nezařazené

Policie zadržela na Vysočině 24 cizinců, někteří byli nakaženi covidem

Policie zadržela na začátku týdne na Vysočině 24 cizinců, do České republiky vstoupili neoprávněně, porušili nařízení o ochraně před zavlečením nemoci covid-19, někteří byli nakažení nebo se nedokázali prokázat žádnými doklady. O jejich pondělním zadržení informovala dnes policejní mluvčí Dana Čírtková v tiskové zprávě.

Skupinu 21 mužů, kteří jeli v rakouskému autobusu, zadržela policie na 111. kilometru dálnice D1. Muži se prokázali tureckými služebními pasy, vydávanými při ztrátě dokladu či jen na konkrétní cestu. Mířili do Německa. “Na základě zjištěných informací jsme cizince zajistili a eskortovali do policejních cel na pracovišti cizinecké policie. U všech cizinců jsme provedli nezbytné identifikační úkony a zajistili provedení testů na covid-19. U jednoho z testovaných cizinců byl výsledek testu pozitivní,” uvedl Oldřich Chaloupka, vedoucí odboru cizinecké policie.

Většina zadržených mužů skončila v Zařízení pro zajištěné cizince ve Vyšních Lhotách. Jeden mladistvý byl z rozhodnutí jihlavského okresního soudu umístěn do Výchovného ústavu Višňové.

Další tři cizince zajistila policie v Měříně poté, co někdo oznámil, že se v obci pohybují tři podezřelí lidé. Tvrdili, že jsou z Maroka, žádné doklady o totožnosti polici nepředali. Jeden z nich byl podle provedených testů také pozitivní na covid-19. “Po provedení všech úkonů správního řízení byli cizinci zajištěni a umístěni do Zařízení pro zajištěné cizince v Bělé Jezové,” uvedla Čírtková.

Skupinu 24 cizinců zadržela policie na Vysočině i 7. listopadu. Vezla je dodávka po dálnici D1. Policisté je zadrželi na 104. kilometru dálnice na Jihlavsku. Zřejmě jsou to Syřané nebo Turci, doklady neměli a nebyli schopni prokázat svou totožnost.

Zdroj: https://bit.ly/3kNSdTc

sdíletj na