Pětikoalice? „Banda amatérů a ignorantů,“ uvedla předsedkyně Konečná

15.03.2022 13:01 | Ze sítí

„Začínám být alergická na slova, že svoboda něco stojí, nebo bezpečnost je drahá a musíme rozjet kolo válečného zbrojení.“ Těmito slovy uvedla předsedkyně KSČM další díl svého pořadu Bez obalu, ve kterém se zaměřila na činnost naší vlády, ceny pohonných hmot či marže obchodníků, které jsou prý až nemravné. Na závěr uvedla pět konkrétních kroků KSČM, jak pomoci lidem.

„Mně je líto každé oběti ve všech válkách. Bez ohledu na jeho národnost, barvu pleti nebo politické vyznání. Ale já jsem česká politička a vadí mi to, když se naše země stává figurkou na světové geopolitické šachovnici mezi USA a Ruskem.  Proč mají být čeští občané obětí tohoto sporu? A teď z nějakého ideologického rozhodnutí má být českým občanům snižována životní úroveň? Na to neexistuje žádný smysluplný důvod. Vždyť my sami ještě zdaleka nedosahujeme, ačkoliv nám to slibovali do pěti let, úrovně Německa nebo Rakouska,“ řekla na úvod předsedkyně Konečná.

Česká vláda by podle ní měla mít v první řadě na vědomí český zájem. „Zatím však pětikoalice funguje jako banda amatérů a ignorantů, kterým je úplně jedno, jak to dopadne na obyvatele České republiky,“ říká.   „Pana Fialu, Bartoše, Rakušana, Černochovou, Vondru ani další tohle bolet nebude. Jim je to jedno. Ani cenu pohonných hmot nemusí ve svých limuzínách řešit, ale jsou tu lidé, kteří mají podprůměrné mzdy a nízké důchody. A ti to řešit musí,“ je si vědoma Konečná.

A právě raketově rostoucí ceny pohonných hmot byly tématem číslo jedna v uplynulém týdnu. „V této souvislosti si hned na úvod vypůjčím citát slovenského ekonoma, profesora Staňka, který při hodnocení ekonomických dopadů rusko-ukrajinského konfliktu trefně připomíná, že „kdo obchoduje, je bohatý, zatímco kdo bojuje, je chudý.“ I proto nadále vyzývám k řešení stávající situace formou dialogu, nikoliv formou zmrazení obchodních styků, které se mnohdy týkají surovin, za které Evropa aktuálně zkrátka nemá alternativu,“ obává se. 

 A to je prý bohužel něco, co evropským lídrům zatím vůbec nedochází. KSČM dle slov své předsedkyně navrhuje jasné, rychlé a účinné řešení. „Zastavit obchodování s emisními povolenkami. K tomu jsme jako KSČM vládu vyzvali otevřených dopisem již před čtvrtrokem. To, že se vládni papaláši neobtěžovali odpovědět, bych jim prominula, kdyby ovšem v této věci něco konkrétně dělali. Čtvrt roku ovšem nehnuli ani prstem,“ zlobí se.  Dalšími kroky by mělo být snížení DPH u energií, zastropování cen pohonných hmot a nulová sazba DPH u základních potravin.  A zapáté? „Důsledně využívat zákon o cenách. Nedělám si iluze, že při růstu ceny rop si nepřihřáli svou polívčičku i majitelé čerpacích stanic,“ uzavřela Konečná

5 6 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

5 6 hlasy
Ohodnotit příspěvek
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Anonymní jméno komentáře
15. 3. 2022 15:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Naprostý souhlas paní Konečná. Zradní slouhové ameriky nemají právo vládnout! Okamžitou demisi!

All
16. 3. 2022 03:36

Ti slouhové už hrají roli ,Kápů,jako za Hitlera v koncentráku, . Rozkradeno,poničeno,vyhrůžky a nahánění strachu. Kolonie otroků s kápy bandy pětihlavky. Po 30 letech,fujtajbl.

Frank
15. 3. 2022 16:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Naše vláda je vládou kazišuků a doufám, že jejich voliči jsou na ně hrdí.

Gales
15. 3. 2022 17:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak nevím.Jel ten Fiala do toho Kyjeva nebo sedí u Kačera v Polsku a zbraně veze vlak do Kyjeva bez doprovodu a všechno je jenom jako.

BB Rad
15. 3. 2022 19:30
Odpovědět  Gales

Pravděpodobně se ta mluvící hlavička skrývá na orlosupí ambasádě ve Waršavě v obklíčení poradců Bidenovic synáčka , jedná se přece o byznys za miliardy a každá nenazraná tlama včetně zapšklé cliftonovic holcičky se snaží urvat co se dá , stejně jak známá Řeznice* z Kosova . Cauza * BŘIDLIČNÝ PLYN * a dopravu do EU by měli skoro zdarma – žejó páni EKONOMOVÉ . Ale to by museli mít jiné školy odborného zaměření

Gales
15. 3. 2022 17:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Jedině dělnická třída pod vedením komunistické strany je schopna otočit kormidlem dějin kupředu.

vlastisl
15. 3. 2022 19:30
Odpovědět  Gales

Víc přemýšlej než otevřeš ústa a pak ti z nic neleze dikobraz !

Gales
15. 3. 2022 20:07
Odpovědět  vlastisl

Na svoji hubu si můžu mluvit co chci.Nesmí to ale slyšet pyzdětsráči.

vlastisl
17. 3. 2022 13:34
Odpovědět  Gales

je poznat žes těžký inteligent

jirik
15. 3. 2022 20:07
Odpovědět  Gales

těch vhodných stran je více, např.: Moravané.cz

Předseda strany Moravané k situaci na Ukrajiněhttp://moravane.cz/domains/moravane.cz/blog/2022/03/predseda-strany-moravane-k-situaci-na-ukrajine

ladik
15. 3. 2022 21:13
Odpovědět  Gales

Mimochodem, socialismus padnul i díky tomu, že komunistická strana přestala důsledně hájit a prosazovat zájmy dělníků. Těch blafů, že vedoucí úloha dělnické třídy pod vedením bla bla bla v těsném spojení se socialistickou (sic) inteligencí a družstevníky atd. atd., už měli dělníci ve skutečnosti plné zuby. Bohužel nepochopili, že ztrátou strany, která je měla sjednocovat a organizovat, pohřbívají sami sebe.

Gales
16. 3. 2022 19:19
Odpovědět  ladik

Kapitalista ukázal dělníkovi zlaté tele a tím ho zničil.Teď má holej zadek,dluhy a strach o práci.

vlastisl
17. 3. 2022 13:37
Odpovědět  Gales

říkal jsem to kolegům v 1989 že ještě budou vzpomínat na komanče a dopadlo to tak.

Gales
17. 3. 2022 10:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Včera naši hlídači pravdy zablokovali i Bureše se Skálou. Skála se rozpovídal o tom jak a kdo by mohl zlepšit styky s ruskem,a najednou bylo video zrušeno.Další hřebíček do rakve pravdy.

franc
17. 3. 2022 13:01
Odpovědět  Gales
Gales
17. 3. 2022 17:00
Odpovědět  franc

Kollera nesmázli. Ale další pořad ano.

PennyS
17. 3. 2022 12:40
Ohodnotit příspěvek :
     

stouto vládou \BUZNY zmenu fijalouvým HNUSEM- GARANTUJI JEĚTĚ TAK 1 ROK A ČESKÝ STÁT SE JEJICH ZÁSLUHOU ROZPADNE A VZNIKNE Z ČESKA PROVINCIE NĚMECKA! ATO UŽ DÁVNO JSME!