Proč Rusko nasadilo proti NATO tolik sil?

Dnes bych se s vámi rád podělil o několik základních map. Nejprve je zde mapa Ruska s jeho vojenskými okruhy:

[...]

Nejdůležitější je pochopit, že město Moskva se nachází uprostřed Západního vojenského okruhu, což jinými slovy znamená, že Moskva leží na hranici/pohraničí (приграничный) MD.

Během studené války byla Ukrajina považována za území 2. strategického stupně (podrobněji o struktuře sovětských vojsk viz zde) a Moskva byla daleko od jakékoli myslitelné frontové linie.

V současnosti je celá Ukrajina de facto územím pod kontrolou NATO. Jinými slovy, hlavní město Ruska se nachází necelých 300 mil (480 km) od ruských hranic s Ukrajinou (viz mapa).

[...]

Zde je další velmi objevný fakt: v 90. letech nemělo Rusko na západ od Moskvy ani jednu plně obsazenou jednotku o velikosti divize. Nyní Rusko plně reaktivovalo svou slavnou 1. gardovou tankovou armádu jako strategickou zálohu Západního vojenského okruhu.

Co podle vás způsobilo tuto poměrně dramatickou změnu?

Nemůže to mít něco společného s tím, že síly NATO jsou nyní v dojezdové vzdálenosti (tankem, ne autem) na předměstí Moskvy?

A to se ani nebudu zabývat vzdáleností mezi silami NATO ve 3B a Petrohradem (méně než 100 mil, 160 km).

A co si myslíte, že by si Rusové, ať už jakýkoli Rus, ve světle výše uvedených map mysleli o slovech NATO: “nikdy nepřesuneme (politicky) NATO na východ, ale teď jsme museli, nikdy nerozmístíme síly NATO na východě, ale teď jsme museli, nebudeme dodávat smrtící zbraně na Ukrajinu, ale teď jsme museli, nepřijmeme (de iure i de facto) Ukrajinu do NATO, ale teď jsme museli atd. atd. atd. “.

Pravdou je, že impérium připravovalo válku proti Rusku přinejmenším od poloviny 90. let a že tyto přípravy se v posledních sedmi letech dramaticky zrychlily.

Což mě nutí přemýšlet, co vůdci říše očekávali, že Rusové udělají? Přesunout všechny své síly zpět do Centrálního vojenského okruhu, aby se 3B+PU nezalekli? To jako vážně?

Pravda je mnohem jednodušší: v případě války by se všechny tři západní vojenské okruhy (Severní, Západní a Jižní) ocitly v prvním strategickém sledu.

BTW – Severní vojenský okruh byl nyní rozšířen o Společné strategické velitelství Severního loďstva (Объединённое стратегическое командование Северный флот) se statusem rovnajícím se vojenskému okruhu, který by se mohl jmenovat “Arktický vojenský okruh“). Jeho oficiální označení nyní zní “společné strategické územní uskupení ruských ozbrojených sil plnící úkoly vojenského okruhu“. Jeho síly by rovněž hrály klíčovou roli v severní Evropě a severním Atlantiku.

V případě války se ruské vojenské okruhy stávají “frontami”, tedy “sjednocenými velitelstvími operačních a strategických vojsk (sil) ozbrojených sil na kontinentálním divadle operací“, což je vojenský výraz pro samostatné vojenské síly schopné vést plnohodnotnou válku s kombinovanými zbraněmi. Mějte prosím na paměti, že tyto fronty by v případě potřeby měly také podporu týlových vojenských okruhů a jednotek/sil strategické zálohy.

Co to všechno znamená?

To znamená, že zatímco západní politici strávili posledních zhruba 30 let pomalým obkličováním Ruska, ruští plánovači sil úspěšně reformovali sovětské/ruské ozbrojené síly (které byly v 90. letech v hrozném stavu a po většinu 80. let ve velmi nevyrovnaném stavu) do podoby armády schopné postavit se celému NATO najednou a rychle a velmi bolestivě ho porazit.

Vzpomínáte si na všechny ty super-dooper zbraně, o kterých se Putin zmínil v roce 2018 a které západní “odborníci” zpočátku odmítali jako “špatné karikatury” a které jsou nyní většinou nasazeny? Nemůžete pochopit jejich skutečnou roli a význam, pokud nevezmete v úvahu také reformu (řekl bych dokonce redesign) ruských ozbrojených sil v posledních zhruba deseti letech. Pokud si chcete toto téma rychle osvěžit, podívejte se na tuto analýzu, kterou jsem napsal v roce 2016, tedy dva roky PŘED tím, než Putin představil nové ruské zbraňové systémy!

