Postmoderna. Vladimir Putin řekl, co se stane po vakcíně Moderna a kde bude

Světový kongres vakcín označil Modernu za nejlepší vakcínu proti koronaviru na světě.

Organizátoři kongresu považovali vakcínu Moderna za „nejlepší novou technologii (platformu vakcín). V této kategorii předstihla vývoj společností BioNtech, Inovio, Janssen, Medicago, Novavax, Vaccitech a GeneOne Life Science. Parametry, podle kterých byl vítěz vybrán nejsou specifikovány.

Jeden z předních virologů v Belgii, Mark van Ranst, poznamenal, že uznání přípravku Moderna jako nejlepší vakcíny proti koronaviru je geopoliticky motivovaným krokem, ruský lék „Sputnik V“ není o nic horší než konkurent, který zvítězil na kongresu vakcín, RIA Novosti

Specialista zdůraznil, že společnosti Moderna, Sputnik V a Pfizer prokazují bezprecedentní účinnost proti COVID-19: údaj u těchto léků přesahuje 90%. 

„V této fázi jsou na stejné úrovni efektivity; „nemá smysl stanovit Modernu vítězem“ dodal s tím, že tato skutečnost neubírá na kvalitě méně účinných léků, jako jsou AstraZeneca, Johnson & Johnson a Novavax.

„Sputnik V byl vyvinut jako první a od začátku jsme viděli převážně politické reakce na bagatelizaci úspěchů ruských vědců … Toto ocenění Moderny je pravděpodobně hlavně ekonomickým rozhodnutím,“ uvedl. 

Podle Alexandra Ginzburga, ředitele centra Gamaleja, je uznání vakcíny proti koronaviru, vyvinuté americkou společností Moderna jako nejlepší mezi těmito léky, ekonomickým a politickým rozhodnutím světového kongresu.

„Počet úmrtí na vakcíny RNA, jako je například Moderna, je mnohem vyšší než počet úmrtí na vakcínu AstraZeneca,“ uvedl vedoucí střediska. 

„Cena emise je přibližně 100 miliard dolarů. Uznat „Sputnik V“ znamená dát peníze Ruské federaci a kongres byl, dovolte mi, abych vám to připomněl, ve Washingtonu,“ dodal Ginzburg.

Vladimir Putin v rozhovoru s Tatjanou Golikovou řekl, co se stane po vakcíně Moderna a kde bude.

„Dnes vidíme, že na světových trzích se bohužel zintenzivňuje boj mezi různými výrobci farmaceutik. Pokud chápu, na světové platformě se rozhodli podpořit americkou vakcínu Moderna, proti níž bojuje jiná americko-evropská společnost Pfizer, která na trhu bojuje a chová se velmi agresivně. Ale to jsou jejich otázky.

Pokud si umím představit, mimo jiné ze zpráv našich specialistů, i kolegů ze zahraničí, ze Spojených států, kteří řekli, že to bude zcela inovativní preparát, velmi moderní – a dej bože, doufám, že tomu tak bude. 
Zda tomu tak skutečně je – bude jasné až za deset let, po mnoha letech aplikací a analýz výsledků.

Naše všechny léky jsou dnes známé, nyní se objevuje „Sputnik Light“, objeví se dnes. Naše produkty jsou založeny na technologiích a platformách, které se používají po celá desetiletí. Jsou také velmi moderní a dnes jsou bezesporu nejspolehlivější a nejbezpečnější. Jak řekl jeden z evropských odborníků, spolehlivé jako útočná puška Kalašnikov. Neřekli jsme to my, řekl to jeden z evropských odborníků. Myslím, že má určitě pravdu: jednoduché a spolehlivé, jako útočná puška Kalašnikov.

Ale my jsme mimo jiné stále jedinou zemí na světě, která je připravena přenášet a přenáší technologii výroby našich vakcín do dalších zemí. A tato praxe se již zavádí, je již v chodu. V některých zemích je výroba naší vakcíny již organizována přenosem technologie.

Nyní slyšíme, že v Evropě existuje myšlenka, která si podle mého názoru zaslouží pozornost, a to odstranit veškerou patentovou ochranu vakcín proti COVID-19. A to nejenže není v rozporu, ale pokud chápu, je v souladu s určitými pravidly Světové obchodní organizace, která stanoví za mimořádných okolností zrušení takové patentové ochrany. Pandemie je nouzová situace.

Proto, Tatjano Alekseevno, požádal bych vás a vaše kolegy, abyste se na to podívali a vyřešili to. 

Rusko by bezpochyby takový přístup podpořilo, a to s ohledem na to, že v současných podmínkách, jak jsem již mnohokrát řekl, musíme přemýšlet nikoli o tom, jak vydělat maximální zisk, ale o tom, jak zajistit bezpečnost lidí. A bezpečnost lze zajistit pouze v případě, že vakcíny jsou používány ve velké většině zemí světa. Pak se přirozeně u populace vyvine v nejširším slova smyslu obecná imunita. To platí pro všechny, včetně naší země.

Proto vás požádám, abyste věnovali pozornost tomu, co bylo řečeno v první části a přemýšlejte také o této iniciativě a poté ji nahlaste samostatně.

Děkuji mnohokrát.

https://bit.ly/3xMnGNz
https://bit.ly/2QZ98ti

sdíletj na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pavla
7. 5. 2021 09:50

No dobře, jenže co je cílem? Globální vakcinační politika proti lidem? Legální změna genomu?
Vakcíny jsou každá jiná, víceméně všichni znalí přibližně ví, co tam je. Nějaká informace o viru + spousta adjuvantů, které způsobují vážné komplikace jako autismus, demenci, neplodnost atd.
Kdyby to aspoň mělo za cíl, že to vyjde najevo, aby se to přestalo vyrábět :-), ale to jsme v jiné pohádce.
Problém je právě v tom, že se proti biologii používaji různá AKáčka, M16ctky a pod. a všichni se tváří, že to jinak nejde.