Putin zvedl sázky v globální hře

Pro ty, kteří ještě nepochopili… probudili jsme se v jiné realitě. 
Poselství ruského prezidenta bude mít globální důsledky.

Putin zvedl sázky v globální hře. Karty jsou odkryty. Rubicon překročen.

Toto je vzácný případ, kdy se opona nadzvedla a můžeme vidět skutečné hnací síly geopolitiky.

Šídlo je z pytle venku.

Uzavření obchodní dohody s Čínou, která je pro Trumpa a americkou ekonomiku jednoznačně vítězná, iniciace demokratů k přenosu diskuse o impeachmentu Trumpa do Senátu a poselství Putina…. proběhlo téměř současně. Věří někdo, že se jedná o náhodu? Já ne. Sázky jsou uzavřeny. Velká hra jde do finále.

Zákaz v Rusku  dosazovat do vrcholných vedoucích funkcí úředníky s druhým státním občanstvím a povolením k pobytu v cizině a priorita ruské Ústavy před mezinárodním právem je jasné sbohem ruské liberální páté koloně. tj. platí pro ně právní registrace zákazu účasti na politickém životě Ruska na nejvyšší ústavní úrovni.

Lze předpokládat, že Putin odmítl neformální dohody ruské elity s liberálním Západem, které byly uzavřeny ještě za Jelcina. Jejich podstata spočívá v nedotknutelnosti jak specifických osobností (například Čubajs), tak v upevnění klíčových pozic finančního a ekonomického bloku vlády globálních liberálů (Nabiulina, Siluanov, Gref, Kudrin) spojené s mezinárodními finančními elitami prostřednictvím MMF, Světové banky, WTO, atd.

Není pochyb o tom, že budou přijaty všechny navrhované změny ústavy.  Tato opatření byla dlouho požadována drtivou částí společnosti a bylo v nich dosaženo konsensu de facto. Zbývá to napravit de jure.

Rozhodnutí o referendu nenechává liberálům šanci tento proces zvrátit. 

Referendum bude brzy. Pravděpodobně v únoru – květnu.

Rychlost a náhlost obratu ukazuje na dobře naplánovanou a tajně připravenou speciální operaci v duchu připojení Krymu. Podle reakce celá ruská liberální elita nic nevěděla a zůstala v šoku.

Možná tady leží odpověď na otázku, proč tak dlouho se přivíraly oči nad odpornými přešlapy ruských vládních úředníků. Bylo nutné je nevyplašit a vybrat si ten správný čas.

Pokud mám pravdu, masky budou staženy a všechno zapadne na místo.

Do tohoto konceptu všechno zapadá: od zákulisí her po podporu Trumpa v minulých volbách.

A pokud dříve byly činy Ruska maskovány, Putin nyní dal jasně najevo, na které straně bude Rusko hrát. 
S ohledem na vkládané naděje při poslední volební kampani a vlasteneckou vlnu, která zajistila jeho vítězství, lze poslední dva roky nenaplněných nadějí a zklamání považovat za přípravu na krycí operaci, jejímž cílem je otočit ruskou zemi a utlumit ostražitost nepřátel.

Přípravy otočky probíhají již dlouhou dobu. Velká hra rozhodně nezačala dnes.

Nyní není pochyb, že při volbě prezidenta Spojených států hrálo Rusko na straně Trumpa. V tomto kontextu je pochopitelná i zdánlivě iracionální nenávist demokratů vůči Trumpovi po vítězství nad čarodějnicí Hillary. Koneckonců to nebylo ani tak o volbě příštího prezidenta, ale o volbě cesty světového rozvoje s následnou změnou příjemců benefitů, ale tehdy tomu rozuměl málokdo.

Všechno podle Lenina:
„Včera bylo brzy, zítra bude pozdě“ a „abyste se sjednotili, musíte se nejprve oddělit.“ 

Ten okamžik nastal. 

Putin vstoupil do americké volební kampaně. Do boje s globální finanční elitou, zhmotněnou v politickém prostoru prostřednictvím americké demokratické strany. 

Zatímco s Republikány u moci nebude žádná velká válka. Třetí světová válka je poslední trumfem Demokratů.

