PODRAZ na občany

Vláda v rámci politiky “greténismu” chystá na podzim zákon o uhlíkové dani pro majitele uhelných a plynových kotlů, které si před lety pořídili za evropské dotace v rámci ekologické výměny za úspornější a k přírodě šetrnější kotle! Pokud máte rodinný domek, zaplatíte při nákupu briket, uhlí, nebo koksu daň ve výši skoro 5 000 korun! Uhlíková daň dopadne i na majitele vysoce ekologických plynových kotlů! Vůbec nejde o omezení CO2, ale o nové daně, které mají zalepit schodek rozpočtu a 14 miliard na nákup amerických křápů Viper a Venom pro armádu!

A je to tady, dámy a pánové. Česká vláda si s občany ukázkově vytřela pozadí, jeden se ani nestačí divit. Greta Thunberg může jásat, Česká republika bude mít jako jedna z prvních zemí Střední a Východní Evropy uhlíkovou daň! Podle včerejšího oznámení [1] Babišovy vlády chystá ministerstvo financí na září návrh nového zákona na zavedení úplně nové daně v ČR, tzv. uhlíkové daně. V první fázi se bude týkat uhelných paliv a zemního plynu, kde firmy i jednotlivci jako občané budou ke všem stávajícím daním platit tzv. uhlíkovou daň.

Platit se má 15 EUR za 1 tunu emisního objemu CO2. Jak uvedl server iDnes.cz, u průměrného rodinného domu s běžným topením na uhelný kotel to vyjde v dani na 4 500 Kč, ovšem v případě vyššího temperování v zimě, pokud na několik dní udeří tuhé mrazy, může daň vylézt až ne 6 nebo 7 tisíc korun, a to zejména v situaci, kdy topíte méně výhřevným a méně kvalitním uhlím, obvykle hnědé uhlí.

Vábnička na důvěřivé “volyče”… teď se majitelé kotlíků nebudou stačit divit.

Vláda se nerozpakuje zdanit ani zemní plyn, která je po jaderné energii druhým nejekologičtějším zdrojem energie, protože plynové spalování má minimální emise a ještě donedávna se o zemním plynu v Německu básnilo jako o eko a bio favoritovi pro všechny účely použití. Právě proto v Německu, ale i v ČR, na Slovensku a v dalších státech EU v uplynulých letech probíhaly dotační programy EU na výměny kotlů. Občané jako idioti a debilové stály fronty na kotlíkové dotace, říkali si, jak ušetří peníze, budou mít ekologický kotel s menšími emisemi, evropská unie to zaplatí. A tak lidé si pořídili nové kotle na uhlí, velká sláva. Jenže, už nikomu z nich nedošlo, že se jednalo o Danajský dar. Jakmile totiž většina lidí kotlíkové dotace vyčerpala a své baráky napojili na tyto kotle a uhelné či plynové vytápění, přichází na řadu podraz od vlády, který je jako z filmu.

Návrh státního rozpočtu má schodek 40 miliard korun, vláda zešílela a chce od Američanů nakoupit předražené helikoptéry za skoro 15 miliard a díru v rozpočtu má zalepit nová uhlíková daň z uhelných paliv do kotlů a ze zemního plynu

Když teď máte baráky a v nich kotle pořízené z kotlíkových dotací, tak teď vám stát na to uhlí a na ten zemní plyn uvalí uhlíkovou daň a bude z vás rýžovat peníze. Andrej Babiš nemají jinou možnost, protože do státního rozpočtu na příští rok zasekl dřevorubeckou sekyru se schodkem 40 miliard korun, a to není všechno. Vláda před 2 dny oznámila, že od Američanů nakoupí celkem osm vrtulníků UH-1Y Venom spolu se čtyřmi bojovými stroji AH-1Z Viper v celkové hodnotě 14,5 miliardy korun [2], a to navzdory 40 miliardovému schodku v návrhu státního rozpočtu na příští rok. Kontrakt má být podepsán do konce roku a dodávka se má uskutečnit v roce 2023. Naše redakce očekává, že KSČM tento nákup ve sněmovně zablokuje a totéž očekáváme od SPD, nezařazených poslanců a Trikolóry.

AH-1Z Viper

Ve chvíli, kdy vláda nestoudně chce zavádět podle návrhu Grety Thunberg novou daň v podobě uhlíkové daně na uhelná paliva a zemní plyn pro dotované kotle, které si v minulých letech občané v důvěrné naivitě pořídili, není možné nakupovat za skoro 15 miliard americký předražený šrot, který v bojových podmínkách Afghánistánu selhal a americká armáda nakupovala potají ruské stroje Mil, protože americké Venomy a Vipery kvůli písečným a prachovým problémům měly neustálé poruchy sacího potrubí pro přívod vzduchu pro motory. Ruská vojenská rozvědka o tom důkladně sepsala zpráva minulý rok v listopadu a byl o tom ironický pořad na Rossija 1. Takové křápy představují nebezpečí pro české piloty!

