nezařazené

Politico: Německo požaduje nákup „Sputniku V“ na evropské úrovni

Německo naléhavě žádá Komisi, aby nakoupila vakcínu “Sputnik V” na úrovni EU.

Německo vyzývá Evropskou komisi, aby koupila ruskou vakcínu proti koronaviru “Sputnik V” na evropské úrovni, píše Politico s odvoláním na nejmenovaného úředníka.

Berlín chce, aby Brusel zahájil jednání s Moskvou, zatímco vakcína čeká na schválení regulačními orgány.

“Požádali jsme Evropskou komisi, aby zahájila postup nákupu “Sputniku V,” řekl německý úředník novinářům na briefingu v Berlíně.

Vyjádřil naději, že proces přípravy zakázky může začít hned, zatímco evropský regulační úřad zvažuje žádost o povolení k užívání této vakcíny v EU.

Úředník uvedl, že Komise musí nejprve zjistit mezi hlavními městy EU, které země mají zájem o koupi ruské vakcíny, než zahájí jednání o smlouvě ohledně počtu dávek. Po uzavření této smlouvy by země EU mohly potenciálně koupit dávky “Sputniku V” prostřednictvím smlouvy EU, uvedl německý úředník.

Podle jeho slov by Berlín považoval za správné, kdyby jednání začala okamžitě.

https://politi.co/3u4ZZgT

sdílet na

2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
25. 3. 2021 18:43
Odpovědět  Janinna

Včera se mi líbil Ondráček, když se Blatný vytahoval, jak na Johnson&Johnson měli dopředu vybraného distributora a všechno dopředu vyřízený a jenom čekali na schválení od EMA, tak se ho zeptal, jestli má stejně připravené, až EMA schválí Sputnik. Na konec mu řekl, že odpověď nečeká, že je mu jasné, že ne.