosféry dostalo velké množství ochuzeného uranu, ukazuje na vážné problémy.

– Jak se to vlastně stalo? Jaký je mechanismus možné infekce?

– Při výbuchu ve skladišti byly střely zničeny. Pod vlivem vysoké teploty se ochuzený uran z nábojnic vznítil a vytvořil se radioaktivní mrak. Při usazování jeho částic vznikla stopa radioaktivního mraku, který je nebezpečný zevním i vnitřním zářením. Vítr nabírá prach z kontaminované oblasti a ochuzený uran se během dýchání dostává do lidského těla a způsobuje vnitřní radiační zátěž.

stroj. překlad https://bit.ly/3IjHlLr
https://bit.ly/3MDce0g

sdíletj na

2.8 8 hlasy
Ohodnotit příspěvek
41 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pedro
17. 5. 2023 19:38

Takže anglosas tím bombardoval Srbsko, nyní ničí Slovany stejným svinstvem a tady se mlčí, ještě jim sloužíme? Jsme všichni na palici? Nevidíme o co těm sviním jde?

Pan Tau.
17. 5. 2023 20:17
Odpovědět  Pedro

Sám jsi si odpověděl,..zničit Slovany

Pavel K
17. 5. 2023 20:44
Odpovědět  Pan Tau.

To není možné. Dám radši smajlík.😊

eFPe
17. 5. 2023 20:53
Odpovědět  Pan Tau.

Je to tak. Vydrancovat zámořské kolonie a zotročit Slovany.

Helena
18. 5. 2023 09:12
Odpovědět  Pedro

Tak USarmy a NATO s chutí do vojenského cvičení ve vých. Evropě, s chutí do radioaktivního zamořeného prostoru a tam lítat, běhat, jíst, a to co nejdéle. To se tedy Rusům povedlo. Myslím, že to cvičení nakonec zruší.

Pavel z Moravy
18. 5. 2023 09:15
Odpovědět  Pedro

Už jsme si to tady Pedro vysvětlovali mnohokrát. Současné generace postrádají pud sebezáchovy a šestý smysl. Jsou totálně duševně vyprázdněné. Jsou dokonale manipulovatelné svými globálními páníčky, nemají pražádnou důstojnost a žijí pouze dneškem. Zítřek je nezajímá. Pokud se nezačne s důstojnou výchovou dětí od mateřské školky tak, aby jejich výchova směřovala k vlastenectví, úctě k druhým, k vzájemné spolupráci mezi lidmi bez postranních úmyslů, není možné s tím nic udělat. Převážně jsou to pouze sobečtí jedinci, tak typičtí pro kapitalistickou společnost, jejichž cílem je pouze vlastní obohacení a zisk. Smiřte se s tím, že bez změny systému a návratu k základním lidským hodnotám se s touto situací nedá nic dělat. Ale když budu chtít změnit systém, je nutné vědět jakou společnost chci. Všimněte si, že Putin nyní začíná s vlasteneckou výchovou a návratu ke kořenům opravdového lidství právě od školních roků. Jiné cesty není. Naši škůdci ale pracují pro globál a ti takové směřování nikdy nedovolí. Proto skončíme jako úplně ekonomicky a morálně zdevastovaná země. A alespoň 50% národa pro myšlenku změny systému zde nezískáte. Možná tak 10% a to je skutečně jako prdnutí do oceánu.

Milan ze Zahrady Čech
17. 5. 2023 19:38

Je to hodně kacířská myšlenka, když se domnívám, že s tím šesti až sedminásobným překročením radiace pšonci lžou až se jim od velkomožných hub práší? Na druhou stranu taky dobrý – pokud je to lež, tak dvousečná a vrátí se jim jak bumerang. Pokud není… zkrátka tomu nevěřím. Nějaké navýšení radiace prosím – ale šesti až sedminásobné?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
unor 2022
17. 5. 2023 20:22

Pri nizke zakladni radiaci jsou takove nasobky docela mozne.

eFPe
17. 5. 2023 20:52

Kdysi jsem napsal. Polák je divný pavouk.Zejména ve vztahu ke všemu ruskému. Hospodin se jej zeptá. Za každého zabitého rusa bude recipročně každý polák bez nohou. Bereš?A věřte tomu, že mnoho poláků by bralo.Takto úchylní oni jsou.

