Přítelkyně Merkelové profitovala ze syrských migrantů

Není to poprvé, kdy se chráněnka německé kancléřky dostala do korupčních skandálů, ale díky Merkelové žádná kauza nevznikla.

A nejenže nebyla potrestána, ale dokonce byla povýšena:
16. července 2019 bývalá šéfka německého ministerstva obrany byla jmenována předsedou Evropské komise. 

Jak je vidět, pro některé v Německu se uprchlíci stali tragédií a pro jiné dobrým obchodem.

Spiegel publikoval článek o obrovském plýtvání penězi na projektech pro syrské uprchlíky iniciovaných Ursulou von der Leyen, když byla ministrem obrany Německa. 

Média se odvolávají na závěry Účetní komory dostupné redakční radě. 

„Zatímco von der Leyen byla na pozici vedoucího ministerstva obrany, iniciovala vzdělávací programy pro syrské migranty, ale závěry auditorů ohledně tohoto projektu jsou hrozné,“ píše Spiegel.

Ve svém šetření se média odvolávají na dopis ze začátku srpna od Federální účetní komise, která analyzovala vzdělávací programy pro syrské migranty. Podle auditorů byly programy „ekonomicky nepřiměřené a neefektivní“.

 „Údaje analyzované auditory poskytují jasný obrázek: podle dokumentu se od roku 2016 do roku 2017 zúčastnilo kurzů na téma strojírenství, technika, sanitární a zdravotnické minimum – 217 migrantů. 

Celkové náklady programu byly 5 milionů eur, tj. Bundeswehr utratil 23 000 eur za každého uprchlíka. 

Podobné programy Spolkového úřadu práce a zaměstnanosti Německa byly zajišťovány v nákladech 1800 EUR na účastníka.

Projekt pro syrské migranty byl osobně zahájen Ursulou von der Leyen, když byla ministryní obrany Německa. 
Když vystupovala na konferenci o bezpečnosti v Mnichově spontánně oznámila, že Bundeswehr vycvičí syrské uprchlíky v řemeslech, aby se později mohli „podílet na přestavbě Sýrie“.

Vše by bylo v pořádku, ale auditorská komora Spolkové republiky Německo provedla podrobnou analýzu tohoto projektu a dospěla k závěru, že se v tomto případě jedná o plýtvání penězi daňových poplatníků. 

Jelikož uprchlíci neumí německy, tak pouze na překladatele byla vynaložena částka 900 000 eur. 

Zpráva auditorů také informovala o stroji zakoupeném za půl milionu eur, který uprchlíci „nemohli používat
z bezpečnostních důvodů“. Auditoři rovněž považovali za neodůvodněnou sumu na vojáky zapojené do programu ve výši 2,4 milionu euro:
… ukázalo se, že obsluhou jednoho migranta se zabýval více než jeden voják,“ uvedli auditoři.

Navzdory skutečnosti, že v závěrech interního vyšetřování provedeného v roce 2016 bylo stanoveno, že v důsledku nekonzistentnosti nákladů a účinků bylo doporučeno okamžitě zastavit jeho provádění, odpovědná pracovní skupina ministerstva obrany rozhodla pokračovat v programu. 

A na závěr, naprosto neskutečný závěr německých auditorů: pouze dva z 217 uprchlíků získali trvalé zaměstnání v oblasti zdravotní péče a péče o pacienty,“ uvedl ve svém prohlášení Spiegel.

Připomeňme, že bývalá ministryně obrany Německa Ursula von der Leyen byla i dříve podezřelá z plýtvání peněz daňových poplatníků. Jedná se o významné částky, které její oddělení převedlo na pochybné „poradce“. 

Ale přítelkyně Merkelové dokonce povýšila a stala se hlavou Evropské komise. 

Ne nadarmo se v Německu šíří vtip:

„Zničila Bundeswehr, zničí i Evropskou unii“. 

https://cont.ws/@amurweb/1445594

sdílet na