Putin a Šojgu: Projekt hlavního muzea ozbrojených sil RF

Ministerstvo obrany Ruské federace na ploše 150 tisíc metrů čtverečních postaví v Kubince poblíž Moskvy nové obrovské muzeum ozbrojených sil Ruské federace, kde bude vystaveno více než 700 000 exponátů z různých vojenských muzeí, které jsou nyní uloženy ve skladech.

Plánovány jsou muzejní sály, místa s různým vojenským vybavením z různých období, různé výstavy a mnoho dalšího. Prostor muzea umožní vytvořit tematické zóny a vojenské epochy, to znamená, že nebudou omezovány kvůli nedostatku prostoru. Po dokončení výstavby se tento komplex stane hlavním vojenským muzeem ozbrojených sil RF.

Samotný komplex vypadá monumentálně, zejména pyramida hvězd uprostřed.

Plánuje se výstavba největšího muzea ozbrojených sil v Rusku o rozloze 150 tisíc metrů čtverečních, uvedl ministr obrany Sergej Šojgu na setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem.

Vladimir Putin: Jak nádherná maketa! Je to hvězda?

Sergej Šojgu: Ano, Vladimire Vladimiroviči, hvězdy. Jedna hvězda je umístěna na druhé a budou na různých úrovních, přirozeně jak je zde představeno.

Vystaveny budou také zbraně. Zde je to postavené jednoduše, aby byl pochopitelný rozsah struktury. 
A tady samozřejmě budou obrněná vozidla, letadla a mnohem, mnohem víc, jako jsme to dělali vedle chrámu [ozbrojených sil] – tam máme takovou instalaci bitvy.

A tady se například pro sezónu změní expozice jednou za šest měsíců. Řekněme, že tady je bitva o Stalingrad, tady je například obrana pevnosti Brest.

Každých šest měsíců se budou měnit [exponáty] a lidé sem budou chodit a říkat, jako v divadle: dnes bude produkce taková. Ne inscenace, ale zobrazování historických událostí té doby. Bude to první světová válka, bitva u Kulikova a mnoho, mnoho [dalších].

Vladimir Putin: Živé muzeum.

Sergej Šojgu: Živé muzeum, ano, Vladimir Vladimiroviči.

Více zde:

https://bit.ly/34prEyb

sdíletj na