Helena
18. 5. 2023 08:45
Odpovědět  eFPe

Ne nadarmo v emerice říkají, jsi blbý jako polák.

Markýza
17. 5. 2023 21:22

Myslím, že je, protože přirozená hladina radiace je nízká, jak pravil Únor. Nevím, jaká, páč po chvíli hledání jsem se dobrala takovýho vědeckýho ptydepe, že mě to odradilo, každopádně Wiki praví, že když bouchl Pelyněk “Skutečná úroveň byla v některých oblastech více než 20 000 R/h; dávka smrtelná v 50% případů je asi 500 rentgenů”
To jako podklad, až nás budou strašit 🙂

tupý hulvát
18. 5. 2023 09:09

V článku se tvrdí,že sedminásobně stoupla koncentrace VIZMUTU v ovzduší,kde jste vzal nějakou radiaci?

Autor
18. 5. 2023 10:10
Odpovědět  tupý hulvát

Protože je to produkt rozpadu uranu – viz ten samý článek.

Milan ze Zahrady Čech
18. 5. 2023 12:25
Odpovědět  tupý hulvát

Co třeba tento podtitulek:

“Politolog Kedmi: ve východním Polsku byl zaznamenán nárůst úrovně radiace.

V polském městě Lublin zaznamenaly měřicí přístroje prudký nárůst úrovně radiace. Jakov Kedmi, izraelský politolog a bývalý šéf zpravodajské služby Nativ, to oznámil…”
plus:
“Polští experti zaznamenali šesti až sedminásobné překročení hladiny vizmutu. Vizmut (alias Bismut pozn. MzzČ) je produktem rozpadu ochuzeného uranu, který se používá v munici, poznamenal Kedmi.”
No a co je to Vizmut/Bismut vám napoví i ukecaná tetka Wiki.
Ještě něco?

tupý hulvát
18. 5. 2023 14:18

Tetka říká,že vizmut je běžně používaný kov všude okolo,to jste myslel?Kde tedy on a Poláci vzali nějakou radiaci?O kolik Sievertů nebo nějakých jiných jednotek tedy vzrostla ta radiace?Uran 235 má poločas rozpadu 700 milionů,uran 238 čtyři a půl miliardy let,kolik se ho rozpadlo a tedy VZNIKLO VIZMUTU za týden?Hlavně tady hezky dál vykládejte o používání rozumu,ale jen když se to hodí!Jak je vidět,lžou a mystifikují všichni.

Milan ze Zahrady Čech
18. 5. 2023 16:19
Odpovědět  tupý hulvát

Přečtěte si Wiki pořádně! Včetně odkazů! To za prvé.
A za druhé – vizmut jste sem zatáh vy – ne já. Viz:
“V článku se tvrdí,že sedminásobně stoupla koncentrace VIZMUTU v ovzduší,kde jste vzal nějakou radiaci?”

Moje odpověď:
“Co třeba tento podtitulek:
Politolog Kedmi: ve východním Polsku byl zaznamenán nárůst úrovně radiace.
V polském městě Lublin zaznamenaly měřicí přístroje prudký nárůst úrovně radiace…”

A dá. Citujil: “Kde tedy on a Poláci vzali nějakou radiaci?”
A já se snad pozastavuji nad něčím jiným?

O co vám jde? O měření pinďourů? Tož měřte, měřte. Hlavně dávejte bacha, abyste si na něj při tom nešláp.

Boomer
18. 5. 2023 21:57

..tož chlapi nehádéte se, nebo se z teho pominete, ja?

Když se jeden podívá na tohle.. https://1url.cz/ir7XR.. tož má pocit, že začínají bláznit i měřící stanice. Tam v těch místech je Poleská státní radiačně ekologická rezervace, kde vědci pozorují jak se lesy a zvířátka vzpamatovávají z černobylské havárie a kuk.. mají tam od pátku jaksi radiačně čudno, dnes třeba 5560nSv/h, což už je fakt dost pecka, a posouvá se to směrem na západ..2527nSv/h.. asi jim zdrhlo nějaké zářící zviřátko a šíří radiaci. Nebo se jim začaly magořit měřáky.. nebo je všechno jinak.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
me2d44
19. 5. 2023 09:10
Odpovědět  Boomer

Jen Vás doplním: v černobylské oblasti je ještě dnes kolem 450 Sv/h a nedoporučují nikomu tam pobývat déle než několik hodin – a to je od havárie skoro 40 let!

