Politika, politika, politika.

 

Tam v lese je to jináč.
Proto se marně snažím hledat na netu cosi pozitivního. A hle!

https://pravyprostor.cz/pribeh-pana-taxikare/

Příběh o obyčejných lidech. Tklivá krása. Až srdce usedá. No ale v diskuzi pod se hned objeví placení zloději a už to tam musí rozdupávat. Prej ten příběh je starý hoax, či smyšlenka, anebo spam atd. Co na tom? Romeo a Julie je taky staletí známá šejkspírovka a PŘESTO se hraje pořád. Ovšem placení buzeranti z pražské kafilérky se cítí dobře VÝLUČNĚ v průvodu Prague Pride nepride.

Vzpomněl jsem si taky na jeden příběh, který jsem kdysi sestrojil na své blogy.
Tady je:
Hranice lidské duše.
Když sousedova jabloň nese jablka, úrodu sklízí soused. Ovšem nemusí to tak být, když větve jeho stromu visí nad náš pozemek. To potom s majetnickým klidem trháme „naše“ jablka o duši a bez uzardění.
,,Netrhej mu to“
,,No co, vždyť podle zákona jsou jablka na naši straně naše.“ A basta!!…
Ovšem v horách valašských je jeden kopec, po jehož vrstevnici vede jen POMYSLNÝ plot. Totiž nikdy tam žádný nestál. Ale majitelé obou pozemků dobře vědí kudy vede.
Na dolním pozemku roste jabloň a její větve přesahují na horní pozemek. Když začnou jablka padat, tak se pěkně skutálí k majiteli. Majitelé jsou dědek a babka. Kolem pětasedmdesáti let.
Jednou vidí horní majitel (nemajitel jabloně), že k němu do kopce leze babka s lavorem plným jablek.
,,Pozdrav pámbůh. Tu sem vám súsede donesla ty padavky, co sa skúlali k nám. Stejně patří vám.“ sděluje babička zdola, trochu zadýchaná.
,,Mi? To snad né. Je to přece váš strom.“ opáčí ochotou zmatený, horní soused.
,,To je jedno. Tu to máte a ten lavor mi potom vraťte.“ řekne babička rázně, protože přece se tady do kopce nepachtila zbytečně.
,,Tak děkuju. A Jožka je doma?“ řekne horní soused.
,,Je. Čučí na tú televizu.“
Zanedlouho slézá horní občan dolů s umytým lavórem a v kapse teplušky má zasunutou láhev slivovice.
,,Toš tady je ten lavór a tady nesu na revanš.“ hlaholí zvesela horní soused.
,,Ale jaky revanš?“ řekne dolní dědek, ale zároveň je šťastný, že se prolomilo horské ticho a tato nová společnost zajisté přinese trochu barev do monotónního horského života.
,,Napij sa a nemudruj.“ řekne s úsměvem horní soused.
Tak pili, až z toho červenali. Mezitím uvařila babka bohatý oběd. Přece donesl slivovicu.
Když pojedli, horňák se ptá:,,A co máš s tím traktorem? Vždyť nemáš jak dosmýčiť dřevo na zimu. Já ti to zítra stáhnu svojím z lesa dólu a možeš řezať.“
,,To bys mi pomohl.“ řekne se štěstím v duši děda………..
A tak se jejich vzájemná pomoc stupňovala a rozšiřovala postupně na jejich rodiny, na rodiny jejich rodin a vzdálených příbuzných, potom na okolní vesnice, městečka, města, velkoměsta, okresy, kraje, státy a nakonec na celý svět. A tak se stalo, že dobro zvítězilo.
Jak je to jednoduché, že?
Z obyčejné horské nakloněné roviny a lidské poctivosti vznikají kořeny něčeho, co je zřejmě opak chamtivosti.
Jaké je to podle Vás slovo?
(řečnická otázka samože.)

P.S. Joshi,…….když vlezu do adminu a překliknu na hlavní stránku, nelze mi vkládat komenty pod články. Je to jenom u mě, nebo v celém baráku?
Ale není to podstatné.

sdíletj na

13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
7. 11. 2018 08:32

V celým baráku. Abych mohl vložit komentář, tak se musím odhlásit. Tím se otevře pole pro vkládání textu a jenom pak do dalších polí napíšu nick a mail a ejhle, komentář se dá vložit. Klasika, pravou rukou za levým uchem.

