Putin a Trump na cestě k Velké hře


V poslední době Moskva a Washington udělaly řadu kroků, které jsou důležité v nové fázi Velké Hry.

Velkým globálním obratem, který málokdo ocenil nebo si všiml, je řešení dlouhodobého, již zahnívajícího problému se Súdánem a diktátorem al-Bašírem….. Problém Západu Moskva řešila rychle.
Říká se, že lidé z PMC Prigožina (Wagner) se postarali. Al-Bašír tam už není, ani bolehlav Washingtonu.
Se souhlasem stran bude nyní diktátor sbalen a zaslán mezinárodnímu soudu.
……… K radosti západních demokracií.

Po Severní Korei – dvě hlavní města jdou paralelními cestami. Moskva samozřejmě není hlavním účastníkem procesu vyjednávání. Ale důležitý subjekt, který může značně pomoci Tokiu a podpořit proces dohod mezi Kimem a Abe. Kimovo globální odzbrojení podle Trumpových záruk je v nedohlednu, ale summit Tokio-Pchjongjang je zcela možný.

Amerika je globálním hráčem. No, ale bez Ruska Washington nemůže vyřešit žádné vážné problémy. 

Venezuela. Rusko je přítomno ve Hře, která bude eskalovat. Moskva investovala v regionu příliš mnoho, aby ho nechala bez záruk a kompenzací.

Turecko. I tady se bude muset Washington dohodnout o vojensko technické spolupráci. 

Afghánistán. Taliban zatím není spojencem Moskvy, ale Washington a Londýn už nebudou moci hrát podle svých cinknutých karet.

Irák a Írán. Moskva je poslední Trumpovou kartou proti globální redistribuci regionu ve prospěch Teheránu. Moskva i Washington mají zájem o zachování Íránu, ale s jeho oslabením.

Na oplátku je Moskva také závislá na Washingtonu při omezování eskalace závodů ve zbrojení (které Rusko nepotřebuje), ano a je také nutné mít pojistku – Rusko mezi Spojenými státy a Čínou. 

A nakonec, Trump  potřebuje „dokumentaci“ na Clintnovou a Demokraty. Trump, po „neúspěšné“ zprávě Mullera, musí zachytit iniciativu a zničit své oponenty v „předvečer“ nových voleb.

Dokumentace, například výměnou za ukrajinský projekt,… a také to pomůže pročistit kremelské kabinety.

PUTIN A TRUMP TELEFONOVALI DÉLE NEŽ 1,5 HODINY

Rozhovor proběhl z iniciativy prezidenta Spojených států. Konverzace se dotkla otázek smlouvy INF, jaderného urovnání na Korejském poloostrově a situace na Ukrajině a ve Venezuele.

Za několik dní se Lavrov a Pompeo sejdou na jednání o Venezuele, Trump potřeboval znát Putinovu pozici dříve než se setkání uskuteční. 

Donald Trump:

„Měl jsem dlouhý a velmi dobrý rozhovor s ruským prezidentem Putinem. Jak jsem vždycky říkal, dlouho předtím, než začal lov na čarodějnice, mluvit s Ruskem, Čínou a ostatními je dobře, ne špatně.“

Rozhovor mezi Putinem a Trumpem o všech aktuálních tématech světové politiky v předvečer setkání mezi Lavrovem a Pompeem je dobrým znamením. 

http://www.iarex.ru/news/66279.html
http://www.iarex.ru/news/66281.html

sdílet na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře