Petice proti korespondenční volbě se rychle šíří českým internetem

24.06.2022 9:30

Více jak tisíc podpisů za pár hodin. To je výsledek startu petice proti zavedení korespondenčního hlasování v českých parlamentních volbách, do které se v minulých dnech opřeli Svobodní. Jak uvedl předseda strany Libor Vondráček, je třeba udělat vše pro to, aby byla zachována ústavní zásada tajnosti voleb.

„Svobodní korespondenční volbu pro volby v ČR nepodporovali nikdy. Termín voleb je dlouho dopředu známý a kdo se chce zúčastnit, včetně lidí v zahraničí, může. Pro případy zdravotní indispozice v ČR mohou volit lidé i v nemocnici nebo doma, pokud přestaneme blbnout s karanténami v době COVIDu, kdy mnoho lidí nemohlo legálně volit,“ je přesvědčený Libor Vondráček, který je přesvědčený o tom, že vždy je to otázka svobodné volby. 

„Kdo je na zahraniční misi, jako např. vojáci nebo velvyslanci, ten má volební urnu blízko. Kdo je dobrovolně dlouhodobě v zahraničí, ten ji může mít daleko,“ říká bez okolků Vondráček. 

„Snaha o digitalizaci a usnadnění života občanům je jistě chvályhodný cíl, ale zajištění zachování ústavní zásady tajnosti voleb a důvěryhodnost voleb obecně je pro nás důležitější. Zefektivňujme se v IT všude jinde. Až to budeme umět, přemýšlejme, jak třeba vymyslet i volby, ale zatím neexistuje žádná technologie ani blockchain, která by zaručila dodržení všech volebních zásad chráněných Ústavou ČR,“ dodal předseda Svobodných Vondráček.

Petici můžete podepsat online 


https://bit.ly/3A4VN72

zde……….

4.1 14 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.1 14 hlasy
Ohodnotit příspěvek
43 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Jar
25. 6. 2022 01:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Pane Vondráčku,vždyť z ustavy čr si udělal toaletní papír i Babiš a většina parlamentu,naprostá většina politiků při podvodné pandemii, o té další fašistické fialové s podporou nacismu ani nemluvě,ti běsníci psychopati ůstavu ani neznají a vůbec neví,že existuje ! Parlament a prý vláda se chovají jako lišky v kurníku a na to platí jediné,myslivci dobře vědí co.

Ladislav
25. 6. 2022 05:59
Odpovědět  Jar

Ústava? A my nějakou máme? Cenzura všude kde se podiváš!

Albi
25. 6. 2022 10:40
Odpovědět  Ladislav

Ovšemže máme.
V podobné „kvalitě“ jako demokracii, svobodu slova, právní stát, suverenitu a podobné vymoženosti.

JEBAL
25. 6. 2022 07:34
Ohodnotit příspěvek :
     

POLITICKÁ PAKÁŽ
CO PODVODEM NÁM VLÁDNE
ZAKÁŽÍ NÁM ZÍTRA,MOŽNÁ JÍST A DÝCHAT
ŠPÍNA TEČE PROUDEM
OD TÉ PĚTIKOLKY , 
ODÉ ES TO S TOPKOU VŽDY POJISTÍ !.
 

JEBAL
25. 6. 2022 07:53
Ohodnotit příspěvek :
     

Absolutně pradivá zpráva:
Průzkum: Češi věří nejvíce Čaputové a Zelenskému, nejvyšší nedůvěru má Putin!!!!!
Tak to není propaganda to je absolutně největší ” π ČOnina”na světě!!!!!
Nějak mě ten pán” Akismet” nemá rád???

Makron-i-Zelenskijtepličáci.jpg
Gales
25. 6. 2022 09:53
Odpovědět  JEBAL

A takhle to dopadne i s korespondenční volbou.Samej podfuk.

Ladislav
25. 6. 2022 11:27
Odpovědět  JEBAL

Ti dva buzeranti na fotu:LGBT v praxi! Hnus Fyjalovej!

Pavel
25. 6. 2022 07:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Těmto škůdcům zemským jsou petice pro srandu. Ústava je skutečně cár papíru, jak říkají zdejší vlastenci na webu. Aby nastala v této zemi skutečná změna, musí přijít i změna systému. Současní mladí stoupenci genderu a těch 150 pohlaví, nebo kolik jich je ji ale nebudou chtít. Jejich mozečky nic normálního nepoberou. Tito mladí absolventi mladé genderovo- zelené epidemie nepochopí nic, i kdyby žili 150 let, tomu věřte, jelikož u nich byl výplach mozku proveden již s příjmem mateřského mléka. Pravda, smutný to pohled na kdys hrdý národ husitů českých. Budu stále bojovat za lepší svět, než si pro mne ta s kosou přijde, ale, že bych v něj věřil u nás, to už asi ne.

Jar
25. 6. 2022 10:23
Odpovědět  Pavel

Ta s kosou přijde i pro masožravou fialovou plíseň, my do světla 7 D ,masožravý hnus s uzavřenou duší do pekel.Vždyť příroda sama likviduje zhýralé politické obžery,bezmozky nevyužívající rozum,svědomí a empatii ke všemu živému na Zemi také tím,že tvoří tu bandu ůchyláků LBTG. Aby se už nemnožili dál a nesvinili přírodu a její systém – tvůrců ze světla.Fialová rakovina,LBTG,upravené zbytky bílkovin z těl ůchyláků a bezmozků označené za viry a množené v laborkách a šířené záměrně.Víme,co jsou zač tyto zrůdy zaškolené peklem.Věčná sláva husitům,slovanům zde u nás,na rozhraní,hranici mezi dobrem a zlem v české krajině,my víme a pamatujeme.

Ladislav
25. 6. 2022 11:28
Odpovědět  Pavel

1* naprostý souhlas!

Albi
25. 6. 2022 12:38
Odpovědět  Pavel

Připojuji se kLadislavovi – naprostý souhlas.
Jediné slovo není třeba měnit, jen poděkovat, že ten boj pořád nevzdáváš. Mnozí by spíš pohodlně rezignovali.

me2d44
25. 6. 2022 18:40
Odpovědět  Pavel

Někde jsem si přečetl – na netu – „chceš-li zlikvidovat vlastní národ, nech svoje děti vychovávat nepřáteli“ (patří tam i to, že když dáš spratkovi po zadku, tak je to domáví násilí). Na školách se učí podle amerických osnov, české a ruské pohádky jsou málem na indexu, zatímco se dětem v televizi pouští slátaniny z USA, plné násilí, vulgarity, zmaru. Podle mne – než se dočkáte změny, bude to trvat 2 generace. Mně bylo v květnu 62, ale jsem kardiak, nevěřím, že se změny dožiju….

me2d44
25. 6. 2022 18:40
Odpovědět  me2d44

oprava: domácí

Pat
25. 6. 2022 07:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Opět některé servery nefungují, nadržení svazáci je v zájmu ochrany demokracie a svobody opět cenzurují a blokují přístup.
Pro tyto případy si do Firefoxu přidejte zásuvný modul Urban VPN.Celý název – Urban Free VPN proxy Unblocker – Best VPN.Je zdarma, bezproblémově funkční, a když si pak nastavite že se připojujete např. z USA, tak se Vám zpřístupní ty weby, které blokují naši nadržení svazáci.
Firefox / Nastavení / Rozšíření a vzhledy / Najít další doplňky – Urban VPN

Jarda
25. 6. 2022 09:12
Odpovědět  Pat

Fantastický. Tisíceré díky. Opět mohu sledovar RT English!!!!!!!!!! Je to opravdu BOMBA.

JEBAL
25. 6. 2022 07:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Petice proti korespondenční volbě? už jsem to dostal na mail, klidně bych to s radosti podepsal, ale v dnešní době,kdy mě mužou zavřít za písmeno Z, uveřejnovat jmeno i adresou???

Pat
25. 6. 2022 08:11
Odpovědět  JEBAL

Každá diktatura může fungovat jen díky tomu, že kalkuluje se strachem obyčejných lidí a jejich autocenzurou.

Gales
25. 6. 2022 09:57
Odpovědět  JEBAL

Neboj se a odvaž se.Zavřít za to nikoho nemůžou. A stejně už si u gestapádos vedenej jako narušitel veřejného mínění.

