PETR ŠTĚPÁNEK: Babiš s fantazií & namydlená opozice

Samozvaným spasitelům z té svazácké partičky, co si říká Milion chvilek pro demokracii, nestačí, že svojí hloupostí Andrejovi pomohli vyhrát další volby, už svolávají další a další demonstrace.

Tak jen tak dál, milí Sorošovi komsomolci! Sněmovní volby 2021 klepou na dveře… 

Jeden můj facebookový kamarád nedávno napsal:

„Já Bureše strašně nerad. Jako fakt moc nerad. Průser je, že proti těmhle lidem mi to cuká ho hájit.“ 

Ti miliónoví troubové se evidentně umlátí sami. Ponejvíce totiž připomínají toho chlapíka z oné anekdoty, jak spadnul do studny a uměl jen motýlka.

Za nastalé situace se přímo nabízí jeden z možných alternativních scénářů budoucího politického vývoje. 
V politice uspějete, když máte fantazii a když občas uděláte tah, který nikdo či alespoň málokdo očekává.
Přičemž fantazie a kreativita Andreje Babiše a lidí okolo něho je v posledních letech o dost větší než u jeho politických soupeřů. Ti nyní namísto toho, aby dělali politiku a nabízeli lepší alternativu, což vlastně není či by nemělo být vzhledem k Babišovu problematickému, zoufale levotočivému vládnutí a oklešťování nejrůznějších svobod něco zas tak strašně složitého, dál a dál sázejí na pouhý antibabišismus a jejich největším výkonem je účast na pochybných demonstracích.

Proč pochybných?
Protože nejde o Benešovou, nýbrž o svržení Babiše, potažmo Zemana, k čemuž ovšem v normálních zemích slouží volby, nikoli zpovykané hulákání na demonstracích. 

Opozice to hraje na Babišův střet zájmů a trestní stíhání za Čapák, což má Babiše odstranit z premiérského postu. Jenže premiérskou sesli si už oligarcha ozkoušel a možná už také dostatečně užil, takže se třeba může stát, že opět zapojí fantazii a udělá neočekávaný krok.

Ne, neodejde z politiky, ale ustoupí do pozadí a bude pro změnu obyčejným, leč nejvlivnějším poslancem.
Jako třeba Kaczyňski v Polsku. Vypálí tím rybník domácí opozici i jejím bruselským protektorům, neb se tím vyhne veškerým debatám o střetu zájmů i výtkám, že trestně stíhaná osoba stojí v čele vlády, a zároveň si ponechá rozhodující vliv. A s Havlíčkem, Schillerovou či někým jiným v čele vlády může klidně znovu vyhrát volby a ještě si k tomu ze svěřenských fondů vyzvedne zpátky celý Agrofert.

Jo, a taky třeba začne pošilhávat po Hradu. A celá bezfantazijní opozice bude namydlená.

Autor: Petr Štěpánek, Pardubicko, ČR, 1. 6. 2019 
http://www.novaburzoazie.com/441668174

sdíletj na