Proč se řadoví Američané tak obávají Ruska?

Andrej Babický na portálu RusVesna rozebírá, proč se řadoví Američané obávají Ruska více než Číny nebo Severní Koreje. Reaguje tak na výsledky průzkumu společnosti Gallup, podle kterého se až 51% Američanů obává vojenského potenciálu Ruska.

32% dotázaných je přesvědčeno že Rusko představuje největší hrozbu pro USA, 21% Američanů tvrdí, že největší hrozbu představuje Čína. Severní Koreu za největší hrozbu představuje 14% Američanů. V roce 2004 však Rusko a ruské zbraně považovalo za hrozbu pro USA pouze 18% dotazovaných a v roce 2016 29%.
Výzkum tedy nepřímo ukázal, že v pojetí obyvatel USA je už Rusko velmocí, schopnou USA ohrozit.

Ruský prezident Vladimír Putin ve svých dvou vystoupeních před Federálním shromážděním RF hovořil
o nových ruských zbraních. Případný jaderný konflikt mezi velmocemi Ruskem a USA nebude mít samozřejmě vítěze a Rusko v něm nebude obětí. 

Samozřejmě, závisí, jak kdo interpretuje Putinovy ​​slova a zde jsme u kořene problému:

Část amerických elit samozřejmě přes média manipuluje s veřejným míněním amerického obyvatelstva
a většina amerických novinářů každodenně demonstruje své agresivní postoje vůči Rusku
Americká média vůbec neinformují o tom, že ruská jaderná doktrína má čistě obranný charakter a rovněž Rusové nemají rozpracovanou možnost preventivního jaderného úderu jako Američané.

Část amerických elit potřebuje strašit běžné Američany, aby se dokázaly udržet u moci a aby zbrojařská lobby, která má silné postavení v USA, neztratila své zisky . 

K tomu potřebují masírovat mozky neustálou hrozbou, takže americké média denně krmí běžné Američany steroidy v podobě:…. “ruské zásahy do prezidentských voleb, vojenská agrese ruských ozbrojených sil
na Ukrajině, podpora Kremlu diktátorských režimů v Sýrii, Severní Korei, Íránu či Venezuele, otrávení Skripalových, podpora Číny” atd.

Samozřejmě, nic z toho nemohou dokázat. Všichni ale víme, že:

  • Ne Rusko buduje vojenské základny u amerických hranicí, ale Američané při ruských hranicích.

  • Ne Rusko financuje barevné revoluce a vytváří chaos ve světě, ale Američané.
  • Ne Rusko arogantně porušuje mezinárodní právo, ale Američané.

Tato fakta však nic nemění na tom, že mozky amerických občanů jsou kvůli americkým žurnalistům zasaženy strachem, rusofobii a hysterií. Podle Američanů Rusové výrazně omezují možnosti USA šířit po světě demokracii, lásku a západní civilizační hodnoty, přeloženo do normální řeči to znamená, že Rusové dokáží aktivně Američanům bránit v prosazování jejich zájmů. 
V podání amerických žurnalistů se Rusko stává synonymem všeho, co je protivné demokracii a civilizaci,
a ruský “Mordor” jednoduše upevňuje své postavení .

Je zajímavé, že když se v roce 2018 chystal setkat Trump se severokorejským lídrem Kim Čong Unem, tak média v USA účelově rozpoutala doslovnou hysterii mezi americkými čtenáři. Tehdy dokonce Severní Korea přeskočila v ratingu hrozeb Rusko a 52% Američanů ji považovalo za největší hrozbu.

Američtí čtenáři se dají velmi jednoduše médii manipulovat, to je však problém USA, stejně jako různé fobie amerického obyvatelstva jsou problémem pro americké elity. 
Pokud jim vyhovuje ovládat takto národ, je to jejich věc. 
Ale každou strunu lze napínat jen do určité doby, pak praskne. Lidé se nakonec stanou proti hrozbám otrlí, stanou se fatalisty, nebo nakonec prokouknou špinavou hru, kterou s nimi hrají.

Už dnes jsme svědky, že oficiálním médiím všude ve světě důvěřuje stále méně čtenářů, kteří si sami hledají
na internetu alternativní zdroje informací. Tato hrozba, že se omezí možnost elit přes média kontrolovat vlastní obyvatelstvo je tak vysoká, že už začíná boj proti “dezinformacím a dezinformačním webům”.

