nezařazené

Proukrajinská vládo, přestaň  konečně  lhát vlastním občanům a svým voličům

    Vyslání vojáků  některých  zemí NATO na Ukrajinu je opět o něco blíže a bohužel realističtější, viz oznámení  francouzského prezidenta  Macrona, že pošle vojáky do Oděsy.

https://www.armyweb.cz/clanek/

Slyšet se nechává také polský generál Rajmund Andrzejczak  podle kterého je situace na Ukrajině mimořádně dramatická , ztráty  na životech je třeba počítat v milionech, a ne statisících  a musíme se chystat na válku. „Polské armádě zůstávají na přípravu už jen dva tři roky,“ Děje se tak v době , kdy  prezident  Zelenskyj hovoří  o nutnosti naverbovat půl milionu čerstvých sil, kdy v současnosti dle ukrajinského ministerstva obrany slouží na frontě okolo 330 tisíc vyčerpaných mužů a žen v uniformách.

    Z tohoto pohledu byla velmi zajímavá diskuse, která proběhla 19. března  2024  v  Komentářích,  událostech na ČT 24 , kdy  podle ministra dopravy Martina  Kupky  případnému vyslání našich vojáků na Ukrajinu „musí provázet  zcela racionální   strategická  úvaha o přínosech a možných rizicích a tu musejí vést vojenští stratégové a pochopitelně diplomaté a musí být záležitostí NATO“.

    Hádankou zůstává, ke které skupině budou  patřit  oni „vybraní“ vojenští stratégové  a diplomaté, čí zájmy budou v reálu upřednostňovat.Budou to osobnosti, které si skutečně uvědomují, že svým rozhodnutím mohou zabránit  jaderné zkáze  lidské civilizace na Zemi ? Nebo podporovatelé zájmů mocenských západních  elit  těšící se  přízni mocnářů vojenskoprůmyslového komplexu ? Budou to stejní pokrytci a pochlebovači vládní pětidemolice  a jejího premiéra, kteří budou nadále bezezbytku plnit požadavky  a zadání USA, za jejichž splnění se premiér Fiala  již brzy dočká vytouženého snu v podobě jeho přijetí v Bílém domě ? Budou to  diplomaté typu Fialy, který jako správný novodobý  liberální demokrat  zničí vztahy mezi ČR a SR  jen díky tomu, že si slovenský premiér Fico dovolí mít jiný názor na současný konflikt na Ukrajině ?  Máme se těšit na diplomaty   typu dalšího liberálního demokrata, tentokrát z pirátské stáje europoslance Kolaje, který po  slovech  europoslankyně  KSČM  Kateřiny Konečné  o potřebě zastavit válku na Ukrajině opustí televizní debatu na Primě ?

https://cnn.iprima.cz/putin

      Přestože premiér Petr Fiala a ministryně obrany Jana Černochová opakovaně veřejně deklarovali, že česká vláda nemá žádný záměr vysílat české vojáky na Ukrajinu, opak bude spíše pravdou.

   Cožpak je možné  věřit mistru ve lhaní, sedmilháři Fialovi, kterému se lhaní stalo vlastní, viz jeho zatloukání o obsahu nedávné schůzky partnerů z EU a NATO v Paříži s prezidentem Macronem, na které se měly ladit noty ohledně vyslání vojáků  jednotlivých států na Ukrajinu ? Máme snad věřit ministryni  války Černochové, která udělala z ČR  vojenského  vazala USA, ministryni posedlou  přezbrojováním AČR ať to stojí co to stojí, hlavně  když vyhoví našim západním spojencům, nehledíc na  ruinování státního rozpočtu  na  x  let dopředu ?

     Bohužel v současně precizně propracované a dokonalé  demokracii  s prolhanou vládou, pro kterou je každý den u koryt dobrý, budeme muset ještě nějaký čas vydržet. Novodobí demokraté v řadách válečných štváčů  budou  nadále  dětinsky rozbíjet bábovičky kdykoliv v diskusi, či kolem sebe  uslyší slov mír, příměří, ukončení  válečného konfliktu.  Do doby,  než  dostanou signál podobný tomu, po kterém následoval úprk  vypráskaných  amerických vojenských jednotek z Afghánistánu. Co na tom, že na svědomí budou mít další zbytečně vyhaslé lidské životy.