UH-1Y Venom
Státní kasa na nové Greta-dani vybere až 17 miliard korun ročně, žádné snížené emisí CO2 však nenastane, pouze se to zdaní

MF DNES má údajně podle svého tvrzení k dispozici jednu ze studií, kterou si k tomu ministerstvo financí nechalo zpracovat. Ta prý spočítala, že by se na dani vybralo nejméně tři a nejvíc 17 miliard ročně, podle sazby. No to je ono, zalepit státní rozpočet z kapes občanů, když se na straně druhé nakupují americké předražené křápy. A občan jako debil to má platit? Celá uhlíková daň není o ekologii, protože zavedením daně se žádné CO2 neomezí. Chápete to? Babišova vláda neřeší ekologii, ale podojení občanů o nové daně ve jménu “greténismu” a ochrany klimatu.

Greta Thunberg v Paříži v červenci během projevu vyzvala k urychlenému zavedení uhlíkové daně na veškerá fosilní paliva v Evropě.

Tím, že vláda uvalí uhlíkovou daň na uhelná paliva a zemní plyn se spotřeba uhlí a plynu nezmenší, protože každý student střední ekonomické školy ví, co je to elasticita prodeje v závislosti na ceně zboží. Elasticita tržní poptávky paliv je prakticky nulová, protože občané musí topit a auta i náklaďáky musí jezdit. A proto je elasticita prodeje v závislosti na ceně paliv prakticky nulová, takže uhlí i plyn se bude kupovat a spalovat i nadále a pořád, protože není alternativa. Jediný rozdíl bude v tom, že stát si na dani zalepí schodkový rozpočet. Žádné omezení produkce CO2 tak nenastane, protože u zboží s nízkou elasticitou zkrátka nelze omezit nákupy paliv kvůli vyšší ceně, protože neexistuje alternativa topení.

Vyhodit plynové a uhelné kotle do sběru a pořídit si německé kotle na dřevní štěpku, než to Babiš také zdaní Greta-daní

Lidé mohou udělat jen to, že plynový nebo uhelný kotel hodí úředníkům z odborů životního prostředí na hlavu a pořídí si německé kotle na dřevní štěpku, ta zatím v ČR zdaněna nebude. Jakmile to ale začne dělat více lidí, Babiš zdaní i štěpku a občan bude zase za debila. Právě to se chystá tady v Německu, kde vláda chystá uhlíkovou daň na veškerá fosilní paliva, nejen uhlí a plyn, ale i na benzín, naftu a dřevní štěpku. Vsaďte se, že totéž se brzy okopíruje do ČR. Otázka prý zní, odkdy se uhlíková daň začne v  ČR platit. Premiér Andrej Babiš i ministr životního prostředí Richard Brabec ji chtějí odsunout až na další volební období, uvádí iDnes. No, to je logické, Babiš to chce odložit, až bude po příštích parlamentních volbách.

Vábnička na naivní občany, mnoho lidí tohle dobře poznává.

Doufám, že je vám všem jasné, jak to dopadne s elektrickými auty. V této chvíli jsou na ně dotace, kupte si je, kupte si je, dostanete slevu na pojistném, dostanete se s nimi do center měst, do tzv. zelených zón, kam nesmí auta se spalovacími motory. Jakmile se ovšem elektrická auta rozšíří, dopadne to úplně stejně, jako s těmi kotly a kotlíkovými dotacemi. Stát zavede uhlíkovou daň na jedny vyrobenou kilowatthodinu, protože stát řekne, že ta elektřina se vyrábí z ruského zemního plynu, který bude od EU proudit plynovodem Nord Stream 2.

Tudíž v rámci ochrany ekologie a v souladu s politikou greténimsu bude zavedena uhlíková daň na elektřinu pro nabíjení elektrických aut. A najednou si lidi spočítají, že když změří finanční náklad na 100 km dojezdu při nabití elektrického auta a při natankování benzínu do auta se spalovacím motorem, tak s překvapením zjistí, že neušetří vůbec nic oproti naftě nebo benzínu. Daň totiž zatíží elektřinu pro nabíjení aut spotřební daní a ještě uhlíkovou daní. A přesně takto je to nachystané.

