Prodej padělaných léků na HIV za více než 250 milionů dolarů

Vyšetřování společnosti Gilead Sciences odhalilo, že v posledních několika letech bylo zfalšováno nebo zfalšováno více než 85 000 lahviček léků.

Ve středečním prohlášení výrobce léků Gilead Sciences uvedl, že po vyšetřování padělaných léků zabavil 85 247 lahviček ze 17 míst v devíti státech USA.

Výrobce léků tvrdí, že neautorizovaná síť dodavatelů léků prodala padělané nebo pozměněné léky v hodnotě více než 250 milionů dolarů, z nichž některé byly poskytnuty pacientům, což je mohlo ohrozit.

Padělané léky, replikující léčbu, jako jsou Biktarvy a Descovy, byly dodávány v autentických lahvičkách, které byly prázdné nebo téměř prázdné, protože předtím obsahovaly léky na HIV.

Společnost Gilead obvinila padělatele, že léky nahradili padělanými léky a dokumentací a poté nádoby znovu uzavřeli, jako by nebyly otevřené.

Potvrzení společnosti Gilead o jejím vyšetřování přichází poté, co americký federální soudce odtajnil občanskoprávní žalobu, kterou výrobce léků podal proti 22 obžalovaným, kteří byli obviněni z distribuce “nebezpečných” padělků “nic netušícím pacientům”.

“Jsme proto přesvědčeni, že se nám podařilo zabránit tomu, aby se k pacientům dostaly další padělky od těchto obžalovaných,” uvedla po odpečetění žaloby Lori Mayallová, výkonná ředitelka společnosti Gilead pro boj proti padělání.

Již v srpnu společnost Gilead varovala veřejnost, že si je vědoma toho, že v USA jsou distribuovány padělané léky na HIV, a uvedla, že “podniká agresivní kroky” k řešení této situace.
https://bit.ly/3qIDhw7

sdíletj na