Pronájem amerických žoldáků

Američtí žoldnéři podle Trumpa jsou „prodejní vojáci“: Saúdská Arábie zaplatila 1 miliardu USD za to, aby američtí vojáci chránili jejich království . Ariel Zilber

 13. ledna 2020 „informationclearinghouse “ – Prezident Trump v pátek prohlásil, že Saúdská Arábie „již složila $ 1“ miliardu v bance “, aby Spojené státy pokračovaly v rozmístění vojáků v pouštní říši. “Saúdská Arábie nám platí za [naše jednotky],” řekl Trump Laure Ingrahamové, hostiteli Fox News.

“Se Saúdskou Arábií máme velmi dobrý vztah.” Řekl jsem: „Poslouchej, jsi velmi bohatá země. Chceš víc vojáků? Pošlu ti je, ale musíš nám zaplatit.“
“Platí nám.” Už vložili 1 miliardu dolarů do banky. “

Není jasné, na jakou platbu Trump odkazuje. DailyMail.com oslovil Bílý dům k vyjádření.

Hovory do Pentagonu nebyly do nedělě zodpovězeny. 

Rep. Justin Amash, Michiganský kongresman, který opustil republikánskou stranu poté, co vyšel v opozici vůči Trumpovi, v sobotu uzemnil prezidenta v reakci na jeho komentáře k Fox News.

“Prodává jednotky,” tweetl nezávislý Amash.

Trump v pátek informoval Ingram, že země hostující americké základny platí americkou státní pokladnu, i když tato tvrzení nejsou ověřena.

“Budeme jim pomáhat, ale tyto bohaté země za to musí zaplatit,” řekl Trump.

“Jižní Korea nám dala 500 milionů dolarů … řekl jsem:” Musíš nám pomoct. ” V Jižní Koreji máme 32 000 vojáků, kteří vás chrání před Severní Koreou. Musíš zaplatit. ““

Amash obvinil Trumpa z renegování na svém sliby za kampaň, aby dostal americké vojáky ze Středního východu.

Minulý týden nařídil Trump zabití Qassema Soleimaniho, hlavního iránského generála, který zemřel při americkém útoku dronů v Bagdádu.

Írán odpověděl s balistickými raketami na irácké letecké základně, kde sídlí američtí vojáci. Nikdo nebyl zraněn.

V reakci na stupňující se napětí s Íránem nasadila Trumpova administrativa v regionu tisíce dalších vojáků.

“Existují lidé, kteří podporují prezidenta, kteří věří věcem, které říká, ale je jasné, že nepřivedl domů vojáky,” řekl Amash v říjnu společnosti NBC News.

“Právě je přesouvá do jiných částí Středního východu.”

Amash dodal: „Přesouvá jednotky zpět do Iráku, přesouvá další jednotky do Saúdské Arábie a používá naše síly téměř jako žoldnéry, platí žoldáky, kteří přijdou, pokud nám Saúdská Arábie zaplatí nějaké peníze, je dobré jít. ‘

V říjnu schválil saúdskoarabský král a korunní princ rozmístění dalších amerických jednotek a vybavení po útoku z předchozího měsíce na ropná zařízení království.

Spojené státy oznámily rozmístění asi 3 000 vojáků do Perského zálivu, včetně stíhacích perutí, leteckého expedičního křídla a personálu vzdušné obrany, při zvýšeném napětí se saúdským archivalem Íránem.

Trump řekl, že Saudové souhlasili, že zaplatí za nasazení.

Začátkem tohoto měsíce poslaly USA na Blízký východ téměř 82 000 dalších jednotek od 82. výsadkové divize jako preventivní opatření při vzrůstajících hrozbách pro americké síly v regionu.

USA již od května vyslaly na Střední východ asi 14 000 vojáků. 

 

Tento článek byl původně publikován společností „ Daily Mail“ –

sdíletj na