Krizenezařazené

Při izraelských náletech v pásmu Gazy bylo údajně zabito více než 30 Palestinců

RAFAH, Pásmo Gazy (AP) – Více než 30 Palestinců, včetně malých dětí, bylo zabito při dvou izraelských náletech v noci na sobotu v Pásmu Gazy, uvedli představitelé, protože stále narůstají obavy z nedostatku paliva a zásob pro přetížené nemocnice.

Video poskytnuté oddělením civilní obrany v Gaze ukázalo, jak záchranáři prohledávají sutiny domu ve městě Gaza s baterkou v sobotu brzy ráno poté, co byl zasažen izraelským útokem.

Na záběrech bylo vidět, jak nesou mladou dívku zabalenou do přikrývek se zraněním na obličeji a nejméně dvě další děti, které se zdály mrtvé. Chlapec pokrytý prachem sebou trhl, když ho nakládali do sanitky.

Útok na dům ve čtvrti Daraj zabil celkem nejméně 20 lidí, uvedl mluvčí civilní obrany Mahmúd Bassal.

Další úder poblíž města Rafáh na jihu Egypta zabil nejméně 13 lidí, včetně dvou dětí. Těla zabitých, především z vysídlených rodin z centrální Gazy, byla převezena do městské nemocnice Abu Youssef al-Najjar, kde je viděl reportér Associated Press.

Ministerstvo zdravotnictví v Gaze spravované Hamasem v sobotu uvedlo, že za posledních 24 hodin bylo zabito 135 Palestinců, čímž se celková bilance války zvýšila na 23 843. Hrabě nerozlišuje mezi bojovníky a civilisty, ale ministerstvo uvedlo, že asi dvě třetiny mrtvých jsou ženy a děti. Ministerstvo uvedlo, že celkový počet válkou zraněných přesáhl 60 000.

Izrael tvrdí, že za vysoké civilní oběti je odpovědný Hamás a tvrdí, že jeho bojovníci využívají civilní budovy a útočí z hustě obydlených městských oblastí.

válkou v Gaze vstupuje do 100. dne v neděli Světová zdravotnická organizace uvedla, že pouze 15 z 36 nemocnic je stále částečně funkčních, podle OCHA, agentury OSN pro humanitární záležitosti. .

Hlavní nemocnice v centru Gazy, nemocnice mučedníků Al-Aksá ve městě Deir al-Balah, se v pátek ráno setměla poté, co došlo palivo.

Zaměstnanci byli schopni udržet ventilátory a inkubátory v provozu se solárně nabitými bateriemi během dne a v pátek pozdě obdrželi malou nouzovou zásilku paliva z jiné nemocnice.

Očekávalo se, že palivo v sobotu opět dojde, pokud WHO nebude schopna doručit slíbenou zásilku, uvedli představitelé nemocnice. Dodávky pomoci byly narušeny obnoveným poklesem telekomunikačního připojení ve velké části Gazy, který začal v pátek pozdě.

Při útoku ze 7. října, který rozpoutal válku, zabil Hamás a další militanti v Izraeli přibližně 1200 lidí, většinou civilistů. Asi 250 dalších bylo vzato jako rukojmí, a zatímco někteří byli propuštěni nebo potvrzeni jako mrtví, více než polovina je podle všeho stále v zajetí.

Od zahájení izraelské pozemní operace na konci října bylo podle armády v Gaze zabito 186 izraelských vojáků a dalších 1099 zraněno. Více než 85 % 2,3 milionů obyvatel Gazy bylo vysídleno v důsledku izraelské vzdušné a pozemní ofenzívy a rozsáhlých pásů území byly vyrovnány.

Nedávný vývoj, včetně U.S. a britské vojenské údery na místa v Jemenu kontrolovaná Houthi podnítily rostoucí obavy z toho, že se válka rozšíří v regionální konflikt.

