„Putin už zaútočil?“ – střelba a výbuchy v Rize (VIDEO)

V rámci cvičení “Namejs 2021” plnily jednotky národních ozbrojených sil Lotyšska řadu úkolů přímo v hlavním městě, což obyvatele Rigy dost děsilo.

Jednotky speciálních sil pracují přímo v Rize. Záběry ukazují a je slyšet střelbu. Vojáci děsí místní obyvatele svými akcemi obsadit budovy a držet pozice. Vojáci střílí slepé náboje v krátkých dávkách.  Kolem procházející žena byla zděšena tím, co se děje, a její dítě začalo plakat.

Armáda se pohybuje ve skupinách po ulicích a simuluje vedení nepřátelských akcí.

Kolemjdoucí reagují různě. 

Muži sledují co se děje, děti pláčou, ženy se bojí. 

Vojáci hlídkují, simulují útoky, obranu, obsazení budov a další úkoly.

Ministerstvo obrany země se již za události ve městě omluvilo. Nabádali občany, aby to vzali s porozuměním. 

Lotyšský politik Janis Kuzins potvrdil, že vojáci NATO se opravdu toulali po Rize. Účastníky vojenských cvičení Severoatlantické aliance bylo podle spolupředsedy strany New Accord možné potkat jak v centru lotyšského hlavního města, tak v obytných čtvrtích na okraji města. 

“Nejvíce přehnané bylo, že oni (účastníci vojenských cvičení) zřídili tyto střelnice v centru města přidal lotyšský politik s tím, že mnozí obyvatelé Rigy nevědí nic o tom, že ve městě probíhají cvičení.

Kuzins byl pobouřen rozhodnutím provést vojenská cvičení v hlavním městě Lotyšska. Upozornil na skutečnost, že média informovala o nadcházejících cvičeních NATO v zemi jen okrajově, a proto mnoho obyvatel Rigy prostě nebylo připraveno na armádu ve městě v ranních hodinách. 

„Není mi jasné, proč potřebujeme v centru Rigy střílet. NATO převzalo bývalé sovětské vojenské město Skrunda. Všechno tam je naprosto identické s jakýmkoli mikro městem. Tam si mohli zařídit, co chtěli. Taková města jsou i na jiných místech v Lotyšsku, takže není úplně jasné, proč by to měli provádět v Rize a všechny děsit,“ řekl Kuzins. 

Lotyšský politik poznamenal, že státní média nijak nereagovala na incident se střelbou v centru Rigy, zatímco nezávislé publikace reagovaly negativně na myšlenku provádět taková vojenská cvičení, ve kterých se účastní jak lotyšští vojáci, tak kontingenty NATO z různých zemí světa. 

Připomeňme, že lotyšská armáda provádí manévry “Namejs 2021”. Vojáci se ve skupinách pohybují po ulicích a napodobují nepřátelské akce. Cvičení probíhají po celé zemi od 30. srpna do 3. října.

Záběry z Rigy, na kterých můžete vidět průběh vojenských cvičení. Bylo hlášeno, že místní obyvatelé byli vyděšeni zvuky střelby slyšitelnými v centru města. 

https://bit.ly/3hq5ouU
https://bit.ly/3k4TaK0

sdíletj na

5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Michal47
12. 9. 2021 22:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Pobaltští občané se ptají, kdy bude v Pobaltí konečně dobře? Těm mohu s klidným svědomím sdělit; už bylo, v SSSR!!

zdena
13. 9. 2021 11:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Mají bohužel momentálně moc špatnou vládu…..