Prázdné regály potřetí.

Tady ten úryvek jsem našel kdesi na slovenském Magazín1.sk. Zdroj je zřejmě na jednom twitteru od ami-boy, kde je vidět, jak mladý zfetovaný ududanec Donald Trump jr. vříská pod vlivem kokainu (jak jsem tam v diskuzi vyčetl) že když jezdil za rodiči své matky Ivany do Československa na prázdniny v osmdesátých létech, byly tu fronty na chleba. Ten pičus má dnes 43. let, tak KOLIK ASI měl v osmdesátkách?

=============================================================================

Donald Trump junior, syn bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa, prirovnal stav v Spojených štátoch k stavu v 80. rokoch v Československu. Prázdne regály v obchodoch začínajú byť pre USA veľkým problémom.

„Moji starí rodičia okúsili slobodu a požehnanie, ktorých sa nám dostávalo tu v tejto krajine (v Spojených štátoch), a snažili sa, aby som to videl a pochopil. Takže som k nim (do Československa) jazdil na šesť osem týždňov každé leto. Čakal som v radoch na chlieb. My teraz začíname vidieť prázdne regály, ktoré som zažil vtedy v komunistickom Československu v 80. rokoch v Amerike,“ vyhlásil pre Newsmax syn bývalého prezidenta.

„Všetci sme videli, že sa toto blíži. Všetci hovorili o všetkom, len nie o tomto. Médiá robili, čo mohli, aby to ututlali,“ dodal Donald Trump mladší.

=============================================================================

Nebudu tu zase skládat leporelo, jako v článku o SSSR a Adamsovi. Bylo by to zbytečné, padž drtivá většina v te době žila a měla rodiny. A taky chodila nakupovat.

Z toho twiteru jsem vyzobal v diskuzi několik komentů přímo američanů, kteří toho protekčního floutka dobře znají z afér jemu vlastních.

============================================================================

Cynthia Scott

SOOOOOOOOOO When was he in line in Czechoslovakia.

( …a kdy jsi stal ve frontě v Československu?)


Eric Bloom@ericdbloom
·Odpověď uživateli @RonFilipkowski

I hope he doesn’t have to stand in line during the cocaine shortage.

(Doufám, že nebude muset stát frontu během nedostatku kokainu.)


MMad@jetpackmom
·Odpověď uživateli @RonFilipkowski

I think he is confusing this scenario with spending his bread on doing lines in Cokeslovakia ……

TADY DOKONCE JEDEN VTIPNĚ PŘEJMENOVAL čESKOSLOVENSKO NA Cokeslovakia.,

Myslím, že si tento scénář plete s tím, že utrácí svůj chleba za lajny v Cokeslovakii


Darth Pooka Ranking Member AntiFa HBIC@darthpooka
·Odpověď uživateli @RonFilipkowski

I think he has coke line and bread line confused.

(…myslím, že si plete frontu na chleba a frontu na kokain)

atd.

Však posuďte sami. Zde kliknout: https://twitter.com/RonFilipkowski/status/1453094550491353098

================================================================

A tady vidíme, jak taková havěť ovlivňuje veřejné mínění „očkovaných“.

Jeden můj přítel z války a později i z vandru, Brňák to byl, utekl v 1988 do USA. Nakonec skončil na Floridě, kde má i hrob.

Když jsme spolu stovky-krát kecávali přes skype, tak vyprávěl, jak jednu dobu tam seděl za chlast za volantem. Pár měsíců.

No a jelikož byl pro ně tam exot, tak si ho bachaři, většinou negři, pozývali do kanclu. Už kvůli jeho vyprávění o životě v ČSSR, pro ně absolutní sci-fi.

Oni si doopravdy mysleli, že Zátopek je umělý člověk, který nereaguje na kryptón a že Jágr se narodil v Bílém domě.

Povídal jim o tom, jak tady byly školy i školky zadarmo, jak měl každý práci a plat, jak učební obory a studie VŠ byly řízené státem a taky zdarma. O nevratných půjčkách bylo pro ně, jako o zubní víle, ale vždy se pobaveně řechtali, až se za kapsy plné heroinu popadali.

Ovšem opilec Havel tam byl pro ně spasitel toho žebráckého východu. Ale ukázat na slepé mapě „čiječnu“ byl pro ně problém neřešitelný. (teď jsem si taky vzpomněl, jak germáni i rakušáci jezdili v sedmdesátých a osmdesátých létech komplexně vykupovat, nebo doslova vybílit česká pohraniční města. Znojmo, Mikulov, Břeclav a taky Karlíčkovy var*atka a ŠIROKÉ okolí.

Ano. Tam po těch nájezdech zůstavaly často prázdné regály.

Maggi, dětské botky, ručníky, všechno možné. A dokonce …stěrwa div se… i chleba!!

3 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

3 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Jan nový
28. 10. 2021 16:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Pěkná zhovadilost! Prázdné regály, fronta na chleba v 80. letech u nás nic takové nebylo! V Polsku ano. To synek značně posral!

Pamětník
28. 10. 2021 20:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Já jsem v sámošce v 80. letech vyrostl, moje máma tam dělala vedoucí. Regály byly vždycky plné. Obrázky prázdných regálů z Ruska v 90. letech se tady vůbec nekonaly. Jenom některé zboží bylo občas nedostatkové. Např. ovocné šťávy, nebo cukr. A co si pamatuju, tak to bylo jenom párkrát. Chleba a mléko bylo vždycky, na to si komunisti dávali pozor. Přišla paleta s cukrem, nebo šťávama, postavil se do vchodu stolek, nějak se to po městě rozkřiklo, tak se lidi nahrnuli do fronty.
Regály byly ale vždycky plné všeho možného, polévek, konzerv, sladkostí, troufnu si tvrdit, že výběr byl větší, než v současném Penny marketu.
A ještě jeden postřeh, nakupovalo se do košíků do ruky velkých asi tak, že by se do něj dneska vešlo tak jedno maxi balení slaných lupínků. Lidi prostě tak nežrali. Konzumerismus nebyl vůbec styl komunistů. Nebylo to tím, že by měli hlad, žrádlo prostě nebylo drogou ani smyslem života.

Josko
29. 10. 2021 18:11
Odpovědět  Pamětník

Žralo se nezřízeně i tenkrát, jen skladba se pozměnila. Jedlo se více vepřového, hovězího, skopového a ryb. Dnes se jí více drůbežího(je nejlevnější).

Celková spotřeba potravin na osobu včetně vyhazovaných zbytků činila loni 789,7 kilogramu, což bylo proti roku 1989 o 17,4 kilogramu méně.