Útoky byly reakcí na kampaň Houthiů útoky na komerční lodě v Rudém moři, které byly podle nich < /span> na izraelskou ofenzívu v Gaze. v reakci

Uprostřed již tak vážného nedostatku potravin, čisté vody a paliva v Gaze OCHA ve své denní zprávě uvedl, že izraelská vážná omezení humanitárních misí a přímé popírání se od začátku roku zvýšily.

Agentura uvedla, že pouze 21 % plánovaných dodávek potravin, léků, vody a dalších zásob úspěšně dorazilo na sever Gazy.

“Tato odmítnutí paralyzují schopnost humanitárních partnerů smysluplně, důsledně a ve velkém měřítku reagovat na rozšířené humanitární potřeby,” uvedla agentura.

Americké a další mezinárodní snahy tlačí na Izrael, aby udělal více pro zmírnění utrpení palestinských civilistů, se setkaly s malým úspěchem.

Ve stejnou dobu začala opět částečně fungovat nemocnice Shifa ve městě Gaza, hlavní nemocnice v oblasti, která byla od listopadu uzavřena, uvedla v pátek WHO.

Generální ředitel Tedros Ghebreyesus uvedl, že jeho organizace dodala 9300 litrů (2460 galonů) paliva do Shifa, což umožnilo 60člennému lékařskému týmu začít léčit více než 1000 pacientů.

Nedostatek adekvátní humanitární pomoci pro civilisty v Gaze je součástí případu Jihoafrické republiky, který tento týden začal u Mezinárodního soudního dvora v Haag obviňuje Izrael z genocidy.

Jižní Afrika ve své stížnosti tvrdí, že Izrael nedokázal zajistit, aby byly splněny lékařské potřeby Palestinců, a obviňuje Izrael z „ přímého útoku na palestinské nemocnice, ambulance a další zdravotnická zařízení v Gaze.“

Když se případ ve čtvrtek otevřel, Jihoafrická republika vyzvala k provedení širokých prozatímních opatření, včetně žádosti soudu, aby okamžitě nařídil Izraeli zastavit ofenzívu a poskytnout přístup k „adekvátnímu palivu, přístřešku, oblečení, hygieně a sanitaci“ a také zdravotnické potřeby a pomoc.

Izraelský právní tým obvinil Hamás, že využívá nemocnice a další civilní zařízení k útokům a ukrývání svých bojovníků. Izrael argumentoval, že dělá vše pro ochranu civilistů, a to znamená, že spolupracuje s nemocnicemi, aby jim poskytl pomoc. Izrael vyzval k zamítnutí případu Jižní Afriky.

Kdy padne rozhodnutí, nebylo hned jasné.

zdroj:

sdíletj na

49 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Horňácko
13. 1. 2024 23:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Proč českým brojlerům nevadí že USA vraždí děti?

Ivo
14. 1. 2024 01:26
Odpovědět  Horňácko

Židi zapomněli na koncentráky.

Administrátor
P.A.Semi
14. 1. 2024 02:30
Odpovědět  Ivo

(Trolovská nahrávka, zřejmě aby je tam někdo nelegálně posílal a byly problémy…)
(samo o sobě to ale není “trestné”, když tím vyjadřuje, že si neváží své historické zkušenosti)

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Velitel
14. 1. 2024 08:44
Odpovědět  Ivo

Ale kulové, židi povýšili koncentrační stavitelství na zcela nový level, se podívejte na fotky třeba Dachau nebo ghetta ve Varšavě a porovnejte s koncentrákem Gaza. Závěr je jasný, Němci jsou ubozí neumětelové.
Poboně dopadnou Němci ve srovnání s židy pokud porovnáte aplikaci říšských zákonů nebo program Lebensraum.