JEBAL
25. 6. 2022 12:50
Odpovědět  Gales

To je pravda ,my každej co tady škrábeme , tak mužeme každou chvíli očekávat gestapádos, se slovy tak a pujdete snámi a zbalí počítač jako dukaz!
NO ZKRÁTKA ŽIJEME VE
“ SVOBODNÉ DEMGRATICKÉ ZEMI ČESKUKRÁJINA“

VAL
25. 6. 2022 14:55
Odpovědět  JEBAL

Co blbnete? Když budete chtít, tak vaši adresu nezveřejní. Asi jste v tom vyplňovacím formuláři přehlédl, že je to pouze a jen na vás, zda bude vaše adresa zveřejněna. Já to podepsal, vzdor tomu že znám reálnou hodnotu petic.

me2d44
25. 6. 2022 18:55
Odpovědět  JEBAL

Stačí klepnout na článek na tomto serveru, přečíst si petici a dole pod článkem klepnout na „ZDE“. Už jsem podepsal. Nemám zájem na tom, aby 10 let žijící „takyčech“ z ameriky kecal do toho, kdo tady bude vládnout!

Mirda
25. 6. 2022 10:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Neměla by to být Feriho volba i když vlastně on už svoji volbu provedl a jinak všem doporučuji ke shlédnutí film 2000 kurýru a zřejmě podobně by to vypadalo u nás v Americe je to i v kinech ale bohuzel ta skupina voličů která to vidět tomu nevěří a odmita to a my máme šanci se poučit a nedopustil o

janle57
25. 6. 2022 10:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Pokud je mi známo v Anglii.baště tzv.demokracie,stále platí,že lidé,kteří nemají trvale
doložený pobyt v zemi a trvale žijí v zahraničí,nemají dle platného současného vol.zákona
právo volit,strašně si na to stěžovaly nějaké vyschlé zazobané Angličanky v Itálii, s tímhle
se ovšem Goebbels24 nechlubí,bodejť taky jo,když se tam s Pekarovou,Bartošem
a Fialou dveře netrhnou.

Gales
25. 6. 2022 10:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Náš vesternovej potrat je pro korespondenční hlasování.Chtějí vyhrát pomocí podfuku.

me2d44
25. 6. 2022 19:04
Odpovědět  Gales

Hezký den. Svého času (než mi vyhořel 2TB externí disk) jsem westerny sbíral – pro poučení. Hollywood si ani neuvědomuje, jak svými filmy ukazuje „nahatou“ povahu USA – a anglosasů všeobecně. Suprové poučení. Dneska si na disku uchovávám jen komedie: Podivné dědictví, Vůně cibule, Malý unavený Joe, Pravá a levá ruka ďábla. K všeobecnému přehledu to stačí, protože to, co se v nich děje se jen přeneslo do státní politiky….

Pavel K
25. 6. 2022 10:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Nejlepší by bylo vymazat posledních 32let a začít od nuly.
Všechny odkloňovače a přihrávače malé domů pozavírat a zkonfiskovat majetek.
Zvolit lidi, aby zpravovali tuto zemi v zájmu pro české a moravské a slezské spoluobčany, pod Damoklovým mečem. Obnovit obchodní vztahy s Ruskem a odprosit za naši debilitu. Jestli to vůbec ještě půjde. No a pak se uvidí.

Albi
25. 6. 2022 12:49
Odpovědět  Pavel K

Kde ty lidi vezmeme? Jak je poznáme? Budou to umět, když se o konkrétní politickou práci a praxi nikdy nezajímali? Dovedl bys to „z fleku“ ty?

K posledním slovům – „No a pak se uvidí“:
V. V. Pjakin kdysi ve svém pořadu říkal, že menševici svou „věc“ proti bolševikům prohráli, protože neměli žádný plán, vizi, představu. Měli jediný cíl – zlikvidovat bolševiky a PAK SE UVIDÍ.
No a pak viděli!

Pavel K
25. 6. 2022 14:09
Odpovědět  Albi

Zdravím Albi.
No kde vzít lidi? Já si myslím, že lidí je jako sraček. 🤣
Však je spousta lidí, kteří nejsou viděta jsou rozhodně lepší než ti co tam doposud byli. Co se týče mě!! Ano správná připomínka, každý má začít u sebe. Já si myslím, že bych horší než tohlr co tam je bych být nemohl. Jsem bývalý OSVČ ve stavebnictví, je to „vše“ na jedno brdo. Já také musel počítat, plánovat, pracovat, zkrátka musel jsem dělat vše aby mi to klapalo. Jinak bych toho moc neudělal. Další příklad, řídit chod rodiny je také zodpovědné.

