Putin: Sýrie musí být osvobozena od všech zahraničních jednotek

Ruský prezident Vladimir Putin uvedl, že je nutné osvobodit Sýrii od zahraniční vojenské přítomnosti a že to platí pro všechny státy.

„Každý, kdo se nachází na území jakéhokoli státu, v tomto případě Sýrie, je nelegitimní, musí opustit toto území. To platí obecně pro všechny státy. Pokud budoucí vedení, legitimní vedení Sýrie říká, že již nepotřebuje přítomnost ruských ozbrojených sil, platí to samozřejmě také pro Ruskou federaci, “uvedl Putin v rozhovoru pro RT Arabik, Sky News a El Arabia.

Předseda zdůraznil, že v současné době je tato otázka otevřeně projednávána se všemi partnery Ruska.

“S íránskými partnery i s tureckými jsme o tom opakovaně hovořili s našimi americkými partnery <…> A také, jak vám nyní říkám, otevřeně říkám svým kolegům: území Sýrie by mělo být osvobozeno od zahraniční vojenské přítomnosti a územní celistvosti SAR musí být plně obnovena, “zdůraznil Putin.

Ruský prezident dříve vyzval Írán a Saúdskou Arábii, aby nepoužívaly syrské území jako pole konfliktu. Zdůraznil také, že přítomnost amerických sil v Sýrii je v rozporu se zákonem.

Připomeňme, že Turecko již čtvrtý den provádí vojenskou operaci „Zdroj míru“ v severovýchodní Sýrii proti kurdským jednotkám syrských demokratických sil (SDS), čímž deklaruje svůj cíl vyčistit turecko-syrskou hranici od Kurdů a vytvořit nárazníkovou zónu v syrské hranici miliony syrských uprchlíků, kteří jsou nyní v Turecku. Ankara ujišťuje spojence (Teherán a Moskva), jakož i Damašek, o svém závazku zachovat územní celistvost Sýrie.

Ruský vůdce také  zmínil útoky na ropná zařízení v Saúdské Arábii s tím, že Moskva útok odsoudila, ať už byl za ním kdokoli. 

Vladimir Putin dodal, že považuje Saudskou Arábii za přátelský ruský stát a hodlá rozvíjet vztahy s Rijádem jako klíčový hráč na globálním trhu s energií.

Připomeňme, že v Saúdské Arábii 14. září byla jeho ropná zařízení vystavena velkému útoku. Husajci z Jemenu si okamžitě prohlásili odpovědnost za útok. Spojené státy však obviňují Írán z útoků, které zase obvinění kategoricky odmítají.

sdílet na

2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
laylaatwood27
16. 10. 2019 18:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Ahoj 😀
Když byli u mě na chalupě, tak si to ode mě Vovka zapisoval a řekl: …to je kurwa ono! Díky kozáku, kamaráde!!
“„Každý, kdo se nachází na území jakéhokoli státu, v tomto případě Sýrie, je nelegitimní, musí opustit toto území. To platí obecně pro všechny státy. Pokud budoucí vedení, legitimní vedení Sýrie říká, že již nepotřebuje přítomnost ruských ozbrojených sil, platí to samozřejmě také pro Ruskou federaci, “.
/viz koment k článku níže:

https://www.pokec24.cz/politika/co-kdyz-se-vsichni-slovane-spoji-do-jednoho-statu/