Pohled z Ameriky. Ukrajinská armáda byla poražena. Co zbylo, je likvidace

Rozhovor s Larrym S. Johnsonem, veteránem CIA a Úřadu pro terorismus ministerstva zahraničí USA.

MIKE WHITNEY • 21. BŘEZNA 2022 •

Larry Johnson

Poskytl jsem písemný rozhovor Miku Witneymu, který píše pro UNZ.COM. Tady je:

Otázka 1. Můžete mi vysvětlit, proč si myslíte, že Rusko vyhrává válku na Ukrajině?

Larry C. Johnson:

Během prvních 24 hodin ruské vojenské operace na Ukrajině byla zničena všechna ukrajinská pozemní radarová záchytná zařízení. Bez těchto radarů ztratilo ukrajinské letectvo schopnost realizovat zachycení „vzduch-vzduch“. Rusko během posledních tří týdnů de facto zřídilo nad Ukrajinou bezletovou zónu. Přestože je Rusko stále zranitelné vůči raketám „země-vzduch“, které Ukrajincům dodávají USA a NATO, neexistuje žádný důkaz, že by Rusko muselo omezit bojové vzdušné operace.

Moji pozornost upoutal i příjezd Ruska ke Kyjevu do tří dnů po invazi. Vzpomněl jsem si, že nacistům v operaci Barbarossa trvalo sedm týdnů, než dosáhli Kyjeva a dalších 7 týdnů než si město podmanili. Nacisté měli výhodu v tom, že neútočili, aby se vyhnuli civilním obětem, a dychtivě chtěli zničit kritickou infrastrukturu. 

Přesto mnozí takzvaní američtí vojenští experti tvrdili, že Rusko uvázlo. Když se nacházelo za více než týden 24 mil (nebo 40 mil, záleží na zdroji zpráv) severně od Kyjeva, bylo jasné, že schopnost Ukrajiny zahájit významné vojenské operace byla eliminována.

Pokud by jejich dělostřelectvo bylo neporušené, pak by tato ruská kolona byla snadnou kořistí pro masivní zničení. To se nestalo.  Případně, pokud Ukrajinci měli životaschopná letadla nebo vrtulníky, měli tento konvoj zničit ze vzduchu. To se nestalo. Nebo, pokud by měli životaschopné řízené střely, měly rozpoutat peklo na údajně zastavenou ruskou kolonu. To se nestalo. Ukrajinci se svými nově dodanými americkými Javeliny neuskutečnili ani významný pěchotní přepad kolony.

Rozsah a dosah ruského útoku je pozoruhodný, působivý. Za tři týdny dobyli území, které je větší než pevnina Spojeného království. Poté pokračovali v provádění cílených útoků na klíčová města a vojenská zařízení. 

Neviděli jsme jediný případ, kdy by ukrajinská jednotka velikosti pluku nebo brigády zaútočila a porazila srovnatelnou ruskou jednotku.  Místo toho Rusové rozdělili ukrajinskou armádu na části a přerušili jejich komunikační linky. Rusové upevňují svou kontrolu nad Mariupolem a zajistili si všechny přístupy k Černému moři. Ukrajina je nyní odříznutá na jihu a severu.

Chtěl bych poznamenat, že pro USA bylo v roce 2003 obtížnější dobytí tak velké oblasti v Iráku, přičemž bojovaly proti mnohem slabší a méně schopné vojenské síle. 

Pokud něco, pak tato ruská operace by měla vyděsit americké vojenské a politické vůdce.

Skutečně velká zpráva přišla tento týden, když ruský raketový útok zasáhl to, co jsou de facto základny NATO v Javorive a Žitomiru.  V září 2018 NATO provedlo školení v oblasti kybernetické bezpečnosti v Žitomiru a označilo Ukrajinu za „partnera NATO“. Žitomir byl v sobotu zničen hypersonickou střelou.  Javorive minulou neděli potkal podobný osud. Jednalo se o primární výcvikové a logistické centrum, které NATO a EUCOM používaly pro dodávky stíhaček a zbraní na Ukrajinu. Velké množství vojenského a civilního personálu na této základně se stalo oběťmi.

Nejenže Rusko regulérně útočí a ničí základny, které používá NATO od roku 2015, ale nedošlo ani k varování před náletem a nedošlo k výpadku útočících raket.