Pijack
14. 1. 2024 11:36
Odpovědět  Velitel

Oni to Němci ve vztahu k židům řeší “sofistikovaně”. Nastěhují si do země muslimy a nemusí pohnout ani malíčkem 🙂

Administrátor
P.A.Semi
14. 1. 2024 22:10
Odpovědět  Pijack

Až na to, že ty Muslimy stěhují do Evropy především Židé (zřejmě Soros a spol, ale podporují to tu leckteré Synagogy…), aby tu byl jiný (a horší) vnitřní nepřítel, než oni…

Stejně tak “Diversity” tu z podobného důvodu pěstují především Bankéři (a pak i koho skrz dluhy a půjčky ovládají) a velké Korporáty (BlackRock a spol)…

πα½

Honzas
15. 1. 2024 12:34
Odpovědět  Velitel

Vaše tvrzení tak nějak nekoresponduje s tím jak se tam ti Palestinci v tom podle vás koncentráku namnožili. Během 20 let je jich tam čtyřnásobek. To jim to v tom izraelském koncentráku nějak svědčí. Srandisto

Jura S
14. 1. 2024 18:10
Odpovědět  Horňácko

Prasnice “kabelkový tančík” na tohle nehraje, té by snad nevalila ani polívka z kojenců, samo s AMI papričkami…

Jaro Jaroslav
15. 1. 2024 00:13
Odpovědět  Horňácko

A to si nevedel že vraždenie detí židmi je ich rituál? Pozri si videa o synagoge v New Yorku s tunelmi kde FBI urobila zasa raziu a vynasali zasvinené detské madrace, detske stoličky a iny mučiaci vercajch a židia utekali cez kanalove poklopy von, ako potkany! Aj potraty su ich ritualnymi vraždami, a získavajú z nich telesne pozostatky na výzkumy! V tých kanaloch pod tou synagogou znasilňovali deti, získavali adrenachrom a orgány, a potom finálne pachali ritualne vraždy! V Gaze ich iba ritualne popravujú…

Jaris.
14. 1. 2024 06:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Zidi nejsou lidske bytosti, ale zrudy podobajici se lidem. Zase si koleduji o dalsi pogrom, kdy budou zdrhat jak vystrasene mysi. To jejich bestialni chovani nezustane nepotrestano.

Standa
14. 1. 2024 10:12
Odpovědět  Jaris.

Je zajímavé, že v této souvislosti je ticho po pěšině s návštěvou českého fašisty Petra P. v Izraeli, kde se má setkat s premierem a presidentem. V době , kdy celý svět začíná bojkotovat Izrael za vraždy Palestinců , ničení Gazy( kam se hrabe Stalingrad) za cca měsíc židé vyvraždili asi 25 000 -cca 1 000 denně-obyvatel Gazy a z toho velkou část tvoří děti český president jede obdivovat techniku holokaustu ,který nasadili židi na Araby.
Tento válečný zločinec , který vedl v nelegální válce proti Srbům rotu žoldáků,obdivovatel balkánské řeznice M. Albrigt, člověk ,který obdivuje její výrok,, těch 500 000 mrtvých dětí při přepadení Iráku je přijatelná cena”,elitní pracovník StB( 3 správa -kontrašpionáž,) s vlastním konspiračním bytem,příznivec vrahů Mašínů, převlékač kabátů, obdivovatel nacistického režimu na Ukrajině( kdo obdivuje nacismus je nacista, to mě nikdo nevymluví)…
Petr Pavel (proslov k prázdnému sálu na půdě OSN) “Rusko páchá genocidu na mírumilovném národu Ukrajinců. Je mi ctí být prezidentem republiky, která dostojí svým závazkům a bude i třeba 
do posledního haléře Ukrajinu podporovat”.-do posledního našeho haléře a naší republiky

Honzas
14. 1. 2024 11:14
Odpovědět  Standa

Mirumilovny narod ukrajincu vrazdil sve spoluobcany v babim jaru, na volinii, po roce 2014 vyvrazdili 14 000 vlastnich spoluobcanu. My jsme s tou svoloci bojovali 10 let. Od roku 1938 az do roku 1948. Vidite a dnes se chodime klanet nackovi ktery to zpusobil na Ukrajinu. Kdyby alzak vyhral valku tak v EU zavede totalitu jako na Ukrajine. Jestli to chcete zazit tak jette na Ukrajinu. Tam zrusili 9 politickych stran a zabavili jim jejich konta, zrusili volby. Vy mate hubu plnou US propagandy, chudaku…..oci mas, nevidis. Usi mas, neslisis.

