Přes devět hodin hrůzy. Mladíky ve Švédsku “obohatili” znásilnili na hřbitově

27. srpna 2020  14:48 Dva švédští mladíci ve věku 15 a 17 let byli brutálně napadeni a znásilněni na hřbitově ve městě Solna blízko Stockholmu. Týrání trvalo téměř deset hodin. Policie pachatele, dva mladé muže ve věku 18 a 21 let, zadržela. Už předtím měli útočníci potíže se zákonem.

Agresoři odvedli mladíky v sobotu ve 23 hodin. Mlátili je a zneužívali až do do nedělních 8:39, uvádí švédské noviny Expressen. Pachatelé oběti bodli do nohou, aby nemohly utéct, řekl stanici SVT Nyheter švédský prokurátor Anders Tordai.

švédsko
švédsko

Zneužitým mladíkům se podařilo kontaktovat kolemjdoucího, který zavolal policii. Nyní jsou v nemocnici.

Pachatelé se marně pokoušeli uniknout. Policie je zadržela. Oba odmítají, že by se činu dopustili. Vyšetřovatelé je obvinili z únosu a znásilnění a dále z loupeže a útoku. 

Policie nezná motiv činu. Podle listu Aftonbladet pracuje s verzí, že pachatelé mladíkům nabízeli drogy. Když je nechtěli koupit, agresoři je zatáhli na hřbitov, kde je donutili se svléknout a následně je znásilnili a též je přinutili lehnout si do jámy v zemi.

Podle švédské zpravodajské agentury TT mají oba násilníci kriminální minulost. Mladší z mladíků ve svých patnácti rozbil okno ve škole, kde se pokusil krást. Už jako dvanáctiletý šel do vazby kvůli podezření z krádeže a útoku.

Starší z dvojice má ještě pestřejší kriminální záznamy. Ve svých šestnácti byl obviněn z krádeže, dopravní nehody a prodeje drog. Později byl odsouzen k roku a půl vězení za žhářský útok na automobilovou společnost. Do vězení měl nastoupit před incidentem na hřbitově.

Podle Mathiase Johanssona, který pořádá volnočasové aktivity pro mladé lidi, má Solna velké problémy s mladými lidmi a gangy. Mnozí obyvatelé se teď bojí chodit večer sami domů. Teenagery doprovází dobrovolníci, kteří se angažují ve volnočasových aktivitách.
https://bit.ly/3gDAXOA

“Jedním z pachatelů je 21letý muž narozený v Íránu, který přišel do Švédska jako dítě v roce 2009. Od té doby byl ve Švédsku usvědčen z opakovaných zločinů,” hlásí Fria Tider. “Ještě minulý měsíc byl za žhářství odsouzen na jeden a půl roku vězení za to, že v prosinci loňského roku zapálil sportovní vozy zaparkované v Gustavsbergu na Värmdö východně od Stockholmu.” “V minulosti byl rovněž odsouzen za krádež, nelegální řízení, řízení pod vlivem alkoholu a drobné drogové trestné činy.” V současné době není jasné, proč byl na svobodě, protože podle posledního rozsudku proti němu musí být ve vězení. “ Druhý podezřelý ve věku 18 let je synem tuniských přistěhovalců a je rovněž držitelem rejstříku trestů.

sdíletj na