Otázka 2. Proč se média snaží přesvědčit ukrajinský lid, že může vyhrát válku proti Rusku? Pokud je pravda, co říkáte, pak všichni civilisté, kteří jsou posláni bojovat proti ruské armádě, umírají ve válce, kterou nemohou vyhrát. Nechápu, proč chtějí média uvádět lidi v omyl o něčem tak závažném. Co si o tom myslíte vy?

Larry C. Johnson:

To je kombinace nevědomosti a lenosti. Namísto skutečného zpravodajství drtivá většina médií (tištěných i elektronických) stejně jako Big Tech (velké technologické společnosti) podporují masivní propagandistickou kampaň. Pamatuji si, když byl George W. Bush Hitlerem. Pamatuji si, když byl Donald Trump Hitlerem. A teď máme nového Hitlera, Vladimira Putina. 

Toto je opotřebovaná, nepovedená učebnice. Každý, kdo se odváží položit legitimní otázky, je okamžitě prohlášen za loutku Putina nebo loutku Ruska. Když nemůžete argumentovat a zpochybnit fakta, jediným východiskem jsou nadávky.

Otázka 3. Minulý týden byl plukovník Douglas MacGregor hostem Tucker Carlson Show. Jeho názory na válku jsou nápadně podobné těm vašim. Zde je to, co řekl v rozhovoru:

„Válka pro Ukrajince skutečně skončila. Byli rozemleti na kousky, o tom není pochyb, navzdory tomu, co slyšíme z našich mainstreamových médií. Takže skutečná otázka pro nás v této fázi zní: Tuckere, budeme žít s ruským lidem a jeho vládou, nebo budeme i nadále pokračovat v prosazování tohoto druhu změny režimu převlečeného za ukrajinskou válku? Přestaneme používat Ukrajinu jako beranidlo proti Moskvě, což jsme v podstatě skutečně i dělali?“ (Rozhovor Tucker Carlson – MacGregor)

Souhlasíte s MacGregorem, že skutečným účelem podněcování Ruska k válce na Ukrajině byla „změna režimu“?

Zadruhé, souhlasíte s tím, že Spojené státy využívají Ukrajinu jako odrazový můstek k vedení zástupné války proti Rusku?

Larry C. Johnson:

Doug je skvělý analytik, ale nesouhlasím s ním – nemyslím si, že v Bidenově administrativě je někdo dostatečně chytrý, aby přemýšlel a plánoval v tak strategických termínech. Podle mého názoru bylo posledních 7 let setrvačností status quo NATO. Chci tím říct, že NATO a Washington věřily, že mohou pokračovat v plížení na východ k ruským hranicím, aniž by vyvolaly reakci. NATO a EUCOM pravidelně prováděly cvičení – včetně poskytování „útočného“ výcviku – a dodávaly vybavení. 

Věřím, že zprávy ve Spojených státech, že CIA poskytovala polovojenský výcvik ukrajinským jednotkám působícím na Donbasu, jsou důvěryhodné. Ale mám problém uvěřit, že po našich debaklech v Iráku a Afghánistánu tu najednou ve Washingtonu tahají za nitky stratégové na úrovni Sun Tzu.

Ve Washingtonu vládne zoufalství. 

Kromě toho, že se Bidenova administrativa snaží zakázat vše ruské, snaží se zastrašit Čínu, Indii a Saúdskou Arábii. Nevidím, že by se některá z těchto zemí zařadila do fronty. Věřím, že tým Bidena udělal fatální chybu, když se pokusil démonizovat všechny věci a všechny ruské lidi. Pokud něco, tak to sjednocuje ruský lid kolem Putina a jsou připraveni se pustit do dlouhého boje.

Jsem šokován chybným odhadem, že si někdo myslel, že ekonomické sankce vůči Rusku by ho srazily na kolena. Opak je pravdou. Rusko je soběstačné a není závislé na dovozu. 

Ruský vývoz je rozhodující pro ekonomický blahobyt Západu. Pokud Rusko Západu odepře pšenici, potaš, plyn, ropu, palladium, hotový nikl a další klíčové nerosty, bude mít evropská a americká ekonomika problémy. A díky tomuto pokusu přinutit Rusko sankcemi, je nyní velmi pravděpodobné, že role amerického dolaru jako mezinárodní rezervní měny bude odsunuta na smetiště dějin.

