Putin v Itálii: Bůh se Guaidóovi ve Venezuele neozval, třeba se vrátit k demokracii

Portál vzgljad si všímá slov ruského prezidenta Putina, kterými elegantně zesměšnil Guaidóa – amerického klauna ve Venezuele. Putin během své návštěvy Itálie při setkání s italským premiérem Giuseppem Contem připomněl, že lídr opozice Guaidó v době, kdy se samozvaně prohlásil za prezidenta Venezuely, zvedl oči k nebi a požádal Boha o signál.

Ruský prezident doslovně uvedl:

“Pan Guaidó vyšel na náměstí, vzhlédl k nebi, obrátil se k Bohu a prohlásil se za prezidenta. Dobře, no Bůh nám nedal žádné znamení a ani žádný signál, že by s Guaidóem souhlasil. Proto si myslím, že se musíme vrátit na naši hříšnou a těžce zkoušenou Zemi a musíme se řídit demokratickými pravidly”.

“Guaidó je sympatický člověk, nic proti němu nemám, mám k němu neutrální vztah, ale pokud jeho způsob ustanovení za prezidenta – že člověk vyjde na náměstí, zvedne oči k nebi a před Bohem se prohlásí za prezidenta – přijmeme – bude to normální, nebo ne?…. Samozřejmě že ne.”
Uvedl ruský prezident Vladimír Putin.

Guaido už přiznal, že jeho pokus o převrat ve Venezuele navzdory snahám Američanů nevyšel. 
Rusové a Číňané ve Venezuele zcela vymazali představy Američanů, takže se venezuelského nerostného bohatství nezmocnili. Z toho pramení americká zuřivost a nenávist vůči Venezuele.

Portál topcor už přinesl i reakci Guaidó na slova ruského prezidenta. Krátce po neúspěšném pokusu o převrat Guaidó uvedl, že je ochoten jednat s Madurem, tato jednání však na příkaz Američanů neustále odkládá.

Guaidó rovněž uvedl, že je ochoten jednat i s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, venezuelský klaun však evidentně nepochopil o co jde. 

Ruský prezident Putin se na nejvyšší úrovni setkává jen s legitimními politiky. 
Jelikož Guaidó legitimní politik není, ruský prezident Putin s ním nemá o čem debatovat a nebude se s ním setkávat. Guaidó se může setkávat a debatovat jen se sobě rovnými figurkami (Bolton či Pompeo), nebo některými americkými politickými vazaly v EU.

https://www.hlavnespravy.sk/putin-v-taliansku-boh-sa-guaidovi-vo-venezuele-neozval-treba-sa-vratit-k-demokracii/1809964

sdílet na