nezařazené

Při střelbě ve škole v Michiganu zahynuli 3 studenti

Nejméně tři studenti byli zabiti a šest dalších lidí bylo zraněno při střelbě ve škole v Oakland County, Michigan, severně od Detroitu. 15letý podezřelý, který podle policie jednal sám a použil pistoli, je ve vazbě.

“Máme ve vazbě jednoho podezřelého střelce spolu s ruční zbraní,” řekl v úterý zástupce šerifa okresu Oakland Mike McCabe.

Policie se domnívá, že podezřelý jednal při útoku na střední škole v Oxfordu sám a použil pouze jednu zbraň. Bez dalších incidentů se vzdal.

FBI pomáhá místním orgánům činným v trestním řízení a dívá se na sociální sítě podezřelého, aby zjistila potenciální motiv.

Oxford je příměstská čtvrť asi 40 mil (64 km) severně od Detroitu. Policie dostala hovor ve 12:51. místního času o aktivním střelci na střední škole v Oxfordu. Poslanci měli podezřelého ve vazbě do pěti minut poté, uvedlo oddělení šerifa. Při zatýkání asistoval zástupce přidělený škole.

Škola byla evakuována a studenti se setkali s rodiči a příbuznými na nedalekém parkovišti.

Podezřelý ze střelby ve škole v Michiganu si vzal zbraň zakoupenou na Černý pátek

Patnáctiletý podezřelý ze střelby na střední škole v Oxfordu použil pistoli, kterou jeho otec koupil před čtyřmi dny a měl s sebou až 45 nábojů, uvedl úřad šerifa okresu Oakland.

Dotyčná zbraň byla 9mm pistole Sig Sauer SP 2022, řekl šerif Mike Bouchard médiím později v úterý během aktualizace o vyšetřování střelby ve škole v Michiganu. Čtyři dny před incidentem ho koupil otec údajného střelce.

Podezřelý měl u sebe dva 15ranné zásobníky do zbraně, včetně jednoho se sedmi zbývajícími náboji. Otec si prý koupil tři zásobníky a policie očekává, že třetí najdou v prostorách školy. Bouchardová uvedla, že vyšetřovatelé na místě našli 12 nábojnic. Dříve v ten den zástupce šerifa Mike McCabe odhadoval, že střelec použil 15 až 20 nábojů poté, co zahájil palbu na ostatní studenty.

Podezřelého policie nevedla, protože je mladistvý. Vzdal se policistům v reakci na střelbu, kteří ho našli odcházet ze školy s pistolí v ruce. 

Poté, co byl vzat do vazby, podezřelý využil svého práva nevypovídat a požádal o obhájce, uvedl šerif. Vyšetřovatelé prohledali dům rodičů podezřelého a zajistili jeho telefon. 

Bouchardová uvedla, že otec může čelit obvinění související s vlastnictvím zbraně použité při střelbě. Uvedl také, že policie si není vědoma žádných disciplinárních problémů nebo šikany týkající se podezřelého mladistvého. 

Bouchardová potvrdila, že fotografie střelné zbraně podobné té, která byla použita při střelbě, někdo zveřejnil na sociálních sítích. Řekl, že to policie nepovažuje za známku věrohodné hrozby, protože fotografie byly pořízeny v kontextu cvičné střelby.

Zbraň „byla nedávno zakoupená byla zbraň, kterou s ní střílel. A zveřejnili obrázky [cíle] a zbraně,“ řekla Bouchardová.

Média uvedla, že mezi místními rodiči se, že by brzy mohlo dojít k nějakému násilnému činu. Někteří studenti zůstali v úterý doma. McCabe řekl, že fámy se vyšetřují, a dodal, že „na sociálních sítích je vše. Prosím, nevěřte všemu, co slyšíte a vidíte na sociálních sítích.“

Střelba si vyžádala životy tří studentů ve věku 14, 16 a 17 let, z nichž jeden zemřel v hlídkovém voze, když zástupce s ním spěchal do nemocnice. Střelba zranila sedm studentů a 47letého učitele. Tři děti jsou údajně v kritickém stavu. Škola se nachází v Oxford Township v Oakland County severozápadně od Detroitu.
https://bit.ly/3Ee3oz9


OAKLAND – bezdomovci

sdíletj na