Administrátor
7. 11. 2018 10:12
Odpovědět  scipio

Ahoj Scipio a Smrťáku. Já na své straně problém nemám a nevidím, ale přesto jsem provedl úpravu, která by to mohla problem odstranit, tedy vyzkoušet. On to vše způsobil nevratný update, který přepsal funkční předchozí verzi a proto jsem tedy provedl nový systém vkládání komentu, který je vyspělejší a mohl by být ještě na vyším levlu, ale to časem a myslím, že se více líbí. Všechno to včerejší experimentování a hledání problému s kolidacemi, to snad takhle je funkční a zbytek spolu dopilujeme.
Smrťáku, článek je povedený, super. Tak nějak by to mělo být,?..Za minulého režimu jsem si kolikrát říkal, že jsou přátelé a není zapotřebí peněz, kdy ten dělá to a ten zas toto a skutečně, vše se oplácelo přátelsvím a službou. Já jsem například málokdy kupoval naftu, maso zase přicházelo z masáku a já zas na oplátku,…Vše bylo tak nechtěně dobou a lidmi nastaveno a jak se říkalo, nikde nic nechybělo. Vzpomenu hokejisty a nejen oni jako příklad, že když někdo z nich stavěl, byla to brigáda pro statní, protože také stavěli nebo měli v plánu…to bylo rukou.
Vše se ale mění, kdy čás se krátí, nic se nestíhá, ti co byli jsou pryč nebo odcházejí – mizí,..však víte. A čas, není adekvátní ničemu.
Měl jsem sousedku a na mé straně u zdi máslovku a když ty krásné obrovský máslovky začaly zrát padat, měl jsem je vždy vyskládané na plotě jak vojáky,..že děkuje, ale jsou moje,..
Kde máš Smrťáku náhledový obrázek? Rozbourává nám to hl.stránku…

Administrátor
7. 11. 2018 11:02
Odpovědět  josh-xy

Díky, dělám co můžu, no. Ono, nikdy asi není hoto, stále je co vylepšovat a,…jsem tady nasazenej jako „prase“ – translate pra-se(nior).
Ten ende toho komentu – dobře ty! Výstižně?
Náhledový obr. v editu příspěvku v pravo dole volba, ale musíš to nahrát do knihovny, aby měl odkud to uzmout. Nejlépe formát 16:9 s ideálem rozlišení 1000-1500 pro pěknej pikčr. , ale je tam při volbě úprava a všude help. Ten live, ten nejde na hlavní a do editu normálně vložit -přetáhnout..

Editor
7. 11. 2018 21:30
Odpovědět  josh-xy

za mých mladých let (kdeže loňské sněhy jsou) se tomu říkalo prduch.

Administrátor
7. 11. 2018 21:38
Odpovědět  scipio

Jo, chlape, časy se mění. Onehdá ten prduch, jak mu padnul důchod, ten den mu vypad hasák z pazoury, vypili flašku a už se ve fabrice neviděli – užívali. Možná tak se štosovali v parku na lavičce v klídku s tabákem.
Takže už nemaš problém s compem, jak vidím.

Editor
7. 11. 2018 21:54
Odpovědět  josh-xy

no, trvá to, že se nejde přihlásit ani z chromu, ale vložím příspěvek, zadám nick a mail a to projde. A tohle mi prochází jenom z chromu, z firefoxu nebo opery nic. A popravdě řečeno, momentálně mě to netrápí, mám dost práce okolo dřeva a dělám nouzové připojení baráku na centrálu, když mi občas vypadne elektřina, tak jsem bez vody. Čerpadlo od topení mi podrží UPS, ale třífázovou UPS jsem nestačil před odchodem do penze odklonit :). Jsem na hranici intravilánu a občas, zejména když fouká vítr hodně a urve dráty, tak jsem tady taky 8 hodin bez proudu.

Administrátor
7. 11. 2018 22:10
Odpovědět  scipio

Tak to máš docela pestrj život, jako Smrťák v té divočině. UPS mi drží čerpadlo na krb.vložku. 3 fázovku jsem tedy neviděl. Dneska už moc ten třífáz nejede. To logování je divné a nikdo nepíše problem. Možná zadej vyjimku do firefoxu, tej jedinej se brání, ale tady je https, takže…Možná se i trochu brání ta siť na které jseš, že tě vystrkují, ale asi by se to projevilo i někde jine, kde se loguješ. Trochu k nepochopení. Odsud není nic vidět, ani že by tě to vyhodilo. Ještě se kouknu, ale nic není vidět, já to zkouším na různé pozice, nejen admin, a také všechny prohlížeče včetně mobilu, to jsem ale psal,…nic nevyhazuje, překlopím se a dělám jinou věc, vrátím, vše ok. Koukni také na anitiviry a jejich firewally, ty také dovedou dobře bojovat. Já jsem nechával u W, jen ten essential a byl klid. Hlavně nepoužívám W,…to je taková slepá ulice.

Editor
7. 11. 2018 22:16
Odpovědět  scipio

Ahojte:)) tak já jsem se přihlásila i tenhle komentář napsala na první dobrou:))
Dřeva není nikdy dost:)
Hezké příběhy jste kluci napsali. Je to tak, lidi k sobě měli blíž a pomohli si navzájem. Tak ňák bez očekávání – co za to.
Ani dneska bych nelámala hůl. Pendluji mezi městem a vesnicí, takže mám srovnání. Na vesnici jsou lidi pořád v pohodě – i když prudič se najde všude.

Administrátor
7. 11. 2018 22:23
Odpovědět  Janinna

Vítej do tlupy, Večernice?

Editor
7. 11. 2018 23:01
Odpovědět  josh-xy

Díky za přivítání:)) Joshi, tak teď mi nejde ve předu na tebe odpovědět. Za chvíli jsem zpátky, dneska jsem ve skluzu:)) a musím k dnešnímu datu dosmolit příspěvek.
A pořád nejsem hotová, ach jo:))

Administrátor
7. 11. 2018 09:38

Visitor Rating: 5 Stars

Editor
8. 11. 2018 20:55

Visitor Rating: 5 Stars

Anonymní jméno komentáře
8. 11. 2018 22:27

Visitor Rating: 5 Stars