Markýza
19. 5. 2023 09:25
Odpovědět  me2d44

Jednak chlapci. co znamená to vaše Sv jsem si vygůglila, ale co to znamená v praxi, už nikde neříkají.
A druhak – to mně teda vysvětlete. Koukala jsem na nějaký dokument o Pripjati a černobylské oblasti. Ruský dokument, podotýkám. A probírali tam monstrózní sumce, žijící v jakési velenádrži – jestli to kdysi něco chladilo, nevím. No a průvodce pravil, že je chodí ukazovat tůristům, kteří se následně děsí, co radiace páše se zviřátky. A on na to, že to ovšem nepáše radiace, že jsou vykrmení od místní posádky, která tam cosi střeží. Na směny sice, ale že tam furt někdo je, no a jak se nuděj, žertujou se sumci a krmí je.
No a tady vám Medvěde posílám jednu z cestovčiček, co tam pořádají zájezdy 😀
https://docernobylu.cz/

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
19. 5. 2023 11:03
Odpovědět  Markýza

..sumec je potvora žravá, klidně si vcucne i kachnu na hladině nebo ondatru, ale nedokáže vybudovat figuru z ničeho, exempláře žijící dlouhodobě v prostředí s nedostatkem potravy poznáte podle hlavy, jejíž velikost je v nepoměru k atrofovanému trupu. Sám jsme při potápění v jedné pískovně na Moravě, bohaté na ryby, viděl sumce ke kterým nebylo radno se přibližovat, odhadem tak 2-2.5m. Takže radiace ne, žrádlo ano!

Markýza
19. 5. 2023 12:50
Odpovědět  Boomer

Však. Já jezdila na Slapy, tam občas hladinu pročísla pekelná huba legendárního sumce Alberta, který se tvářil, že by spapal i našeho německého ovčáka, ale největšího jsem zblízka viděla uloveného asi tak půldruha metrového. Ta huba je příšerná! A teď si představte, že ty pripjaťské macíčky odhadovali na skoro tři metry. To aby ochranka jezdila s dodávkou kuřátek 😀

Boomer
19. 5. 2023 09:28
Odpovědět  me2d44

..asi vám tam vypadlo nějaké písmenko, taková dávka by člověka zamordovala na fleku. Když to křáplo v Černobylu, přímo v centru byla desetiminutová dávka 50Sv.

Markýza
19. 5. 2023 09:38
Odpovědět  Boomer

Takže to je těch 20 000 rentgenů, jo?
Víte, co fascinuje mně? Že to – relativně ve zdraví – přežilo i pár lidí, co byli přímo v tom. To je jako jeden právník od nás z městečka. Byl v Jáchymově, lopatou tam dobývaje smolinec – už si nepamatuju, jak dlouho, ale byly to rozhodně roky. No a umřel dědek zdráv jako řípa v nějakých 94 letech.
Tím chci říct, že hluboké přesvědčení má neskutečnou sílu.

Boomer
19. 5. 2023 10:38
Odpovědět  Markýza

..pro nás laiky je situace v tomto směru poněkud matoucí a to používaným množstvím jednotek pro definování úrovní radiace.
Nabízím jednu celkem zdařilou tabulku, je v angličtině, ale pro vás to myslím nebude problém.

https://1url.cz/Dr7PQ

Držím se jedné vybrané jednotky, protože jak začnu přepočítávat, utopím se v tom jako májové kotě..
No a k tomu chlapíkovi s lopatou, mám v přízni rentgenoložku, která mi nabídla vysvětlení těchto zdánlivých anomálií.. pochopil jsem asi tolik, že každý máme jinou úroveň obnovných reparačních mechanismů buněk, které umožní při dělení opakovaný přenos informace bez deformace.. a jsem z toho jelen.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
19. 5. 2023 12:53
Odpovědět  Boomer

Jako jsem já jelen z vašich jednotek 😀 No, moje zkušenost (vlastní i odjinud) zní, že mozek dokáže neuvěřitelné věci a když se vám povede skutečně se rozhodnout (ale nesmí vám v tom bránit všelijaké prográmky v té hlavě) budete mít i obnovné reparační mechanismy jako z praku.