Při úvahách o tom, co by se mohlo stát příště, je třeba mít na paměti následující klíčový prvek: pokud dojde ke skutečné válce mezi Ruskem a Západem v plném rozsahu, Kreml bude mít k dispozici VŠECHNY tyto zbraňové systémy a síly a většina z nich bude pravděpodobně použita již v počátečních fázích této války. A nemám na mysli jen rakety Iskander nebo pobřežní obranu Bastion/Bal, mluvím také o První gardové tankové armádě, která je tak silnou formací, že k ní doslova neexistuje západní ekvivalent. Taková těžká obrněná formace disponuje takovými silami a prostředky ničení, které by umožnily provést operační průlom nepřátelské fronty a zároveň spolehlivě překonat celou operační hloubku nepřátelské obrany. Během druhé světové války a studené války se takovým formacím říkalo “úderné armády” (ударная армия). Pokud se podíváte na celý bojový řád sil NATO, jednoduše nemají nic, co by se dalo s takovou silou byť jen srovnat.

Ano, velitelé NATO jsou samozřejmě vyděšeni tím, co vidí, to je pravda a je to zcela pochopitelné. Co však pochopitelné není, je to, proč tito pomatení idioti vytvořili stav, který Rusku nedal jinou možnost než být připraven vést v Evropě válku v plném rozsahu, včetně jaderné.

A co chtějí, aby Kreml udělal nyní? Aby tyto síly rozpustil, nebo je snad poslal zpět za Ural?

Skončím jen několika otázkami, které západní “odborníky” (LOL!) zřejmě příliš netrápí:

  • Jak moc mohou být západní vůdci mimo realitu?
  • V minulém období ztratilo Rusko asi 27 milionů lidí, včetně celé třetiny obyvatelstva Běloruska. Očekává snad někdo v Evropě, že na to Rusové zapomenou?
  • Očekává snad někdo v Evropě, že Rusové budou věřit jedinému slovu západních představitelů?
  • Pochybuje snad někdo v Evropě o odhodlání Rusů nedopustit další překvapivý útok z Evropy?
  • A konečně, pochybuje někdo v Evropě vážně o výsledku války proti Rusku?

PS: Ruský ministr obrany Šojgu právě oznámil, že USAF v listopadu použily 10 strategických bombardérů přilétajících z východu i západu k nácviku jaderných úderů na Rusko a že změnily kurz jen 20 km od ruského vzdušného prostoru.
Zdroj: The Saker, překlad Zvědavec,


Panika USA: 100 000 ruských vojáků připraveno bojovat na Ukrajině

sdíletj na

4 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
josef
26. 11. 2021 12:25

Bohužel nás jako ČESKO naši vedoucí přiřadili mezi západní idioty a když tak to odsíříme v první chvíli bez pardonu.A dobře nám tak když nás zlaté tele oslnilo !

Michal47
26. 11. 2021 14:38
Odpovědět  josef

Žel máte naprostou pravdu! Ale na druhou stranu, ta sebranka kolektivního západu a pindostánu se RF a ČLR bojí, i těm psychopatickým idiotům musí být jasno, že proti těmto oběma velmocenským a vojensky velice silným (marxudík!) státům nemají ani tu nejmenší šanci “zvítězit” sic! Leda, že by chtěli spáchat kolektivní sebevraždu?!? Ale na to nemají ti třasořitkové a ZBABĚLCI odvahu, takže to je plus (snad?!) pro naše přežití. Žel u nás není žádná politická síla, která by byla schopna nás z těchto odporných spolků tzv. “nato” a tzv. “eu” vyvázat a osvobodit, to je ta tragédie! Jak já osobně závidím Švýcarsku a jistě nejsem sám!!

Albi
26. 11. 2021 18:02
Odpovědět  Michal47

Švýcarsko je banka globalistů – viz 2. světová (ani Hitlerovi nedovolil ho anektovat).
Takže ti jsou “pod ochranou” a není ani myslitelné si o něčem takovém nechat zdát.

Albi
26. 11. 2021 17:56

“Proč Rusko nasadilo proti NATO tolik sil?
A proč ne? Má čekat, až NATO zaútočí a následně tak jako tak z útoku obviní Rusko a ještě navíc by mu – nepřipravenému – zničilo ne zrovna zanedbatelnou část území vč. obyvatel?