Přátelé, kamarádi, Slované! My vám ty sirotky stejně přivezeme! Vaše (ne)ziskovky

KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA:
Přátelé, kamarádi, Slované! My vám ty sirotky stejně přivezeme!
Vaše (ne)ziskovky.

Tento týden byla do pozornosti politiků, médií a tedy i veřejnosti resuscitována nekonečná kauza „syrští sirotci“. Nyní aktualizována pouze na „sirotky“, respektive „děti bez doprovodu“.

Iniciativa Češi pomáhají ve spolupráci s Lékaři bez hranic, Organizací pro pomoc uprchlíkům a Amnesty International vyzvala vládu, aby nebránila solidaritě vůči „dětem bez doprovodu v řeckých táborech“ a vytvořila meziresortní skupinu, která by navrhla přesný postup přijetí dětských migrantů.

Řecko na začátku září vyzvalo všechny ministry vnitra členských zemí Evropské unie, aby jejich státy přijaly děti bez doprovodu z tamních uprchlických táborů. Požádalo přitom přímo Českou republiku, aby přijala čtyřicet dětí bez doprovodu.

Resuscitace „syrských sirotků“ na „děti bez doprovodu“

Ministr vnitra Jan Hamáček měl v reakci na to minulý týden Řeky požádat, aby poskytli seznam konkrétních dětí, které bychom mohli přijmout, a zmínil také, že podobnou žádost bez jakékoli odpovědi poslal Řekům už před rokem.

V souvislosti s resuscitací „syrských sirotků“ se ozvala iniciativa Češi pomáhají, která ve čtvrtek uspořádala tiskovou konferenci živě odvysílanou Českou televizí, v rámci které informovala, že má seznam zhruba dvou stovek rodin, jež jsou ochotny dětské „uprchlíky“ z řeckých detenčních táborů přijmout.

Politickou záštitu svou podporou výzvě dali Jan Farský (STAN), Markéta Pekarová Adamová (TOP 09), Jan Lipavský (Piráti) a Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která je bojem za import virtuálních syrských i reálných jiných sirotků již dobře známa.

Dětský psycholog a jeho HDP – hluboký dětský příběh

Zajímavou postavou tiskové konference byl dětský psycholog Peter Pöthe, který mimo jiné vystoupil dříve třeba na akci Milionu chvilek pro demokracii. Tento pán pak rozvinul z novinářům známého HLP (hluboký lidský příběh) dokonalejší formu HDP = hluboký dětský příběh.

Tento psychiatr s gestem rukou takzvaně „na Merkelovou“ pak srdceryvně hovořil o tom, jak strašné podmínky v táborech ony děti mají, třeba že nemají ani topení, takže je tam zima. Že nemají ani stany, jen takové celty. Že čekají dlouho na jídlo. Že řečtí nacisti prý dělají na uprchlíky v táborech nájezdy, bijí je a dokonce jim i berou hračky. To je, jak víme, totiž přesně to, co skuteční náckové dělají – berou dětem hračky… Nechci být moc přísný, takže se k tomuto citovému vydírání a dalšímu návalu propagandy nebudu více vyjadřovat.

Jenom na jižní Moravě je 318 dětí bez domova. Co na to ony rodiny?

Jen dva dny před tiskovou konferencí přitom server iDnes přinesl zprávu, že Moravskoslezský a Jihomoravský kraj vedou v počtu dětí bez domova. „Na ulici, v azylovém domě či v sociálních noclehárnách žije v Jihomoravském kraji 2 135 lidí. Z toho téměř patnáct procent tvoří děti a mladiství do osmnácti let.“
V azylových domech a v ubytovnách s kratším pobytem je jen na jižní Moravě 318 dětí bez domova – zřejmě tedy i „bez doprovodu“.

Po celé republice pak takových dětí bude určitě přes tisíc, to znamená, že každá z těch dvou set rodin si bude muset vzít minimálně pět. Aby bylo jasno, samozřejmě, že je mi skutečných sirotků, syrských i afrických, líto. Ale holt zaprvé mi bližší košile než kabát, to znamená rodina, přátelé, blízcí a spoluobčané a až potom ostatní; zadruhé vidíme, jaký multikulturní ráj si užívají lidí ve Švédsku, ve Francii, Anglii nebo v Německu.

Ano, čtyřicet dětí, pokud jde o skutečné děti a ne třicetileté vousáče, nás nerozloží. To však nerozložili ani první Turci Německo, nebo první Alžířani Francii…

Navíc minimálně ze strany výše zmíněných ziskovek cítím opět a pouze víc než touhu po jakékoliv pomoci, touhu po dalších dotacích… Nechci mluvit do svědomí oněm dvou stům rodinám, ale… Když tak touží po sirotkovi, u nás je jich evidentně dost.

V rámci čistoty úmyslů a dobré vůle bych přijmutí těchto sirotků u rodin podmínil nemožností jakékoliv dotace a příspěvku od státu na ně po několik let a plnou zodpovědností za chování a činy těchto „sirotků“.

https://prima.iprima.cz/komentare/komentar-tomase-vyorala-pratele-kamaradi-slovane-my-vam-ty-sirotky-stejne-privezeme-vase

sdíletj na

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Administrátor
24. 11. 2019 12:03

Nepodporujeme imigraci ani emigraci, jsme zásadně proti legalizaci nelegální imigrace

Ivan David
22. 11. 2019
Po vystoupení v pořadu Události komentáře na ČT24 se objevila tvrzení, že SPD ustupuje ze svých pozic pokud jde o nelegální migraci a to zejména z muslimských zemí. Je to naprostá lež. Pokud jde o tzv. “syrské děti”, SPD má stanovisko velvyslance Sýrie, že jejich země si nepřeje odchod dětí do dalších zemí a je připravena se odpovědně o děti pocházející ze Sýrie postarat. Údaje o “syrských sirotcích” jsou natolik neudržitelné, že se hovoří o “nezletilých bez doprovodu”. Nezletilí jsou podle úmluv zvýhodněni proti ostatním, proto je statut “dítěte” výhodný. Osoby, které se prohlašují za nezletilé mohou odmítnout testování s cílem určit věk. Záměrem mediálně podporovaného úsilí je dostat do ČR jakékoli nelegální migranty, aby pak bylo možné hovořit o “dobrých zkušenostech”. Je snaha médií ukazovat představitele SPD jako nelidská monstra a připisovat jim obecně nepřijatelné postoje. Rozhodně podporujeme pomoc migrantům v zemích z nichž pocházejí, a to zejména dětem. Opakovaně upozorňujeme na dobré zkušenosti s pracujícími imigranty z některých zemí. Jsme však přesvědčeni, že každý stát se má starat především o své občany tak, aby při svobodě pohybu byli motivováni se do své země vracet a pomáhat jejímu rozvoji. Každý se z videozáznamu může přesvědčit
https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1096898594-udalosti-komentare/219411000371121