Pavel K
25. 6. 2022 14:16
Odpovědět  Pavel K

P.S. Ještě dodám, všichni tihle lumpové, co se dostali do vedení státu, tak plní zadání zvenčí zničit tuto zem!! A ať mi nikdo neříká, že je to jinak, protože kdo má oči musí vidět ty do očí bijící kopance, který nemůže udělat svéprávný člověk. A tam je to samej študák. Jsou to cílené rozhodnutí proti naší vlasti. Takže VLASTIZRADA.

VAL
25. 6. 2022 16:04
Odpovědět  Albi

Poznáš je jednoduše - jsou vizionáři. U nás byl prvním historickým vizionářem zakladatel českého státu Boleslav I. Bez Boleslava a jeho vize bychom byli už přes tisíc let součástí Raichu - přesně jak si to plánovali Jindřich Ptáčník a jeho syn Oťas. Pak dlouho nic až do Jiříka z Poděbrad. A pak zas dlouho nic až do TGM. Jistě, mezitím Mistr Jan - jenže Mistr Jan nebyl vizionář, ale reformátor. Ani naši národní buditelé nebyli vizionáři. Byli přesně to, co byli, ale vizionáři ne. A co se týká té konkrétní politické práce. Vizionář nemusí vše umět a všemu rozumět. Musí však být, krom vizionáře, schopný vůdce s přirozenou autoritou a talentem pro výběr odborného týmu poradců.

Albi
25. 6. 2022 17:22
Odpovědět  VAL

Ano, s tím souhlasím.
Ale ti lidé byli vychováváni ke svému budoucímu povolání prakticky od narození, protože bylo dané, že jsou k vládnutí určeni. Přesto ne všichni uspěli. To tu dnes nemáme. Dnešní královské rody, to je jen folklór, ty nevládnou, ty jen reprezentují
Tím myslím – je NUTNÉ mít k dispozici charakterního, morálního, inteligentního člověka, ale musí mít za sebou práci v politice, začít „od píky“ – na nejnižším stupni komunálního „vládnutí“, získat praxi, přehled, postupovat výš a své schopnosti potvrdit.
Jinak ta morálka a charakter ho sice zdobí, ale mnoho nepomůže – političtí žraloci ho buď přetvoří k obrazu svému, nebo z politického kolbiště vyštípají.

VAL
25. 6. 2022 22:49
Odpovědět  Albi

Stačí porovnat dvojčata bukvíka Václava s bráchou Boleslavem – jeden uspěl, druhý nikoli. Osobně si myslím, že tzv. parlamentní demokracie je jedním z nejhorších omylů. Ale to je nadlouho. Když jsem se v tom svého času vrtal, tak jsem narazil jen na dva systémy s kterými bych neměl problém. Byly to (v podstatě demokratické) systémy některých indiánských kmenů, např. Irokézů (konfederace pěti ohňů), Apačů, Siouxů, a dalších indošů) a monarchistický (a přesto neuvěřitelně demokratický) systém pohanského až raně středověkého křesťanského Irska. Hm… A kdože ho zničil? A jsme opět u anglosasů… A v současnosti? Jedině supersilný prezidentský systém s možností odvolání kohokoli.

VAL
25. 6. 2022 23:19
Odpovědět  VAL

Včetně prezidenta. V podstatě to, co má částečně v programu SPD. Jak říkala bábrle: „Demokracie je fajnej vynález, ale jak nemáš za pr-delej klacek, seš v pr-deli.“ (Není fiktivní postava, ani sprostek strejdy Jozef, kterýho taky placama cituju, ne.) Minulý týden mě na čínském webu rozchechtal Si, když nějakému ušákovi – snad velvyslanci, nepamatuju se už – vysvětloval, proč to kolektivní záchod s Ruskem a Čínou nevyhnutelně pros-ere. Čína a Rusko jsou autokratické systémy, USA a Evropská unie demokratické. To znamená, že než se na něčem dohodnete, už nebudete.“ A my tady můžeme demokraticky mlátit pantem až se nám zavaří, ale pravdu má Si. Ne my. Oni přežijí . My ne.

Gales
25. 6. 2022 10:58
Ohodnotit příspěvek :
     

…… Podle ukrajinské strany stahování ze Severodoněcku neznamená prohru, neboť Moskvě se nepodařil plán na dobytí východního Donbasu do 9. května….. – To by ani Goebels nevymyslel.

me2d44
25. 6. 2022 11:42
Odpovědět  Gales

Hezký den. Ono je pro ukrouše vítězstvím všechno: Rusové jim už navrhují olympijskou medaili za rychlost běhu z pozic – a zahozené západní zbraně považují za trofej…..

