Putin navrhl, aby Spojené státy zabily svůj vojensko-průmyslový komplex

Vladimir Vladimirovič Putin se samozřejmě již více než jednou zapsal do historie. 
O ruském prezidentovi bude napsáno ještě mnoho knih a jedna z nich se bude jmenovat „Jak se Putin posmíval Svatému Západu“. Navíc je zábavné, že pokud se podíváte na svět pragmaticky, a ne z pohledu toho, kdo ho chce sežrat, nabízí ruský vůdce zcela zřejmé věci.

Ale… když po prohlášení Putina, že liberalismus je mrtvý, došlo k hysterii do týdne, co se stane teď? 
Mimochodem, všimněte si, když Macron řekl, že vedení a hegemonie Západu skončila – všichni byli jak opaření. Co udělají teď? – Putin, jak se ukázalo, nabízel Trumpovi, aby si koupil ruské nadzvukové zbraně.

Jak uvedla hlava ruského státu na plenárním zasedání pátého Východního ekonomického fóra (EEF) ve Vladivostoku – během nedávného setkání s americkými partnery v Ósace se objevila otázka „jakým způsobem by bylo možné nové ruské moderní zbraně, včetně hypersonických úderných raketových systémů, zavést do všeobecných dohod“.

“Mějme na paměti, že zatím žádná země na světě, včetně Spojených států, nemá takovou zbraň”.

Putin řekl, že navrhl americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi, aby takové zbraně koupil z Ruska.

Řekl jsem Donaldovi:
“Pokud chcete, můžeme vám prodat některé (zbraně)….  Chcete, abychom vám je prodali? Můžeme vám některé prodat, a pak bude vše vyvážené. Pravda, oni říkají, že je sami brzy vyrobí…. No, asi brzy vyrobí. 
Ale proč utrácet peníze, když jsme je již utratili my, můžeme něco z nich získat zpátky,.. ne na úkor naší bezpečnosti. Jde o speciální záležitost, ale Moskva je připravena na tento dialog. Od Američanů jsme však nedostali jasnou odpověď,” dodal ruský prezident.

Ne, nesmějte se (mimochodem i na tvářích účastníků fóra slova ruského prezidenta vyvolala pobavený úsměv). Pouze na první pohled se zdá, že se jedná o prudký trolling na úrovni 146 levelu. 
Putin věděl, že stejně nekoupí, a tak učinil nabídku, propagoval ruský hypersonic a propagoval zemi. 

Technicky je to všechno pravda, pokud by nebylo několika „ale“.

Za prvé, ruské nadzvukové zbraně nikoho „neurazí“. Spojené státy nyní zdaleka nemají bolesti hlavy z toho,
že jim Rusko může dát „sousto“. Honí se jim v hlavě myšlenka, že nebudou moci beztrestně na Rusko zaútočit, přestože utratily tuny miliard dolarů, ne-li bilionů, a roky rozmisťovaly svou „nebezpečnou“ raketovou obranu poblíž ruských hranic.

Za druhé, čím menší bude ve světě závod ve zbrojení, tím bude svět bezpečnější. 
Tato rovnováha, která byla kdysi vytvořena SSSR a USA (mimochodem na úkor ruských obrovských ztrát), přestává fungovat před očima, a není to vina někoho – ale samotných Spojených států. 
Které nechtějí mír, chtějí hegemonii.

A co je nejdůležitější, to je za třetí. 
Americká ekonomika samozřejmě spočívá i na dolaru (i Bloomberg uznává kritické množství amerických dluhů), i na obchodu, i na ropě, i na plynu, i na nemovitostech a dokonce i na vědě – ale její největší lokomotivou (a také dobré krmítko pro generály Pentagonu) – je armáda a vojenské zakázky.

Představte si, kolik peněz rozfofrovaly americké korporace spolu s armádou a senátory za všechna ta léta,
a Trump ještě zvedl tzv. “rozpočet na obranu”. 

Ne, nikdo si to nedokáže představit. 

Jenom připomenu, že ruské výdaje na vojenské potřeby jsou 9krát nižší než výdaje Spojených států
(a přesto liberálové celého světa, včetně ruských, vyjí… že je to hodně). 

A teď si představte – že by všechny tyto peníze rozdali americkým důchodcům, bezdomovcům, barevným menšinám (které jsou již většinou), … omyl, že?… rozhodně levnější než někoho bombardovat!

Ano, objevilo se dost „analytiků“, kteří včera křičeli, že prezentované nadzvukové zbraně Ruska jsou jen Putinovy ​​karikatury, teď se budou podivovat, že Putin prodává národní „Sarmaty“ a „Kinžaly“, vykřikovat,
že to Amerika nemá zapotřebí…. – ale mají takovou práci, budou pořád něco křičet – jsme zvyklí.

Samozřejmě to všechno je jen teorie, ovšem s tou částí pravdy – že Putin je politikem století,… ne-li více. 
A dobrá zpráva je, že tento politik slouží a pracuje pro Rusko. 
A tady jsme u praxe – rozhodně nebude nic prodávat.

Přeji mu štěstí.

Zkráceno
https://uspehrussia.ru/854181.html

sdílet na