Standa
16. 1. 2024 09:53
Odpovědět  Honzas

Honzo 1966, zřejmě při tvém IQ? jsi nepochopil smysl článku.
Já mám ,,hubu plnou US propagandy, chudaku…..oci mas, nevidis. Usi mas, neslisis” ?Trapáku.!!!!!!!!!§…..
Jsi ubožáček!Proč jsi přejmenoval svůj nick na Hanzas?
Jsi zde za vnitráckého konfidenta! To tvé IQ by tomu odpovídalo.

Standa
16. 1. 2024 09:56
Odpovědět  Honzas

A nechlastej za naše . Tajně piješ a veřejně jsi ožralý. A běž si pro gáži k Rakušanovi, hlupče s IQ dnešního dne!!!!

Ladislav 💤
14. 1. 2024 11:18
Odpovědět  Standa

👍 jen se divím, že se ty naše zradná pavládní 🐷🐷, včetně hradní gumy nevystěhují do toho obdivovaného Židáctva!
Proč zrazují svou zemi?
Proč se snaží nás ožebračit?
Co může vyrůst z jejich potomků?
Zase jen protistatní parchanti a zrůdy!
Hranice otevřené, tak táhněte a už se nikdy nevracejte!

zdendulka
14. 1. 2024 08:17
Ohodnotit příspěvek :
     

`Na co jsou všechny ty mírové organizace, když stále nic efektivního nedělají ? Lomit rukama umí každý, ale pomoci a omezit konflikt, účinně jednat a nečeho dosáhnout asi neumí či nemá zájem nikdo z nich…. To se jenom berou peníze na platy funkcionářů……….

Administrátor
P.A.Semi
14. 1. 2024 22:19
Odpovědět  zdendulka

Oni ti Mafiáni navrchu vydírají Vlády, vlastní Média a Banky (a ostatně i průmysl a obchod, ne celý, ale podstatnou část), a mají leckde rozmístěný Arzenál… Nikdo se proti nim neodváží ozvat, protože by ho utloukli jejich “žoldáci” (v Médiích, nebo v Bankách, nebo na Jeuustici), jako se třeba snaží pomlouvat a zničit Lukašenka, nebo nyní Orbána, a brzy i Fica (který doufám narozdíl od Meloniové vydrží víc a neuhne)… Jako dost efektivně pomluvili a zatajili leckteré schopné politiky nebo osobnosti, které pak už ani neznáte…
Viděli jsme to za Covidu, co všechno ovládají, kdo hýkal s nimi, aniž by se odvážili přemýšlet sami, nebo to dát najevo… (to byla cenna zkušenost a byla by škoda to nechat zapadnout v příliš rychlé zapomnění…)

πα½

Aleš
14. 1. 2024 08:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Hamas je teroristicka organizace a kdyby nespachala zločin agrese proti Izraeli, nic by se nedělo. Ano to co popisuje článek je hrozné, ale je potřeba najít počátek a ten je Hamas.

Velitel
14. 1. 2024 08:56
Odpovědět  Aleš

JJ já to řikal furt židi jsou teroristé a kdyby například ve Varšavském ghettu nedělali bordel nespachali zločin agrese proti Říši, nic by se nedělo, je potřeba najít počátek a ten je Žid.
Hele Alešku jak by se ti líbilo kdyby , ti domu přišli nějaký židáci, vykopli tě z baráku, protože v nějakém obskurním vymyšleném textu se píše, že před více než 2000 lety bydlel nějaký žid v sousedním městě, oni sice určitě nejsou jeho potomky, ale i tak ti zaberou barák, pošlou tě do lágru pokud tě tedy nezabijí .

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Aleš
14. 1. 2024 11:07
Odpovědět  Velitel

Milí osle, alespoň se nauč historii druhe světové války a nauč se myslet.

Ladislav 💤
14. 1. 2024 11:12
Odpovědět  Aleš

Ty jsi určitě jen ze zvláštní ! A ty myslet? Nemáš čím!

