nezařazené

Pro americké vojáky, kteří odmítnou očkování, jsou stanoveny tresty

Americká armáda pohrozila dopady na vojáky, kteří odmítnou dostat očkování proti Covid-19, a uvedla, že nepodřízeným jednotkám bude zakázáno povýšení, opětovné zařazení a řada speciálních vojenských služeb.

Armádní personál, který odmítne útok, včetně záložníků a vojáků armádní Národní gardy, bude mít nyní své služební záznamy „označené“, což jim zabrání získat „výhodné personální akce“, jako jsou bonusy za znovuzařazení, povýšení do vyšších hodností, vyznamenání a další vyznamenání. vojenské akademie, stejně jako pomoc při výuce s vyšším vzděláním, podle oficiálního sdělení, které ve čtvrtek získal DefenseOne.

 Pověřuji velitele, aby uvalili zákaz pokračování služby… pro všechny vojáky, kteří odmítnou příkaz k povinnému očkování bez schválené výjimky nebo čekající na žádost o výjimku,” napsala ministryně armády Christine Wormuthová v dokumentu ze 16. 

Voják zůstane označen, dokud nebude plně očkován, obdrží schválenou lékařskou nebo správní výjimku nebo nebude odloučen od armády.

Podle údajů Pentagonu citovaných DefenseOne bylo přibližně 72 % vojáků armády v aktivní službě, zálohách a strážích plně očkováno, zatímco asi 77 % dostalo alespoň jednu dávku. Ačkoli většina vojáků, námořníků a letců ve všech vojenských službách USA je nyní imunizována, některé pobočky nadále čelí zdržení, přičemž téměř 8 500 příslušníků letectva zmeškalo termín očkování začátkem tohoto měsíce, protože tisíce lidí žádají o náboženské výjimky.

Námořní pěchota mezitím ve čtvrtek oznámila , že neplánuje okamžitě vyhnat vojáky, kteří zmeškají termín 28. listopadu. Ministr námořnictva Carlos Del Toro, jehož pobočka dohlíží na námořní pěchotu, řekl, že s neočkovanými ďábelskými psy bude zacházeno „velmi zdvořile“ a budou hodnoceni „případ od případu“ – navzdory předchozímu upozornění, že nespolupracující vojáci budou přímo nabootován ze služby. 

Nová armádní směrnice přichází uprostřed bitvy mezi ministerstvem obrany a Oklahomskou národní gardou o mandát vakcíny pro celou armádu. Začátkem tohoto týdne velitel státní strážní jednotky Thomas Mancino svým vojákům řekl, že nebudou čelit „žádnému negativnímu administrativnímu nebo právnímu opatření“, pokud střelbu odmítnou, což vyvolalo stručnou odpověď Pentagonu, který trval na tom, že mandát je „ zákonný řád.” Ačkoli vojáci gardy jsou z velké části pod kontrolou státních vlád, je pobočka stále součástí širšího národního vojenského aparátu a dostává značné množství federálního financování.  
https://bit.ly/2Z6N3gw


sdílet na

3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan
19. 11. 2021 17:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak tak. Zajisté to posílí, už tak nadstandartní, bojovou morálku čackých bojovníků za demokracii made in USA. Hlavně aby jim ta vakcína neudělala bordel v genech a po vakcinaci nekmitali mezi všemi těmi pohlavími nekontrolovaně několikrát za hodinu. Umíte si lidi představit ten průser? Jdu čůrat jako holčička, na hajzlu zjistím že jsem chlapeček, peláším na chlapečky, přede dveřmi zjistím že jsem zase holčička, a než doběhnu na mašle, jsem prochcanej jak knížepánová pamperska. Hrůza!

Albi
19. 11. 2021 18:55
Odpovědět  Milan

:-))))))))

Jiří
19. 11. 2021 18:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Nic nového pod sluncem.
U nás to známe a máme to už (snad) za sebou.
Kariérní postup (nejen v armádě) jen pro ty s partajní členskou knížkou, a pro ostatní stopka.