Pro Rusko je vnější hrozba neutralizována “Poseidonem” a hypersonickou jednotkou “Avangard”, zatímco vnitřní hrozba je paralyzována ústavním zákazem „zahraničním agentům“ účastnit se politiky.

Lze očekávat ostré zhoršení politického a ekonomického tlaku na Rusko.  Demokraté se pod jakoukoli záminkou pokusí iniciovat nejpřísnější sankce. Íránská verze nebo horší. 

Zákaz nákupu ruského veřejného dluhu, odpojení od SWIFT, odpojení od globálního internetu, překážky v prodeji ruské ropy a zemního plynu, zákaz prodeje do Ruska softwaru a procesorů, jakož i zařízení a služeb společností ze třetích zemí, které používají americké výrobky. 

Okruh byl již testován na čínské Huawei a na sankcích za “North Stream – 2”.

V tomto ohledu zní sdělení v Poselství Putina o bezplatném internetu založeném na ruských sociálních sítích jako příprava na možnou izolaci informací. 

Je zřejmé, že intenzivní práce posledních let, zaměřená na možnost nezávislého provozu národního segmentu internetu, zrychlené implementace do vládních struktur elektroniky na ruských procesorech Elbrus a na systé-
mu Aurora. To vše by mělo zabránit kolapsu správy.

Pro „pekelné“ sankce je nutný důvod a není pochyb, že bude vytvořen.  Musíme počítat se silnou provokací alá „Novičok“ s globální informační podporou anglosaských médií. 

Posvátnou obětí se může stát jeden z významných členů liberální opozice a pravděpodobně ne v Rusku, jako je Navalny, ale v zahraničí, například Chodorkovský. 

Nechci být prorokem špatných zpráv (dej Bůh všem zdraví!), ale každý na jejich místě by se měl začít bát. 
Potom určitě na místě činu najdou čepici -ušanku s hvězdou, nebo lístek na moskevské metro, nebo odznak zvláštních služeb, nebo…

Obecně platí, že všechny důkazy budou „jednoznačně ukazovat na NEBEZPEČNÉ zapojení“ GRU.

Je to paradoxní, ale nejlepší útočiště pro ruskou opozici je Rusko…. Pravda, musí činit pokání …

K otázce o frázi: „Mučí vás myšlenka spasit vaše aktiva … na Západě.“ 
Mnozí řešili, že se jedná o peníze, ale pro někoho se to může ukázat jako o životě.

Překážka na této cestě se zhmotní v osobě Trumpa. Demokraté se budou snažit prosazovat impeachment, ale ohledně republikánského senátu je to téměř nemožné. 

Existuje riziko, že Trump bude zavražděn. Mohou ho zabít. To povede k nepředvídatelným důsledkům až po americkou občanskou válku.

Na tomto pozadí ani osobnost Dmitrije Medvěděva není tak jednoznačná.  Nyní, po navrhované pozici v Radě bezpečnosti a dodržení utajení operace, je možné, že se ukáže jako současným Stirlitzem, umístěným do liberálního gestapa před mnoha lety plukovníkem KGB Putinem. Pak by bylo pochopitelné (zdánlivě iracionální zvenčí), že prezident Putin mu důvěřuje na pozadí obecné nechuti.

Nyní budou Rusko tlačit na všech frontách. Od olympijských her po energetické projekty a financování. 
Pravděpodobně se pokusí napadnout rubl přes ropu a novými sankcemi. Odpověď může být denominace rublu a zavedení jeho zlatého zabezpečení. 

Po snížení dvou nul se rubl vrátí k sovětskému oficiálnímu směnnému kurzu 60–62 kopějek za dolar. Možná si někteří vzpomenou, že byla taková mince ..

Bude Rusko žít lépe s ostrým zhoršením vnějšího tlaku? Otázka je rétorická. Bude to těžké. 
Neexistuje však žádný jiný způsob, jak uniknout z houževnatého liberálně tolerantního objetí.

Hořkou pilulku, kterou si společnost dosud neuvědomila, je třeba předem osladit, a proto je v poselství Putina blok slibů socio-demografických.

Události se začnou rychle vyvíjet.

Je nutné sledovat reakci předních světových politiků: každý se bude muset rozhodnout, na které straně je. 

Čas do amerických voleb – je čas utvoření týmů a nových aliancí.

zdroj
https://bit.ly/30AGOxy

sdílet na