ModrýKlokan
14. 1. 2024 13:55
Odpovědět  Aleš

Alešku ať ti nepraskne cévka, tupý jelito. Ty se ani myslet neuč, zbytečná námaha.

Aleš
14. 1. 2024 14:27
Odpovědět  ModrýKlokan

Kolik tříd ZŠ máš ? Alespoň pět ?

Administrátor
P.A.Semi
14. 1. 2024 09:04
Odpovědět  Aleš

Izrael je teroristický stát, zatímco Hamas jsou partyzáni, kteří původně bojovali jen proti fašistickým okupačním vojákům, ale Izraelští teroristé začali vraždit civilisty, tak Hamas začal také, ale opakovaně nabízeli dohodu, že se s vražděním civilistů přestane, ale fašističtí teroristé Izraele na to nikdy nepřistoupili…

Hlavní “terorismus” Hamásu je, že chtěli podíl z těžby zemního plynu v Gaza Marine… Proto se je fašistický apartheid Izrael snaží vyvraždit a zbytek vyhnat…

7. října chtěli zajmout rukojmí na výměnu zajatců, ale teroristé IDF je povraždili spolu s rukojmími, jako záminku k současné genocidě Gazy…

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Aleš
14. 1. 2024 11:10
Odpovědět  P.A.Semi

Tak si nastěhuj Araby vydávané za neexistující národ domů a můžeš s nimi každý den klecet na koberečku.
Byl jsi někdy v Izraeli ? Ja mnohokrát a viděl jsem dost a proto vím.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
paulusek
14. 1. 2024 12:25
Odpovědět  Aleš

Jako, kdyby Vám Cikání vyplenili dům, a potom se stáhli do svého ghetta.A když přijde odplata, začnou kvičet ” my nyc nedeláli, to ti druzí, ti zlí”! Zkušenosti zde máme nepřeberné. A tak je to s “Palestinci” (uvozovky nejsou náhodné). Mezi nimi a ukronácky moc rozdílů nevidět.

Jaro Jaroslav
15. 1. 2024 00:18
Odpovědět  paulusek

Ďalší zasraný a obrezany kkt!

ModrýKlokan
14. 1. 2024 13:57
Odpovědět  Aleš

Alešku, ty tupý jelito. V izraeli jsi nebyl sám. Kdo chce, vidí co je sionistická fanatická pakáž za primitivní sebranku.

Administrátor
P.A.Semi
14. 1. 2024 22:26
Odpovědět  Aleš

Inu, já respektuji, že jsme leckde dost odlišní…
Ať si jsou, jací chtějí být, ale tam u nich, ne tady…
Myslet si, že z Araba uděláte Evropana jenom tím, že ho sem přistěhujete, je naivní, a v důsledcích velmi škodlivý blud…
Na druhou stranu, ať si jsou Arabové doma (v Arábii) jací jsou, nemusí to všechno být podle nás, ani tam u nich z nich Evropany nenaděláme, ani tím, že tam budeme platit ty “Evropštější”…
(Jiný kraj jiný mrav, a tedy i náš kraj náš mrav…)

πα½

Jaro Jaroslav
15. 1. 2024 00:17
Odpovědět  Aleš

Si prasivý židák a už sa odtiaľ nevracaj!

Standa
14. 1. 2024 10:09
Odpovědět  Aleš

Izrael je teroristický stát, který povýšil terorismus na státní politiku!

skeptik
14. 1. 2024 10:37
Odpovědět  Standa

Protože nad nimi drží ochrannou ruku teroristické USA, jejichž státní politikou je rovněž terorismus.

Jaro Jaroslav
15. 1. 2024 00:23
Odpovědět  Standa

To nie je štát,nemá hranice! Je to nacistická kolónia, kde sa skrývajú desaťtisíce židozlocincov z celeho sveta, lebo oni nikoho nevydávajú! Len z USraela je tam cez 7,000 pravoplatne obzalovanich a aj odsúdeních!!! Z Francuzska cez 3,000, a ešte maju bandy v kotolniach čo sa nabúravaju do bank.účtov a vykradajú účty gojom po celom svete!