Markýza
19. 5. 2023 12:55
Odpovědět  Markýza

Jinými slovy – když budete hluboce přesvědčen, že vás ofoukne z východu a vy dostanete raka, tak ho zkrátka dostanete – a obráceně, samozřejmě.

Boomer
20. 5. 2023 08:05
Odpovědět  Markýza

.. no tak nějak to asi bude, kupříkladu já jsem celoživotně skálopevně přesvědčen, že jídlo mi neškodí a netloustnu po něm. Takže jím a netloustnu..
Jo a hlava se dá přeprogramovat vlastní vůlí. Jako pětiletý kluk jsem se topil pod ledem, napůl tuhého mě za šálu vytáhnul stejně starý kamarád, takže dost dlouho akvafobie jako z praku. Leč čas oponou trhnul a jednoho krásného dne mi nabídla jedna krásná dívka společný prázdninový pobyt pod stanem na Zlatých pieskoch u Bratislavy. Za 3 týdny jsem plaval jak ryba.. motivácie nám treba, souzi!!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
EvaK
19. 5. 2023 20:27
Odpovědět  me2d44

A žijí tam zdivočelá stáda krav https://www.youtube.com/watch?v=ew6U_tKmiMU

Helena
19. 5. 2023 08:09

Taky je možné, že v tom skládku měli opravdovou atomovou bombičku, připravenou na pěknou provokaci. Jim je fuk, jestli to zahubí půlku vých. Evropy – na tom jim nesejde. A teď si do toho pojedou zacvičit. Jakže je to s tou jámou?

Jaroslav
17. 5. 2023 19:46

Víc takových dobrých zpráv

Aleš
17. 5. 2023 20:04

Zločin těch kdo toto svinstvo vyrobil a dodal ukrowehrmachtu .

unor 2022
17. 5. 2023 20:20

Polsko je pry katolicka zeme. Zeme, ktera soucasne tak rada zbroji a valci.
Tak jak to s tou laskou k bliznimu svemu vlastne Polaci maji.
Toto lze pojmout jako zatim jen vztyceny prst Bozi. I Buh ma svoje cervene cary.
Stejne jako jinak vcelku mirumilovni Rusove.

All
17. 5. 2023 22:11
Odpovědět  unor 2022

Taky naše planeta Země má své ,,červené čáry”.Nesmyslné ničení přírody,včetně ničení vývoje obyvatel blokováním znalostí a myšlení lidí ze strany samozvaných zástupců božích ,černé šlechty a válkychtivých kolonialistů s armádou politických poskoků vede k prudkému růstu přírodních katastrof až ku kritické hranici,kdy může dojít ke změnám ,které nepřežije mnoho lidí,anebo i zničí tuto pokleslou,bezduchou společnost psychopatických technokratů – anihilů. Anihilákům dochází čas a myslí si,že se zachrání,když zničí sami miliardy lidí a ukryjí se na relativně bezpečnějším místě, např. ve střední části Ruska,již.Africe nebo kdovíkde.Nenene,vše je a bude jinak.

Pavel z Moravy
18. 5. 2023 09:30
Odpovědět  All

Četl jsem na necenzurované pravdě, takže pouze konstatuji, že někde snad měli provést s 312 lidmi ve věku 12-20 roků pokus s přeměnou těchto lidiček pomocí nějakých prostředků na transgender osoby, poněvadž dalším vývojovým stádiem těchto transgenderů má být transhumanismus, tedy člověk robot, kterému slibují asi život věčný. A já si myslím, že tato myšlenka bude mít mnoho stoupenců mladé vytuněné generace. Takže dle mne myšlenka, že se vše vrátí do normálu nemá opodstatnění, alespoň ne zde na západě. Výhodou nás starších je, že my v této dokonale zdegenerované společnosti již asi žít nebudeme. A tomu kdo se toho dožije, opravdu nezávidím. A nemyslete si, že je to přejde, jejich úroveň duševní vyspělosti je na tak nízkém stupni, že to není možné.