Otázka 4. Od chvíle, kdy Putin pronesl svůj slavný projev v Mnichově v roce 2007, si stěžuje na  „architekturu globální bezpečnosti“.  Na Ukrajině můžeme vidět, jak tyto naléhavé bezpečnostní problémy mohou eskalovat v plnohodnotnou válku. Jak víte, v prosinci Putin vznesl řadu požadavků týkajících se bezpečnosti Ruska, ale Bidenova administrativa nad nimi pokrčila rameny a nikdy nereagovala. Putin chtěl písemné ujištění, že rozšíření NATO nebude zahrnovat Ukrajinu (členství) a že jaderné raketové systémy nebudou rozmístěny v Rumunsku nebo Polsku. Myslíte si, že požadavky Putina jsou nepřiměřené?

Larry C. Johnson: 

Myslím, že ​​požadavky Putina jsou docela rozumné. Problém je v tom, že 99 % Američanů nemá ponětí o druhu vojenské provokace, kterou NATO a USA za posledních 7 let zinscenovaly. Veřejnosti se vždy říkalo, že vojenská cvičení jsou „obranná“. To prostě není pravda. Nyní máme i zprávy, že DTRA financovala biolaboratoře na Ukrajině. 

Domnívám se, že Putin by mohl souhlasit s rozmístěním amerických jaderných raketových systémů v Polsku a Rumunsku, pokud Biden bude souhlasit s tím, že umožní rozmístění srovnatelných ruských systémů na Kubě, Venezuele a Mexiku. Když se na to podíváme z této perspektivy, začneme chápat, že požadavky Putina nejsou ani bláznivé, ani nepřiměřené.

Otázka 5. Ruská média uvádějí, že ruské „vysoce přesné“ rakety zasáhly cíl (zařízení) na západní Ukrajině „a zabily více než 100 místních vojáků a zahraničních žoldáků“. Výcvikové středisko speciálních sil se zřejmě nacházelo poblíž města Ovruč, které je pouhých 25 mil od polských hranic. Co nám můžete o tomto incidentu říci? Snažilo se Rusko vyslat signál NATO?

Larry C. Johnson:

Krátká odpověď – ANO! Ruské vojenské údery na západní Ukrajině během minulého týdne šokovaly a znepokojily představitele NATO. K prvnímu úderu došlo v neděli 13. března v ukrajinském Javorivu.  Rusko zasáhlo základnu několika raketami, z nichž některé byly údajně nadzvukové (hypersonické).  Bylo zabito přes 200 lidí, včetně amerických a britských vojenských a zpravodajských důstojníků, a stovky dalších zraněných. Mnozí utrpěli katastrofální zranění, jako jsou amputace a jsou v nemocnici.  NATO a západní média však projevily malý zájem o pokrytí této katastrofy.

Javoriv byl důležitou předsunutou základnou NATO (viz zde). Až do poloviny února (před ruskou invazí na Ukrajinu) působilo výcvikové velitelství americké 7. armády z Javorivu. Tam se ale Rusko nezastavilo. 

ASB Military news hlásí, že Rusko zasáhlo další cíl, Deljatinu, což je 60 mil jihovýchodně od Javoriva (myslím, že ve čtvrtek). Včera Rusko udeřilo na Žitomir – další místo, kde dříve působilo NATO. 

Putin vyslal velmi jasný vzkaz – síly NATO na Ukrajině budou považovány za bojovníky a bude s nimi tak zacházeno. Tečka.

Otázka 6. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskij je v západních médiích označován za „válečného vůdce“ a novodobého „Winstona Churchilla“. Média svým čtenářům neříkají, že Zelenskij podnikl řadu kroků, aby posílil svou mocenskou sílu a zároveň poškodil křehké demokratické instituce na Ukrajině.  Zelenskij například „zakázal jedenáct zpravodajských organizací vlastněných opozicí“ a pokusil se zabránit šéfovi největší ukrajinské opoziční strany Viktoru Medvedčukovi v kandidatuře  na základě falešného, vykonstruovaného obvinění z „financování terorismu“. Toto není chování vůdce, který je vážně oddán demokracii.

Jaký je váš názor na Zelenského? Je skutečně tím „vlasteneckým vůdcem“, jak ho média vykreslují?