Skuteční manipulátoři sní o době 90 let 20. století, kdy byl internet v plenkách a mohli servírovat své představy bez problémů a ve velkém stylu, takže tehdy opravdu nikdo nedokázal přehlušit záplavu lží o tom, že
…….Saddám má zbraně hromadného ničení, iráčtí vojáci vraždí kuvajtské děti v inkubátorech nebo že Manuel Noriega je diktátor, který pašuje drogy do USA (cílem americké intervence bylo dostat pod americkou kontrolu Panamský průplav).

Rusko, které zažilo v podobě Gorbačova barevnou revoluci jako první na své kůži, se snažili Američané v jelcinovských časech dorazit. Američané přes Saúdy a wahábistické monarchie Perského zálivu rozpoutali
v Čečensku válku, snažili se co nejvíce oslabit koncepci Společenství nezávislých států a co nejvíce vyhrotit vztahy mezi Ruskem a bývalými zeměmi SSSR.

Rabovali ruské zdroje, zmocnili se velké části ruských vojenských projektů. Nastoupilo období jednopolárního světa (1991 – 2004), Rusko však tento tlak díky Putinovi vydrželo a znovu vykročilo na cestu mezi velmoci, tam kam patří.

Milníky na této cestě jsou Gruzie (2008), Majdan na Ukrajině (2014), Sýrie (2015) a nyní i Venezuela (2019), takže dnes jsme svědky zrodu multipolárního světa, ve kterém USA ztratily své velmocenské postavení.

Američané se tedy bojí Rusů více než Číňanů, Severní Koreji nebo Íránu. 
To co Američanům o Rusku zaseli do hlavy “manipulátoři” se však diametrálně liší od reality, to však nemá jak zombifikovaná část amerického a evropského obyvatelstva pochopit, protože už ztratila schopnost kriticky hodnotit informace. Takže informace o tom, že….. USA porušují mezinárodní právo, útočí na země bez vypovězení války, rabují zdroje jednotlivých zemí, organizují barevné revoluce, ničí životní prostředí,… po nich kloužou jako dešťové kapky.
Přesto však existuje stále větší skupina “probouzejících se z Matrixu”, kteří se proberou z letargie a přestávají mediálním lžím důvěřovat.

O tom že takových probuzení je stále více svědčí již zmíněný neklid některých západních elit, které se začínají stále hlasitěji dožadovat totální kontroly nad médii, proto “bojují stále tvrději proti dezinformacím” a o jejich neklidu svědčí i to, že stále častěji používají kladivo tam, kde by bylo možné použít jemnější nástroje.
Chybí jim ale čas, takže nemají možnosti dosáhnout cíle rafinovanější cestou, musí se už spoléhat jen na primitivní použití síly, to jim však přináší řadu problémů.
Jednodušší je totiž manipulovat s někým kdo o tom nemá tušení, než řešit problém s někým, kdo procitl
a zaujal antagonistický postoj.

Bohužel Rusko, obklíčené vojenskými základnami a v mediálním ovzduší plném protiruského běsnění a lží nemá jak přesvědčit Američany, že jejich vlastní elity lžou. Mysl mnoha běžných Američanů a Evropanů média usilovně zombifikují takovým způsobem, aby považovali Rusko za hlavní problém civilizovaného světa.
Ať zombifikují, Rusové vydrželi agresi politicky a morálně zombifikovaných nacistických hord v letech 1941 – 1945, vydrží tedy bez problémů i dnešní frustrace zombifikovaných Rusofobů.
Důležité je, aby podobně jako Hitler nepodlehly současné západní elity klamavému dojmu, že mohou
s Ruskem jednat z pozice síly.

Vždyť jak se říká, existuje mnoho způsobů jak naštvat ruského medvěda a vyštvat ho z doupěte.
Ale pak už je jen jeden způsob jak ho zastavit. A ten se nezdařil ani Napoleonovi a ani Hitlerovi.
Na tento fakt by neměl nikdo z amerických vojenských jestřábů zapomenout.

https://www.hlavnespravy.sk/preco-sa-radovi-americania-tak-obavaju-ruska/1685861

sdílet na