Lubek
25. 6. 2022 11:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Aký je teda vlastne rozdiel medzi voľbami do 1989 a po 1989? Čo sa zmenilo na tom, že vopred vybraní kandidáti budú aj zvolení? Iba ak ten predvolebný cirkus a kecy. Samotná podstata : „psy brechajú a (socializmus)demokracia ide ďalej“ zostáva.

me2d44
25. 6. 2022 11:49
Odpovědět  Lubek

Malý rozdíl tam přece je. V osmdesátých – jako voják na zodpovědné pozici – jsem byl vybrán do volební komise. Pro lidi v té vesnici to byl maximální problém – kandidivat nechtěl nikdo, protože při zvolení by se po něm chtěla ZODPOVĚDNOST. Dneska se na kandidátky cpe každý, protože jen tak se dá krást ve velkém a „nejak se to uklidí“….. A to je podstata věci. Dokud nebude osobní a ekonomická zodpovědnost každého jednotlivce – nejen volených, ale i úředníků – tak jen bude pokračovat současný binec. Jinak by se musel – krom vlády, parlamentu, soudů, po volbách kompletně změnit i celý úřednický aparát.

Lubek
25. 6. 2022 14:55
Odpovědět  me2d44

Môžem iba súhlasiť. Zodpovednosť je skutočne kľúčový parameter, ktorý úplne chýba. Doplnil by som, že nie iba zodpovednosť jednotlivca, ale aj strany za ktorú vystupuje. Asi by to nebolo jednoduché funkčne ošetriť, aby to nebol zasa iba nevymožiteľný blábol, ale určite aj v Čechách, rovnako ako u nás boli v 30ročnej minulosti „jednorázové“ strany či hnutia, ktoré vyniesli ku korytu jednotlivca. Ten sa napakoval, alebo splnil „vyššiu“ úlohu a niet ho. A niet ani jeho strany.
Okrem zodpovednosti však boľavo vnímam aj nastavenie spoločnosti. Nič národné, žiadna domovina, otcovizeň, hrdosť na to „naše“. (..veď ani už nič nemáme) Iba Ja mám, ja som zohnal, ja poznám, ja som vybavil, ja nemusím

me2d44
25. 6. 2022 19:46
Odpovědět  Lubek

Uznávám, že u nás i na Slovensku je to stejné – neexistuje majetková zodpovědnost, takže stačí svůj majetek převést „darem“ na příbuzné, nebo „spřízněnou duši“. Pokud by se tyto „převody“ sledovaly – stačí do roku před zvolením do funkce, nebo uvedení do úřadu – a při prohřešku byly prohlášeny za neplatné, pak by naše vláda, poslanci, senátoři a úředníci makali pro stát, jako Stachanovci. Pokud jim nic nehrozí, tak tuhle ošmelím, támhle odkloním, policie má plné ruce práce, ale výsledek je nula…..

me2d44
25. 6. 2022 19:48
Odpovědět  me2d44

Ještě dodám – a za funkci se ručí celým majetkem – i tím „převedeným“!

JEBAL
25. 6. 2022 12:56
Ohodnotit příspěvek :
     

„Pan Putin pro mě není ďábel.
Každý, kdo něco ví o studené válce a rozpadu Sovětského svazu, ví, že USA a NATO nechtěly po ukončení studené války ‚mírovou dividendu‘. Příliš mnoho bohatých lidí vydělalo na válce spoustu peněz. Putinovy dobré nápady, které prezentoval ve svém projevu v Mnichově v roce 2007, byly velmi rozumné; a je ostudné, že USA a NATO neposlouchaly,“ sdělila ParlamentnímListům.cz starší dáma Ellen Taylorová.TA STARŠÍ BABIČKA POZAPOMĚLA PŘIPOČÍTAT SPOJENÝM STÁTUM STOVKY ROZVRÁCENÝCH VYBOMBARDOVANÝCH STÁTU KDE USA CHĚLI PROSAZOVAT SVOU SVOBODU A DEMOKRACII -ALE JEN AJEN BOMBARDOVÁNÍM!

Milan
25. 6. 2022 23:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Admine, proč je mi šlapáno na přezky jako Valovi aj Milanovi?

VAL
25. 6. 2022 23:20
Odpovědět  Milan

Ježíšmarjá, už vím. Robovolovi vadilo pr-delej, že nebylo vypomlčkovaný. Ach jo.