Porovnejte tuto uklízečku s ruským Šojgu

Slavný německý filmový herec Til Schweiger zveřejnil na svém Instragramu fotografickou koláž, na které můžete vidět novou šéfku ministerstva obrany země Annegret Kramp-Karrenbauerovou, vyobrazenou jako uklízečku na pozadí ruského a amerického ministra obrany. Uživatelé sociálních sítí si z toho také dělají legraci.

“Til Schweiger si na svém Instagramu udělal legraci z nového německého ministra obrany tím, že během karnevalu zveřejnili fotografii uklízečky Annegret Kramp-Karrenbauerové,” informoval bulvární web Bild .

Jak objasňují média, „během karnevalu v německém Säaru politička skutečně vystupovala jako uklízečka,
a právě ta fotografie Annegret Kramp-Karrenbauerové byla použita při fotokoláži.“ 

Mezitím filmová hvězda popřela obvinění Bildu
z „necitlivého chování“, řekl, že „není autorem této fotomontáže, ale obrázek co běží na Instagramu
se mu to zdál vtipný, protože mluví sám za sebe,“
řekl Schweiger pro publikaci Bild.

Dále uvedl, že považuje za „smutné“ debatu o tom, zda se Annegret Kramp-Karrenbauerová stane dalším kancléřem.

Mezitím fanoušci populárního herce na Instagramu aktivně komentují publikaci, vysmívají se novému německému ministrovi obrany. 

“Je to pravda – Německo je na smích”, “svět umírá smíchem”, “Šojgu je hezký”, píší uživatelé.

Komičnosti situace kolem obrázku „uklízečky“ přidává i skutečnost, že předchozí německá ministryně obrany Ursula von der Lyayen na začátku své kariéry pracovala jako gynekolog, což také vyvolalo různé vtipy o tom, jakým „orgánem“ bude Bundeswehr pod jejím vedením.

A teď, po zvolení Ursuly předsedou Evropské komise, je mnoho Němců ironických –
„zničila Bundeswehr, zničí i Evropskou unii“.

Připomeňme, že populární německý herec je známý svou sympatií k Rusku. Jak informoval tisk, během své návštěvy ruského hlavního města v roce 2016, se německá hvězda fotila s ruskými občany a na sociálních sítích se tak objevily tuny fotografií s hashtagem # til shweiger. 

Lze předpokládat, že právě tato okolnost vyvolala reakci rusofobního portálu Bild, a nikoli údajný „výsměch“ nové německé ministryně obrany.

https://cont.ws/@Nyka/1397104

sdílet na