To samé čeká elektřinu a auta na baterky! Jakmile si je pořídí více lidí, přijde uhlíková daň na kilowatthodinu elektřiny pro nabíjení aut

Znovu jsme u toho, co je to elektřina? No, je to palivo, které jako zboží na trhu má prakticky nulovou elasticitu ve vztahu ceny a poptávky. I když cena elektřiny půjde nahoru, poptávka po elektřině neklesne, protože elektřinu potřebuje každý. Tudíž se vzrůstající cenou se poptávka prakticky nemění a neklesá, tedy elasticita je prakticky mizivá. Elektřinu potřebujete minimálně k chodu ledničky v domácnosti, ale pozor, rovněž i k pohánění vodního čerpadla. Můžete sice na kovboje vařit na dřevě na balkóně, ale pro uchování potravin lednici potřebujete a potřebujete i tlak v trubkách a funkční kompresor a čerpadlo, v paneláku nemáte jiné možnosti.

Kotel na dřevní štěpku.

Majitel soukromého domu může vykopat sklep, velmi hluboký a nanosit do něj kusy ledu v zimě, jako ve středověku. Jenže tyhle extrémy většina populace nepodstoupí, většina populace prostě je a zůstane závislá na elektřině. Takže až to přijde a lidé budou mít v hojném počtu dotovaná auta na baterky, vlády najednou zdaní elektřinu uhlíkovou daní, protože elektřina se bude v Evropě primárně vyrábět ze zemního plynu, takový plán má německá vláda. Takže ve jménu ochrany klimatu bude uvalena uhlíková daň na elektřinu. Ale k žádnému snížení CO2 nedojde, protože uvalení daně spotřebu elektřiny nesníží, protože elektřina má nízkou tržní elasticitu ceny.

Nikdy nešlo o snížení emisí CO2, je to podvod na občany, jde pouze o zavedení nové daně na paliva a komodity s nulovou tržní elasticitou, kde spotřeba nikdy neklesne, bez ohledu na cenu

Takže, čeští občané zažili pěkný podraz. Dotované kotlíky se staly Danajským darem a teď jim to Babišova vláda pěkně zatíží uhlíkovou daní, a to přesně podle návrhu Grety Thunberg, který zazněl při její návštěvě v Paříži koncem července. V proslovu vyzvala země EU k urychlenému přijetí uhlíkových daní na fosilní paliva. Největší podvod na tom ale je, že uhlíková daň nijak emise CO2 nesníží, pouze fosilní paliva zdraží. Lidé nepřestanou fosilní paliva kupovat, protože neexistuje alternativa.

Fronta na kotlíkové dotace. Lidé ve skutečnosti stáli fronty na Danajský dar.

A z toho důvodu uhlíková daň je podvod, který se zaštiťuje ekologií, ale ve skutečnosti je to pouze nová výmluva, jak na občany EU uvalit novou vymyšlenou daň! Budeme proto bedlivě sledovat KSČM, SPD, Trikolóru a nezařazené poslance, jak se na podzim k návrhu této daně postaví. Očekáváme jednomyslný odpor a hlasování proti. Žádné zdržování se hlasování, nic takového. Komunisté a SPD mají dostatek pák na to, aby zablokovaly Babišovi jak uhlíkovou daň, tak i americké křápy Viper a Venom! Nebudeme tolerovat nasunování procesů “greténismu” do ČR prostřednictvím uhlíkové daně. Žádné sociální a klimatické experimenty na občanech! Očekáváme okamžité kroky od všech výše zmíněných politických stran a jednotlivců! Sdílejte prosím tento článek, publikujte na profilech, posílejte poslancům do emailů. KSČM a SPD mají sílu k tomu, aby nákupy helikoptér i zavedení uhlíkové daně zablokovali. Chtějme po nich, ať konají!

Nejen o této skandální informaci o chystané Greta-dani budeme hovořit dnes od 19:00 hodin v pravidelném pořadu na Svobodném vysílači CS. Všichni jste srdečně zváni k poslechu.
https://bit.ly/2MAgLCA

další články s touto tématikou: https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/emise-dane-co2-oxid-uhlicity-brusel.A190816_204425_ekonomika_rts

sdílet na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
25. 8. 2019 21:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Ať už se jdou bodnout, už jenom zavést daň, že dýcháme. Na jedné straně sdírají lidi z kůže, daně pomalu už ze všeho, a na druhé straně vyhazují peníze oknem, do chřtánů nepotřebných a do obludných rozměrů narostlých neziskovek, a samože nemakačenkům.
A předražený americký šrot?… všichni vazalové kupují… musí, takový povinný desátek. Lepší než být humanitárně bombardován.