Petr Novák: Sametové chvilky

Z každé pohádky bývá na konci nějaké poučení. A jaké je z té pohádky, které jsme se naučili říkat Sametová revoluce, přesněji z jejích oslav? Probereme to? (Pozn. blogerky: mne nepřestává udivovat především ta dystopie, kdy se na jednu stranu proklamuje svoboda médií a na druhou stranu titíž lidé plánují jejich omezení a blokování, nebo je již provádějí.)

Pokud chcete udělat velkou akci, tak si nejdříve musíte připravit určitou informační základnu, kterou pustíte mezi lidi.

A tak pan Minář, bílý kůň projektu Milion chvilek pro demenci, tedy jejich tvář, 14.11. poskytl rozhovor pro Seznam, kde zkráceně řekl: . – –

  • “ulice by neměla vládnout” (tím chtěl dav přesvědčit, že je skutečný “demokrat”, ale bohužel jiná možnost nyní není, byť ho to strááášně mrzí),

  • “nechceme vládnout” (protože to znamená řídit a tvořit, mi budeme raději prudit a bořit, to je snazší),

  • “jestli je chlap, tak ať se Babiš ukáže národu a obhájí se” (a ať se hájí přede mnou, protože já jsem nedostudovaný černozadelník a stojí za mnou ta ulice, která nemá vládnout),

  • “do politiky nechceme” (protože to bychom museli mít nějaký program),

  • “jde nám o čtyři věci: nezávislou justici, média, střet zájmů a abolici” (jinými slovy: ministra spravedlnosti sice má premiér právo vyměnit, ale jen za takového, který se nám bude líbit, média si koupil, protože sice na ně má, ale mohl by tím někoho ovlivňovat a to smí jen “naše ČT”, střet zájmů mu sice nebyl prokázán, ale tvrdili to na neomarxistické ZDF, tak to musí být přece pravda a abolici sice nedostal, ale co kdyby),

  • “jsme pro dodržování pravidel a zákonů” (a proto jsem roztrhal veřejně Ústavu ČR a za pomoci dalších vlastizrádců apeluji na politické strany, aby se změnil volební zákon, aby měla “ulice” šanci prosadit své kádry).

Problém je samozřejmě v tom, že mnoho ovčanů si text přeložilo zcela jinak a ve své naivitě šli 16.11. “podpořit” demokracii, ale když např. bývalé vlády vytunelovaly tuto zemi a vytvořily z ní montovnu a slouhu EU, tak drželi ústa, protože zde nebyl nikdo kdo by jim řekl: “To je nepřítel, tak trhej”. Nebylo zde řízení.
A tak dal tento dav politický mandát každému, kdo tam vystoupil.

Jenže něco mnohem důležitějšího se stalo ještě den předtím. Minář se setkal s lídry opozice!!!

Šestadvacetiletý mladík přednesl 15.11. lídrům tzv. opozice své ultimátum pro Babiše a chtěl po nich, aby se svorně semkli a našli možnost jak řešit “oslabené voličské hlasy” (to je “sebevědomí”, co?).

A co čert nechtěl, tak zrovna dva dny předtím předložili Lidovci změnu volebního zákona (vše je samozřejmě řízeno a setkání byla jen fraška pro fotografy), který jim má zaručit, aby měli větší šanci v případě vytvoření koalice, k vítězství. Přesněji – aby porazili Babiše.

A kdo se jednání zúčastnil? Petr Fiala, který je jedním z předsedů Panevropské unie, které šéfuje Posselt ze Sudetoněmeckého Landsmančaftu, který chce zrušení Benešových dekretů, dále Lidovci, kteří se zcela otevřeně s potomky heinleinovců paktují na jejich sjezdech, Trockij Jugend alias Piráti, kteří mají sídlo s názvem Internacionála (!!!) v Bruselu a potom zástupce STAN, což jsou ti, co půjdou s každým kdo jim slíbí funkci.
A poslední jsou loutky “chcípající kobyly”, tedy US státních elit, alias neokonů, tedy TOP09.
Takže setkání vlastizrádců a kariérních šašků.

