nezařazené

Příměří, při kterém se střílí

Izraelští vojáci během příměří zahájili palbu na palestinské civilisty – AP

Podle tiskové agentury byli během incidentu zabiti nejméně dva lidé

Izraelští vojáci zahájili palbu na palestinské civilisty, kteří se pokusili vrátit do svých domovů v severní Gaze krátce po zahájení čtyřdenního příměří mezi Izraelem a Hamásem, informoval z místa novinář AP. Izraelské obranné síly (IDF) již dříve varovaly vysídlené obyvatele Gazy před pokusy o přesun na sever enklávy.

Nejméně dva lidé byli zabiti a 11 dalších utrpělo zranění nohou během incidentu, uvedla v pátek americká tisková agentura.

Mluvčí izraelské armády řekl Haaretzu, že se vyšetřují zprávy o použití ostré palby jednotkami IDF proti Palestincům.

Podle listu počet civilistů zraněných izraelskou palbou během jejich pokusů dostat se na sever Gazy činil 15. Byli převezeni k ošetření do nemocnice v Deir al-Balah v centru Gazy, dodal Haaretz.

List The Times of Israel také uvedl, že se někteří lidé pokoušeli dostat z jižní části enklávy. Uvedlo však, že IDF pouze použila „prostředky k rozptýlení nepokojů“, aby je přiměla vrátit se zpět.

Krátce poté, co v 7 hodin ráno místního času začalo příměří, začala izraelská armáda shazovat na Gazu letáky, které varovaly místní obyvatele před návratem do svých domovů v severní části enklávy.

Mluvčí arabských médií IDF Avichay Adraee také oslovil Palestince na X (dříve Twitter) a připomněl jim, že navzdory příměří „válka ještě neskončila. Humanitární pauza je dočasná. Severní pásmo Gazy je nebezpečná válečná zóna a je zakázáno pohybovat se na sever. Ti, kteří jsou stále v severní Gaze, by měli místo toho využít příměří k evakuaci na jih přes silnici Salah al-Din, zdůraznil Adraee.

Dohoda o příměří požaduje, aby Hamás osvobodil nejméně 50 z asi 240 rukojmích, které zajal během útoku 7. října, a Izrael, aby propustil asi 150 svých palestinských vězňů – žen a dětí. Očekává se, že první výměna, na níž se údajně zúčastnilo 13 izraelských žen a dětí a 39 palestinských žen a teenagerů, se uskuteční v pátek.

IDF se také zavázalo zastavit své nálety na jih Gazy, zavést každodenní šestihodinové pauzy v útocích na severní část enklávy a umožnit vstup pomoci do Gazy, uvedlo katarské ministerstvo zahraničí, které pomohlo zprostředkovat dohodu. První kamiony s humanitárním nákladem už podle zpráv začaly do Gazy vjíždět z Egypta.

https://swentr.site/news/587905-israel-gaza-ceasefire-civilians/

sdíletj na

8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pijack
24. 11. 2023 17:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Nedopatřením jsem přepnul na dezinformační vysílačku ČT a spadla mi čelist. Oni už fakt nevědí, jak ty lži zakamuflovat. K vyhlášenému příměří vyslovili úžasnou větu: “Příměří se odkládá kvůli technickým potížím”… Zdravý rozum říká, že pokud existují technické potíže (Izraelská armáda), tím lépe, protože se může střelba zastavit právě kvůli těm technickým potížím. Dezinformátoři v ČT se už do té své ideologie tak zamotali, že zamotají i běžné srozumitelné výrazy do změti slov a vzniká nepřekonatelný humor. Stejné bláboly vysílala i Prima News CNN. Je vidět, že propaganda lži dělá z České mediální scény prachobyčejnou žumpu plnou výkalů – rozuměj stejné noty, stejné zprávy, stejné výmysly, stejné lži… a ani se u toho nezastydí.

Ladislav 💤
24. 11. 2023 17:49
Odpovědět  Pijack

Mají vzor u Fylajových zločinců! Už naší předkové říkali: kdo lže, ten i krade!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Spam Gaheris
26. 11. 2023 13:14
Odpovědět  Ladislav 💤

A nebo že viselec nepokrade!

24. 11. 2023 18:05
Ohodnotit příspěvek :
     

Židovy nic nevěř….

Gales
24. 11. 2023 18:40
Odpovědět  Veny232

Takovej žid,když má na zadku nežida tak není celej žid.

Spam Gaheris
26. 11. 2023 12:54
Odpovědět  Veny232

Židovi je správně voni Ynteligente!

Teuton
24. 11. 2023 19:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Ale víte, co mne nejvíce nadchlo a pobavilo ? Jak před pár dny do kolony traktorů a kombajnů naší udatné armády na dálnici D 6 najela jedna chrabrá Amazonka a proměnila ji v hromadu trosek a nebojeschopného šrotu. Bez jediného výstřelu přestala fungovat polovina naší armády ! Na tu druhou by stačil jeden islamista s dýmovnicí a poplašňákem. Takzvanému generálovi Řehkovi, který by furt někomu vyhlašoval válku, z toho podle očitých svědků explodovaly hemeroidy.

Tupý hulvát
25. 11. 2023 09:27
Odpovědět  Teuton

Nějak nevím,co je k smíchu na tom,že řidička proti zákonu vjede do vojenské kolony a řidiči Pandurů ve snaze to ubrzdit a nezabít tu kravku,narazí na sebe vzájemně,tedy jeden o druhého se poškodí.Při srážce dvou vozidel podobné hmotnosti je nějaké poškození skoro nutné.

Teuton
25. 11. 2023 11:07
Odpovědět  Tupý hulvát

Celá ta srandovní parta švejků a špenátů, takzvaná armáda hemeroidního generála Řehky, je prostě pro srandu ptákům. Tohle, TOHLE chce s někým bojovat ?

Boomer
25. 11. 2023 17:21
Odpovědět  Teuton

..chcete poznat skutečné vojáky v AČR? Zajeďte do Chrudimi nebo Prostějova, oni vám to rádi předvedou…

Spam Gaheris
26. 11. 2023 13:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Vážené Izraelsko, to nebylo přeci od hamásu žádné přepadení, to byl přeci frončaft bezuch a vy hned že válka! A to střílení po civilních zaměstnancích hamásu je taky škandál! Oni si jen zapomněli sundat samopaly, taková maličkost, musí se přeci něčím bránit, to dá rozum! Návštěvníkům pásma Gazy se taky zpátky nechce, prej si raději budou užívat místního pohostinství. Jen si pusťte českou televizi, tam ví fšecko, dokonce i to, že Ukrajina má málo patron a všelijakého instrumentaria k jejich humanitární činnosti proti provokatérům co mluví rusky.