Horňácko
14. 1. 2024 12:39
Odpovědět  Aleš

Jsou to stejní šmejdi jak ukrajinští teroristé. A ukři vám nevadí?

novota78
14. 1. 2024 08:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Hamas vytvořil Mossad a Izrael jako záminku na zničení Gazy a Palestinců. A ještě je platil přes Katar, aby vytvořil zamínku pro válku.
To samé platí pro ISIS organisace vytvořená CIA a Mosadem v Sýrii a zraněné bojovníky potom léčil Izrael ve svých nemocnicích?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Velitel
14. 1. 2024 09:28
Odpovědět  novota78

Ted už zbývá jen abyste odhalil, že Katarský emír Tamím bin Hamad Ál Thání je vlastně žid řízený Mosadem.
Nikdy mě nepřestane udivovat, jako představy a bludy se běžně šíří o Mosadu, pro představu celý Mosad má aktuálně 3000 zaměstnanců, pro porovnání StB měla v roce 1988 13000 kmenových zaměstnanců, CIA je na cca 30000 lidí. Tim jsou dány možnosti a síla té které organizace.

Autor
14. 1. 2024 11:47
Odpovědět  Velitel

To není tak docela pravda. Počet pracovníků je pofidérní číslo, které je určováno oficiálním státním rozpočtem, komu se přímo platí. Ale nikdy nikde nikdo neuveřejnil počet “nestátních” agentů, čili špionů, zdrojů, podřízených “nestátních” agentur, atd. přímo v “poli boje”. A pak je všechno jinak. Navíc západní služby mezi sebou spolupracují na tom, co je spojuje a zajímá. A pak okruh získávaných informací je podstatně větší a širší.
Vemte si teď pokus Američanů vytvořit agenturu v Rusku z těch, kdo kdy studoval v USA přímo. A pak si – jen například – promítněte tento fakt na naše “politiky”. Zjistíte, že u nás mají velmi široké možnosti záškodnictví a pokud zůstane byť jen pár jejich lidí v politice, budou mít možnost všechno u nás ovlivňovat. A když to vztáhneme na celý “starý” západ, pak je situace ještě pro nás horší.
Možnosti MOSSADU jsou tak mnohem větší než se zdá, a to, co navenek “dělají” je určováno politikou těch, kdo jej ve skutečnosti řídí.
Např. USA mají “oficiální vládu”, která je symbolizována Bidenem a pak jsou ti, kdo skutečně rozhoduje a kterým se nakonec vždy musí Biden podřídit, páč pak by “odešel” velmi rychle …

ModrýKlokan
14. 1. 2024 14:00
Odpovědět  Peter 008

Bohužel pro pidimozečky ovcoidních jelit se jedná o příliš složité úvahy. Jsou rádi když zvládnou návštěvu WC bez asistence.

Oy Vey
14. 1. 2024 12:23
Odpovědět  Velitel

system katzů (Orlovskij: “Lstí a klamem”) využívající židovské obyvatele v jednotlivých státech na špionáž a sběr dat i poskytujících své obydlí na případné tajné ubytování agentů násobí celkový počet agentů ca 100 x

unor 2022
14. 1. 2024 10:22
Odpovědět  novota78

Urcite ho nevytvoril. Ale mozna tu a tam podporil tim, ze neco opomenul. Hamas se mu v mnohych ohledech hodi do kramu.

Karel
14. 1. 2024 11:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Židovské běsnění v Gaze lze přirovnat k nacistickému běsnění v Evropě. Jenže Evropu z velké části zachránil Sovětský svaz a jeho Rudá armáda. Gaza takové štěstí nemá. I OSN zavírá oči před holokaustem Palestinců. A židi jsou ve vraždění Palestinců stále při chuti. Svět se pomalu smíří s tím, že zmizí jedna lidská rasa a nic proti tomu nedělá. Ale když zmizí nějaký druh brouka nebo rostliny, je to obrovské neštěstí.