       Závěr svého příspěvku   jsem si   pro všechny politické válečné  štváče s dovolením  „vypůjčil“  z  facebooku. „Je to sice kacířské, ale….nejstabilnější  a zajímavý život lidí probíhal v období socialismu. V klidu a míru!“

Miroslav Kavij

sdílet na

28 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
janle57
21. 3. 2024 10:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Černochová,Lipánek a Pávek společně s králem rybích konzerv z Estonska neustále
vyhlašují Rusku jadernou válku,všeho do času,přesněji do té doby,než v Semtíně
u Pardubic zaklepe na bránu ruský boží prst jménem Iskander,po tom tady bude rázem
klid a bude se hledat Foldyna se Zaorálkem,aby urychleně vyrazili do Moskvy a vypucovali
panu Putinovi boty,pokud na to budou mít ještě vůbec čas.

Pavel z Moravy
21. 3. 2024 10:57
Odpovědět  janle57

Závěr příspěvku pana Kavije odpovídá tomu co si o socialismu myslím já. A jinak ještě dodám, buď jsem natvrdlý, protože nepochopit, že škůdci musí škodit snad ani nejde. Když vypustím lasičku do kurníku, také přece nepředpokládám, že by se šla se slepičkami mazlit.

ZMann
21. 3. 2024 15:56
Odpovědět  janle57

Máte naprostou pravdu tak to je, tato protičeská, kolaborantská banda ta nikdy lhát a podvádět nepřestane má to v popisu práce od svých páníčku. Takže jedině ten boží prst by na ně mohl platit.

Slovan
21. 3. 2024 17:13
Odpovědět  ZMann

👍 👍 👍 👍 👍

Gales
21. 3. 2024 19:20
Odpovědět  Slovan

To je boží palec.

Slovan
21. 3. 2024 19:41
Odpovědět  Gales

😊 🙋‍♂️

cool
21. 3. 2024 10:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Ve dne škodil v noci krad soc… pardon neodemokrat.

Ladislav 💤
21. 3. 2024 10:39
Odpovědět  cool

Zato tahle fašistická pavláda je ctnost sama!

Ladislav 💤
21. 3. 2024 10:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Další radostná zpráva, o třista fanatiků méně:

Více než 300 vojáků a důstojníků ukrajinských ozbrojených sil bylo zničeno pomocí objemové detonační bomby, kterou Američané z důvodu propagandy nazývají „vakuem“. O úspěšném využití hovořil zástupce náčelníka generálního štábu ruských ozbrojených sil generálplukovník Alexej Kim. Neuvedl, kde k úderu došlo, ale místo popsal jako „místo nasazení nacionalistické formace Kraken“.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Lékořice
21. 3. 2024 13:22
Odpovědět  Ladislav 💤

Otázka je, jestli tam těch 300 chlapů a chlapců bylo dobrovolně nebo tam byli nahnáni.

Pipa
21. 3. 2024 15:16
Odpovědět  Lékořice

Jim i nám už je to jedno !

Vláďa
21. 3. 2024 11:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Je načase, aby Washington dal Pobaltí a dalším státům jasně najevo, že se kvůli nim nebude uplatňovat notoricky známý článek 5. Severoatlantické smlouvy, píše Sumantra Maitra z The American Conservative. Co k tomu dodat. Vy co půjdete na Ukrajinu dobrovolně uvědomte si, že nikdo vám nepomůže!!!!

Tupý hulvát
22. 3. 2024 07:55
Odpovědět  Vláďa

Asi jste měl na mysli notoricky NEZNÁMÝ článek č.5.Jeho SKUTEČNÝ smysl nezná téměř nikdo.

Jura S
21. 3. 2024 11:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Na ruském seznamu “škodičů” jsme druzí za USA, no ale klasicky USA háže brzdu a řadí “spátečku” takže na 1. místo válečných štváčů naskočí ČR… Opravdu politický majstrštyk !!
Zajisté Fialova klaka ještě přitvrdí… než dolítne do Pardubic pár Iskanderů a do Prahy taktická atomovka….
Amíci jen řeknou “no to máte smůlu, neměli jste provokovat”…a budou mít pravdu… Když čivava řve přes mříže na lva, je to komické, …. do doby než se mříž zvedne…

Slovan
21. 3. 2024 12:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Ten závěr je zkrátka až tak pravdivý, že to spousta přizdisráčů nemůže rozchodit a škodí kudy chodí, i po diskuzích na internetu. Pakáž zůstane na věky pakáží, i kdyby měla deset titulů.