Larry C. Johnson:

Zelenskij je komik a herec. Z mého pohledu to není moc dobré. Západ cynicky využívá skutečnost, že je Žid, aby odvedl pozornost od působivého kontingentu neonacistů (a mám na mysli opravdové, skutečné nacisty, kteří stále oslavují úspěchy ukrajinské jednotky Waffen SS ve druhé světové válce). Fakta jsou jasná – Zelenskij zakazuje opoziční politické strany a zavírá opoziční média. Myslím, že toto je nová definice „demokracie“.

Otázka 7. Jak to skončí? Na webu Moon of Alabama je skvělý příspěvek s názvem „Jaký bude geografický konec války na Ukrajině“.  Autor příspěvku Bernard si zřejmě myslí, že Ukrajina bude nakonec rozdělena podél řeky Dněpr „a na jih podél pobřeží, kde žije většinová populace etnických Rusů“. Říká také následující:

„To by vyloučilo přístup Ukrajiny k Černému moři a vytvořilo by pozemní most směrem k odtrženému moldavskému Podněstří, které je pod ochranou Ruska. Zbytek Ukrajiny by byl omezeným, většinou zemědělským státem, odzbrojeným a příliš chudým na to, aby v brzké době představoval novou hrozbu pro Rusko. Politicky by ji ovládli fašisté z Haliče, což pak bude hlavním a vážným problémem Evropské unie“.

Co myslíte? Uvalí Putin na Ukrajinu své vlastní územní uspořádání, aby posílil bezpečnost Ruska a ukončil nepřátelské akce, nebo je pravděpodobnější jiný scénář?

Larry C. Johnson:

Souhlasím s Moon of Alabama. Primárním cílem Putina je zabezpečit Rusko před zahraničními, vnějšími hrozbami a provést rozvod se Západem. Rusko má fyzické zdroje k tomu, aby bylo nezávislým suverénem ​​a právě tuto vizi naplňuje.

***

Životopis: Larry S. Johnson je veteránem CIA a Úřadu pro boj proti terorismu ministerstva zahraničí USA Je zakladatelem a řídícím partnerem společnosti BERG Associates, která byla založena v roce 1998. Larry 24 let trénoval příslušníky speciálních jednotek americké armády. Byl osočován pravicí i levicí, což znamená, že něco musí dělat správně. 

O LARRYM C. JOHNSONOVI

Jsem bona fide syn amerických revolucionářů. Nejméně 24 mých předků, mužů a žen, bojovalo za osvobození amerických kolonií z britské nadvlády. Někteří zemřeli za svobodu. Přestože od doby, kdy se moji pradědečkové a babičky chopili zbraně, uplynulo dvě a půl století, zásady, za které bojovali, zůstávají platné a relevantní pro 21. století. Tento blog, který zůstává spojen se Sic Semper Tyrannis, je věnován hledání pravdy bez ohledu na stranickou výhodu. Vítám stejně smýšlející patrioty.

https://bit.ly/3IGoeIX

4.5 8 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.5 8 hlasy
Ohodnotit příspěvek
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan
28. 3. 2022 01:28
Ohodnotit příspěvek :
     

A po likvidaci armády deratizace banderovců.

TAK
28. 3. 2022 07:22
Ohodnotit příspěvek :
     

OD „NAŠICH NOVÍÍÍÍCH BRATRU “
28.03.2022 – 6:50
g
Spojené státy vedou na Ukrajině nevyhlášenou válku s Ruskem, aby si udržely svou hegemonii ve světě. Toto prohlášení uvedl v článku pro informační portál The Grey Zone bývalý americký diplomat Chaz Freeman ve výslužbě.
Domnívá se, že akce oficiálního Washingtonu neponechaly Moskvě jinou možnost než použít sílu. „Zdá se mi, že všechno, co teď Spojené státy dělají, nejenže nepřispívá k urychlení zastavení bojů a dosažení nějakého kompromisu, ale naopak směřuje k prodloužení války,“ poznamenal expert. .
Ve Spojených státech se domnívá diplomat, který věří, že současná situace hraje zemi do karet: krize posiluje negativní postoj k Rusku, je prospěšná pro národní vojensko-průmyslový komplex a navíc posiluje NATO.
USA budou bojovat proti Rusku „do posledního UKRAJINCE“ uzavřel Freem

Источник: https://rusvesna.su/news/1648439401

Pavel
28. 3. 2022 09:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Myslím si, že není tak daleko doba, kdy začnou amíky všechny země, asi až na výjimku slovanských východoevropských slouhů vyprovázet ze svých území. Byla by to velká úleva pro světový mír. Našim nickám samozřejmě nevadí co amíci prováděli na Kubě, v Chile, Vietnamu, Iráku, Libyi a jinde. Jejich omezené vidění světa je ale přivede ke zkáze. V žádném případě bych ale tyto nicky nelitoval.