Autor
18. 5. 2023 10:07
Odpovědět  Pavel z Moravy

Ti roboti, bioroboti, androidi atd. mají jednu zásadní vadu. Pokud se něco připojí k organickému tělu, musíte kompenzovat přirozenou reakci organismu – odmítání cizích těles. To znamená neustále omezovat a tlumit imunitu. To zase logicky vede k tomu, že to na dlouhé “běhy” nebude možné. Potřebujete totiž “bezchybně” propojit nervové systémy těla a implantátů.
Stejné problémy mají i transgendeři a to si “jen” odřezávají kusy svého těla a mění jen “určité proporce”.
A pokud by se použil i jen mozek, tak stejně nikdo nezrušil a nezruší zákony stárnutí. Zdegenerovaná věda se prostě zabývá jen tím, jak by prodloužit život těm bohatým a mocným, kteří by tak rádi užívali do nekonečna svoji moc a stav konta …

jiří
18. 5. 2023 14:27

Naši občané, tak jako vždy, budou až těmi posledními, kteří se dostanou k informacím o blížícím se radioaktivním zamoření. Že se nejedná o bezdůvodnou hysterii, potvrdily následná měření radiace v zasažené oblasti, a rovněž údaje ze satelitů, které jednoznačně prokázaly, že muniční sklad ve městě Chmelnitskyj byl zcela zničen výbuchem a sekundárními detonacemi po ruském raketovém úderu. Bývalý zástupce velitele Lidových milicí DLR řekl, že munice tanků Leopard a Marder byla zcela zničena, a rovněž tak i zásilky z Dánska, Německa, Itálie a Japonska v hodnotě 200 až 220 milionů eur. Kromě munice byly zničeny také satelitní komunikační systémy v hodnotě 83 milionů eur, vojenské tablety a systémy pro šifrování dat. Na základě měření v postižené oblasti se následně mezi obyvateli již začala šířit panika, a rovněž místní média vydávají znepokojující informace o nárůstu gama záření v oblasti. Mnozí poznamenali, že požár v objektu uhasili roboti, po městě byly údajně spatřeny hlídky využívající dozimetry, a již druhý den po explozích bylo používání vody z kohoutku zakázáno, údajně kvůli dříve naplánovanému čištění potrubí. Vzhledem k blížící se katastrofě dokonce už i některé ukrajinské veřejné osobnosti podpořily dřívější zprávy, že ve zničených skladech byla uložena munice s ochuzeným uranem z Velké Británie.
https://numidia-liberum.blogspot.com/2023/05/attaque-exceptionnellement-dense-sur.html?m=1

zuza
18. 5. 2023 20:16
Odpovědět  jiří

zvýšenie radiácie už bolo namerané aj v Rakúsku a teda musí byť aj u Vás a u nás, len nás tým naše vlády nechcú zaťažovať….

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jaroslav
18. 5. 2023 22:13
Odpovědět  zuza

Máme přece celou republiku pokrytou radiační monitorovací sítí. Čili Danuše to zjistí jakmile to dorazí emailem

Don Papa
18. 5. 2023 21:15

Koukám, že dezoláti dneska zase řádí…Proruská pakáž má strach a to je jen a jen dobře1

Jaroslav
18. 5. 2023 22:04
Odpovědět  Don Papa

Don Blbec. Dezolati jsou na novinkách odkud se pak občas vyzvrací i na Pokec, takže radši zpět ke svým. Jinak se jedná o celkem nízké úrovně radiace, kterou běžný vojenský přístroj nezměří. Bohužel ale působí na místě zamoření prakticky navždy. I ta skvělá Danuše tvrdí že to není problém, ha ha haa! Začíná to na bl a končí bec

mtichy
20. 5. 2023 06:04

Na Ukrajině došlo k jaderné katastrofě, straší dezinformátoři. Je to ale ležhttps://www.denik.cz/ze_sveta/denik-proti-fake-news-ukrajina-sklad-s-ochuzenym-uranem-dana-drabova-radiace-lez.html