Pijack
14. 1. 2024 11:42
Odpovědět  Karel

Mě je to šumák, protože jsou mi obě rasy odporné. Ale zase kvituji s potěšením, že JAR, jako země v Africe s velkou váhou vlivu iniciovala u mezinárodnímu soudu v Haagu žalobu na sionizmus jako zločinná “ideologie”. V OSN musí držet hubu, protože je to pravda a nikdo se proti tomu nepostavil. Dobré znamení.

Pavel z Moravy.
14. 1. 2024 11:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Něco trochu z jiného soudku – Britský mainstream včera v noci nečekaně udeřil proti vlastní vládě. Na michalapetr.com. Nu, už na to přichází, známý novinář jim to krásně vytmavil. Musí přijít změna politických elit. Já si myslím, že tyto zkorumpované politické elity jsou zbytečné. Stačí když zemi budou řídit odborníci. A když na to nebudou mít, přijdou lepší. S nespoluprací a bojkotem Britů Ghándí osvobodil Indii. Ben Kingsley úžasným způsobem ztvárnil roli Ghándího. Scéna, kdy Indové pálí dokumenty, které hází před zraky Britů do ohně a ten úžasný boj nespolupráce domorodců s okupanty, to je opravdu silný náboj tohoto filmu. Je to úžasný film. Ani my nemusíme spolupracovat a volit zaprodané politiky a sr.át si pod sebe. Je to na nás.

ModrýKlokan
14. 1. 2024 14:03
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Zločinecký režim je potřeba sabotovat, kdekoliv to jde.

Frank1
14. 1. 2024 16:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Na krvi palestinskych mucedniku se zrodi nova Palestina na svem puvodnim uzemi, ktere ji Zide ukradli.

Administrátor
P.A.Semi
14. 1. 2024 22:46
Odpovědět  Frank1

To uvidíme…
Řekl bych spíš, že tam zůstanou Židé, pokud to tam ještě bude obyvatelné, pokud je někdo nevypálí “drsně”…

Viz, co má poněkud prorocký ani-film IPGII k Palestině:
comment image
(na obrázku jsou smíchané dvě scény, jedna u začátku, jedna před koncem se Sufijským tanečníkem v Al-Aqsa…)

πα½

Jaro Jaroslav
15. 1. 2024 00:07
Ohodnotit příspěvek :
     

Al Jazeera tv v angl. zverejnila správu Hamasu, že znicili cez 1,000 IDF vozidiel! A je jasné že IDF bude bojovať v Gaze minimalne rok, aj keď ju celú zdemoluje…Hamas sa veľmi dobre pripravil, a takto bojujú skutočný hrdinovia za slobodu! Izrael je rasisticky štát s apartheidom, a je jasné že skorumpovali Zapad kde sionisti obsadili vlady, no za peniaze si nekúpia podporu sveta, ktorý je na 95% proti nim za ich zverstva v Gaze! Už vlastne prehrali túto vojnu!

Jaro Jaroslav
15. 1. 2024 00:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Boh im nikdy (!) neslúbil niakú krajinu, on jim ju vzal!!! Za ich hriechy!!! A uz len duchovny ” izrael” bol v plane ich židovskej biblii! A tuto koloniu im dal podvodny papier, Balfour Declaration…Bez Arabov, bez medzinarodnej konferencie a suhlasu! Prave ked pozidovcená Britania vrcholila v kolonializme!!! A sionizované a skomunizované OSN- dnes uz v rozpade, ako sionisticky, sifylisom paralizovana institucia v Jew Yoke City…

Honzas
15. 1. 2024 12:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Všichni muslimové po celé Evropě slavili napadení Izraele palestinskou chátrou. Dnes když dostávají na frak tak vykřikují do světa hesla o jakési humanitě. Nijak nefandím Židům ale pro mě je vždy lepší mít za u souseda Žida nešli palestince. Obojí jsem vyzkoušel A věřte že s tou muslimskou chátrou se jakékoliv soužití nekoná.