Frank
28. 3. 2022 10:36
Odpovědět  Pavel

Souhlas. Největším zlem na této planetě jsou jednoznačně USA. Američané pozabíjeli po celém světě miliony lidí a nikdo neprotestoval a neposílal zuboženému obyvatelstvu pomoc. Přes 70 dnů bombardovali Srbsko a nikdo ani necekl. Jen ve Vietnamu pozabíjeli 3 miliony lidí. Dodnes používají zakázanou munici jako např. střely s ochuzeným uranem. A toto jsou naši největší přátelé? Chce se mi zvracet. USA nemají přátele, ale jen lokaje a nepřátele.

ladik
28. 3. 2022 14:17
Odpovědět  Pavel

Bohužel ty nicky ovládají naše životy a ještě větší bída je, že je volila většina obyvatel. Jakov Kedmi někde nedávno psal, že se k nim máme chovat jako k nemocným, ale těžko si představit, že by byla blbost nemocí. I tak je mi líto, že jsem ztratil několik „bývalých přátel“.

Pavel
28. 3. 2022 15:05
Odpovědět  ladik

Zase nějaké nové pane Ladislave získáte. Přestože jsme se osobně nesetkali, tak já za sebe mohu říci, že jsem váš přítel. Mám rád lidi co dokáží formulovat své názory jasně a bez všelijakých vytáček. V tom jsme si určitě blízcí a to k přátelství bohatě postačuje. Myslím, že tady na pokecu jsou lidé se kterými bych si i v osobním styku dobře rozuměl. Jsem založením spíše pesimista, ale třeba ještě bude dobře. Mám ale přes 70 ku a tak raději neplánuji.

janle57
28. 3. 2022 11:07
Ohodnotit příspěvek :
     

Zajímavé informace a navíc od amerického experta,srovnejte to se zprávami
na Goebbels 24,tam se dozvídáme,že ukrajinská armáda s praporem Azov
v čele se připravuje ke generální ofenzivě na Moskvu.

Gales
28. 3. 2022 12:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Putin není takovej vůl jako západní ,,demokrati“ Je vždy o krok před nimi a posiluje rusko.Všichni kteří si myslí opak,včetně naši prdelové vlády,na to doplatí. – Za blbost se platí.Bohužel na to nejvíce doplatí obyčejní lidé.

Pijack
28. 3. 2022 14:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Osobně se té neuvěřitelné stupidní manipulaci, kterou na ovčí stádo lije ČT plnými kýbly, směju. Tak něco trapného, vylhaného a vyfabulovaného jsem ještě nikdy neviděl. I oslík z páté B musí rozeznávat fakta od blábolů těch „úžasných hrdinných novinářů“… až je mi stydno, že mám stejnou státní příslušnost. Tuhle válku neprohrálo Rusko, ale štvavá média západní provenience. Extra Česká televize o to hůř, že jsou to nasunuté notové party z USA, nikoliv z jejich hlav. Takže i ČT a ČRo s plným vědomím podporují fašizmus na Ukrajině. To by jejich guru ochlasta Havel čučel kam to jeho sluníčkářství dopracovalo 🙂

Gales
28. 3. 2022 17:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Osobně bych bral v úvahu i to,že Zeleňák se chce zbavit,za pomocí rusů,tý neovládnutelné bandy která ho nechce poslouchat.

black
1. 4. 2022 06:12
Ohodnotit příspěvek :
     

v týhle zemi je to opravdu tragédie, nejhorší je, že spousta lidí těm lžím věří a ani se nedokážou pozastavit nad tím,že na tom něco nesedí, že to co jim tlačej do těch hlav z tv, se s realitou moc neshoduje. nesnažej se nad těma věcma přemýšlet, prostě jen tupě příjímaj.