Prezident Argentiny: Rusko – naděje uprostřed pandemické nejistoty

Argentinský prezident Alberto Fernandez poblahopřál Rusům ke Dni Ruska a vyjádřil vděčnost za příležitost použít k očkování obyvatelstva ruskou vakcínu „Sputnik V“.

Zdůraznil, že Rusko je jednou z nejdůležitějších zemí, které „určují směr rozvoje současného světa“. 

„Ale dnes je Rusko pro každého Argentince něco jiného. Rusko je nadějí tváří v tvář nejistotě pandemie, která postihuje každého. Argentinci jsou Rusku velmi vděční, nesmírně vděční, protože když se před námi zavřelo mnoho dveří, otevřely se nám dveře Ruska. 

Ruská věda nám umožnila očkovat „Sputnikem V“. Dalo nám to klid uprostřed utrpení způsobeného touto strašnou pandemií. To vše Rusko znamená pro mě i pro kteréhokoli Argentince,“ uvedl ve video zprávě zveřejněné na kanálu YouTube Ruského centra univerzity v Buenos Aires. TASS 

Den Ruska se slaví každoročně 12. června. V tento den v roce 1990 bylo přijato Prohlášení o státní svrchovanosti RSFSR. Název „Den Ruska“ byl oficiálně uznán svátkem v roce 2002.

Na začátku června zahájil rusky prezident Vladimir Putin a Fernandez na okraji Petrohradského mezinárodního ekonomického fóra v režimu videokonference výrobu ruské vakcíny „Sputnik V“ v Argentině.

Připomeňme, že Argentina se stala první latinskoamerickou zemí, která zaregistrovala „Sputnik V“ na svém území. Očkování ruskou vakcínou začalo v prosinci 2020.

https://bit.ly/2RPJfwz

sdíletj na