Pavel z Moravy
21. 3. 2024 13:18
Odpovědět  Slovan

Kamaráde, kam jsme došli? Nikdo se nedovede oprostit od svého ega, ani ti z alternativy. Nejsou schopni se domluvit. Lidé se bojí, strčili hlavu do písku jako pštrosi a myslí si, že to takhle přežijí. Nechtějí nic vidět, nechtějí být viděni. Čím déle bude trvat tato lhostejnost k tomuto stavu, tím hroznější budou důsledky celé této situace. Mně mrzí, že i tak je zde jistě spousta rozumných a vlasteneckých lidí, ale jsou právě s tou hlavou zabořenou do písku. Příkladem by nám mohl být Ludvík Svoboda. Teď vyšla kniha Jiřího Fiedlera- Symbol Ludvík Svoboda. Prý o něm známý politik Čestmír Císař řekl toto – voják, politik, státník, člověk Ludvík Svoboda, bojovný a nebojácný občan republiky, vydobyl si nezapomenutelné zásluhy a patří mu čestné uznání. Kdo prý by si dnes v časech beztrestného žvanění a pisálkovství troufal ho znectít, jednal by podle. Toto jsou slova z jednoho článku v časopise Hraničář. A kdyby jsi tu knihu chtěl ty nebo kdokoliv jiný, zde jsou adresy – zelená linka 800 103 203, mail – objednavky-vo@euromedia.cz nebo internetové knihkupectví http://www.booktook.cz a http://www.knizniklub.cz. Tak se měj.

jhh
21. 3. 2024 17:57
Odpovědět  Pavel z Moravy

Ludva se narodil támhle za kopcem na který koukám z okna.

Slovan
21. 3. 2024 18:04
Odpovědět  jhh

Tak to je hezké, že si vzpomenete. 👍👍👍🙋‍♂️

Jája
21. 3. 2024 13:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Závěr tohoto článku je velmi pravdivý a myslím si to už hodně dlouho. Omlouvám se všem, že jsem mívala jiné smýšlení.

Spam vlasta
21. 3. 2024 13:57
Ohodnotit příspěvek :
     

A to já řikám třicet let , od doby co Klaus zhasínal světla ! Dobytek co nám dnes vládne by makal na uranu a tam si svoje teze může upevňovat jak chce !

Spam vlasta
21. 3. 2024 14:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Ještě bych dodal . Most inteligence stojí70 let , dnes už by jsne se na něj nezmohli , Inteligence odešla a v naší zemi zbyli pouze blbi , bohužel včetně mě !

Ladislav 💤
21. 3. 2024 16:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Nelze to vyloučit: banderovec Syrskij mohl zemřít při raketovém útoku na Volčansk u Charkova!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Slovan
21. 3. 2024 18:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Tady je to jasný, skladiště= potencionální cíl= a jsme tam. Jak jednoduché, voni tedy nic lepšího a méně do očí bijícího neumí.

„Vrbětice jen jako prskavka.“ Obří sklad granátů pro Ukrajinu v ČR? Specialista varuje | ParlamentniListy.cz – politika ze všech stran

Kelly
22. 3. 2024 06:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Ano, článek tu umí napsat každý, a když jsem 13.3.2024 pořádal demonstraci před Generálním štábem, abychom řekli Řehkovi ne válce, tak se nás tam sešlo 70. Články nejsou k ničemu, je třeba ukázat sílu na demonstraci, jenže to chce trošku odvahy a tu český národ nemá, je to národ zbabělců. 3.4.2024 pořádám to samé před Ministerstvem obrany, počítám, že účast bude ještě menší.

Mirek
22. 3. 2024 06:56
Odpovědět  Kelly

Aby nezůstalo jen u psaní článků, dne 4.4.2024 v 16 hodin pořádáme na klatovském náměstí mírové shromáždění Za vystoupení ČR z NATO. Datum symbolické, 75 let od vzniku tohoto teroristického paktu………viz leták na Pokec24

Pavel z Moravy
22. 3. 2024 09:38
Odpovědět  Kelly

Klub Českého pohraničí tady bojuje již 30 roků. Těch přednášek, vzpomínkových akcí a setkání bylo neuvěřitelně mnoho. To jsou lidé, kteří se probudili velmi brzy. To jen tak na okraj vašeho komentu. A ti lidé si to vše hradí z vlastní kapsy.

Pravdomluvny
22. 3. 2024 06:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Banderoodpad v pětidemoliční vlastizradě eliminovat stejně, jako Řím eliminoval Kartágo!!!!!

katango
23. 3. 2024 10:28
Odpovědět  Pravdomluvny

Vypálit a posolit?