První dáma v prezidentském souboji: Kandidaturu oznámila Alena Vitásková

Prezidentská volba 2023 má svou první kandidátku – dámu. Záměr kandidovat oficiálně ohlásila někdejší ředitelka Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková.

„Po mnohaletém zvažování jsem se rozhodla kandidovat na prezidentku ČR. Jdu do volebního boje, abych zvítězila a byla oporou lidem. Po stanovení termínu a podmínek prezidentské volby vydám prohlášení a představím svůj tým,“ oznámila Alena Vitásková v pondělí.

Alena Vitásková mezi roky 2011 až 2017 působila v čele úřadu, dohlížejícího na ceny energie. V čase největšího rozmachu „solárních baronů“ iniciovala změny, které omezily miliardové zisky. Její kontroly odhalily v oboru řadu podvodů a machinací.

Právě tuto svou činnost vždy dávala do souvislosti se svým mnohaletým popotahováním orgány trestního řízení, ze kterého nakonec vyšla zcela očištěna. Původně ji brněnský soudce nepravomocně uložil 8,5 roku vězení. Odvolací soud rozsudek soudce Aleše Novotného zcela odmítl.

Vyhrála i soud s Českou televizí, která o ní v době trestního stíhání šířila, že „měla připustit přidělení licencí elektrárnám, které ale neměly nárok na vyšší výkupní ceny elektřiny“, což bylo zcela lživé.

Absolventka Vysokého učení technického v Brně celoživotně působí v energetice. V posledních letech na základě své osobní zkušenosti založila Institut Aleny Vitáskové, který pomáhá obětem justiční zvůle.

Celý život se rovněž intenzivně věnovala dobročinnosti, byla například předsedkyní dozorčí rady Nadačního fondu Václava a Livie Klausových.

V roce 2018 jí prezident Miloš Zeman udělil Medaili za zásluhy I. stupně.

Prezidentskou kandidaturu v posledních dnech oznámilo hned několik kandidátů, z nichž nejvýraznějším byl miliardář, matematik a propagátor volných vztahů Karel Janeček.
https://bit.ly/3tUXXD7

sdíletj na

4.8 5 hlasy
Ohodnotit příspěvek
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Vega
25. 1. 2022 19:06

Určitě má můj hlas.

Michal47
25. 1. 2022 21:19

Ještě toho drobet! No tohle se mi snad jenom zdá, ne?!?

David
25. 1. 2022 22:29

Zatím jediný, důstojný kandidát. Můj hlas má jistý.

Milan
26. 1. 2022 00:21

Po tom představeném panoptiku kandidátských šašků první skutečná osobnost. Raději bych ji sice viděl jako premiéra, nebo aspon jako ministra hospodářství, ale i tak dobrý. Navíc má v přímé volbě velkou šanci a k tomu je statečná a nenechá se jen tak zlomit. Její kandidatura však zároven znamená, že ostudná pětka udělá všechno možné proto, aby zrušila přímou volbu.
Bravo Dámo!

forpete
26. 1. 2022 08:58

Konečně světlo na konci tunelu. Už jsem si myslel, že kandidáti na prezidenta bude panoptikum služebníků cizích mocností a v tom se objeví taková malá hvězdička, naděje, v podobě paní Aleny Vitáskové. Panebože díky.