Nemá smysl zde rozepisovat vše, co se dělo během oslav, protože toho bylo mnoho a mnoho, ale dvě věci bych zvýraznil.

První je projev premiéra o kterém i zahraniční média píší, že byl “překvapivě smířlivý”. Z hlediska řízení se tomu říká “brzdy a protiváhy”, kdy svým projevem chtěl zcela evidentně “vybít” energii ulice a šířit informační pole – vše je v pořádku, máme se dobře, není nutné dělat hlouposti, jsme silní, ale jen tehdy, pokud budeme vlastenci a nebudeme stát proti sobě (!!!). Vychválením Havla a posypáním si hlavy popelem za účast ve straně chtěl zmírnit “blbou náladu” těch, co jsou naočkováni nenávistí vůči němu – chtěl tím snížit potenciál těch, kteří by mohli 17. listopad využít k dalším protivládním akcím.

A druhá událost je verbální útok na Klause ml. + jeho malou dceru (a řadu dalších politiků), což vzbudilo a stále vzbuzuje, mnoho vášní. Ta situace není důležitá, ale způsob jakým je mnohými prezentována, protože teprve to je cílem této akce.

Každý, kdo se zúčastnil akce na Letné, dal právě podobným agresivním křiklounům mandát na to, aby se chovali takto. “Byla nás plná Letná, tak nás hned tak něco nezastaví a tak můžeme napadat druhé”.

Ti, kteří video z tohoto útoku sdílejí, jsou překvapení tím, kolik lidí bylo proti dotyčnému a tím sami sebe hypnotizují v tom, že je “nepřítel” silný a agresivní a proto by bylo dobré být také “tvrdší”. A právě tak se vždy radikalizuje společnost a vzniká ta správná “majdan-nálada”, tedy výbušný potenciál, který jednou bouchne v násilí (a tomu měl zabránit právě ten Babišův projev).

Každý věděl, kde se budou věnce pokládat a tak stačilo připravit několik uřvaných primitivů, kteří v jeden moment začali nadávat a pískat a když šel Kalousek tak naopak provolávat slávu. Že ho oslavovali ti samí, co útočili na ostatní, dělá z Kalouska ještě většího ubožáka než se mohlo do dnešních dnů zdát, ale co chtít po loutce US státních elit, která ještě nepochopila, že její chlebodárci jdou celosvětově od válu?

To co jeho nohsledi předvedli není projevem síly, ale naopak naprosté duševní slabosti a ubohosti.
Ne, to již nejsou soupeři, byť mohou ještě hodně uškodit, neb už se jim jejich páníčci tolik nevěnují (potřebují totiž doma v USA nejdříve zlikvidovat také jednoho oligarchu).

Pokud chceš lepší vládu, tak pracuj sám na sobě, žij dle svého Svědomí a zvyšuj neustále míru svého chápání globálních procesů, protože jen tak dokážeme vytvořit lepší společnost.

Dokud bude míra chápání obyvatelstva nízká, tak se vždy s naprostou jistotou dostanou k moci jen další ubožáci, kteří odpovídají běžnému standardu obyvatel.

Nemáme-li znalosti toho, jak je svět řízen, tak se vždy rozhodneme špatně, vždy si vybereme jen jednu z několika lží, místo abychom šli automaticky za pravdou. Pracujme s těmi co tam teď máme.

Proč myslíte, že řekl předseda slovenského parlamentu Danko, na zasedání V4 v Praze toto?:

„Nesmíme dovolit, aby jakákoliv ideologie naše národy ovládala. Nejlepším řešením pro nás je zdravý úsudek, selský rozum“

Ideologie jsou totiž přesně to, co nás jako lidstvo vždy brzdilo, táhlo k zemi, ovládalo a ničilo. Zbavíme-li se všech ideologií (ano i těch náboženských) tedy nástrojů ovládání, tak teprve začne být dobře, ale to bude ještě chvíli trvat.

Doporučený článek: 
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Josef-Skala-Mohlo-to-dopadnout-jinak-Prestanme-si-lhat-do-kapsy-Loupez-tisicileti-byla-vstupnim-zadanim-603481

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/petr-novak-sametove-chvilky

sdílet na