Pekarová se pustila do Orbána: Ať i Maďaři vyženou svého Babiše

Na jaře čekají Maďarsko klíčové parlamentní volby. Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová doufá, že tamního premiéra Viktora Orbána potká podobný osud, jako dnes již bývalého premiéra Andreje Babiše, a že v Maďarsku dojde k zásadní proměně politického režimu. Proti Orbánovi se dokázala sjednotit šestice tamních opozičních stran.

Lídr maďarské opozice Márki-Zay koncem loňského roku deklaroval, že pokud získá v dubnu nebo v květnu post předsedy vlády, vyhlásí během dalších dvou měsíců celostátní referendum. Jeho cílem bude zásadní změna režimu. Orbán vládne zemi nepřetržitě od roku 2010 a je to vůbec poprvé, kdy se šestice opozičních stran proti němu dokázala sjednotit a postaví proti němu jediného kandidáta, kterým je právě Márki-Zay.

Česká politička Pekarová Adamová si myslí, že je velká šance, že by v Maďarsku mohl uspět „český scénář“ z loňských podzimních parlamentních voleb, kdy premiéra Andreje Babiše porazila sjednocená opozice. „Češi svého Babiše už vyhnali. Pevně doufám, že se to povede i Maďarům,“ píše ve svém facebookovém komentáři.

„Rozložení politických sil v Maďarsku se vzdáleně podobá tomu, které bylo dosud i u nás. Tamní opozice své neshody dala stranou a spojila síly proti populistické vládě, kterou už mnoho let řídí Viktor Orbán. Ten neváhá navazovat pochybné svazky se zeměmi, jako jsou Rusko a Čína, a to na úkor svých spojenců, včetně nás,“ pokračuje Pekarová Adamová.

„Pro Českou republiku je důležité, aby Maďarsko v dubnových volbách zvolilo změnu – stejně jako my. Je totiž klíčové, aby Evropskou unii tvořily státy, pro jejichž vlády jsou na prvním místě demokratické principy, nikoliv prospěch jejich premiérů,“ pravila Pekarová Adamová.

Jen taková EU podle Pekarové Adamové dokáže obstát ve světě, kde „nedemokratické režimy čekají na každou příležitost, jak nás rozklížit, oslabit a následně zneužít“.

Maďarsko dlouhodobě čelí kritice některých evropských politiků za to, že prý nedodržuje společné demokratické hodnoty, a premiéra Orbána označují za diktátora.
https://bit.ly/3FizxWg

sdíletj na

4 10 hlasy
Ohodnotit příspěvek
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Adam Pek
10. 1. 2022 11:13

Je to smutny pribeh ceske politiky

krpo
10. 1. 2022 12:14

Jestli mluví za sebe,tak to jenom ukazuje na její omezenost a nenávist všeho,co zavání lidstvím a zdravým rozumem. A vlastně ani za nikoho jiného mluvit nemůže,protože tu její sebranku volil mizivý počet voličů!

josef
10. 1. 2022 12:50

špatný prodejce telefonů se vyblil z podoby

zdena
10. 1. 2022 13:08

jo…. mění se neoficiálně pravopis slova demokracie na “dem okrást i je”

Michal47
10. 1. 2022 14:11

Žádný strach, Maďaři nejsou takové ovce, jako my a nepůjdou s blekotem na porážku?! V. Orbán by se nemohl tak dlouho udržet u moci, kdyby ho nepodporovala značná část maďarské veřejnosti PRÁVĚ za jeho prozíravou a rozumnou politiku v posledních letech! Tato ? s už mínusovým IQ může pindat co chce, ale budou jí a jí podobným zmetkům obojího pohlaví ty výblitky jen pro srandu králíkům! Ve Venezuele se “opozice” (řiťolezci pindostánu!) také spojila a PSUV s Nikolasem Maduro Morosem v čele dosáhla vůbec největšího volebního vítězství za celou svojí historii! O takové zmetky jako byl ten odporný zmetek guaidó nikde na světě rozumní lidé (žel vyjma Česka, naše národní ostuda!) nestojí!!

Frank
10. 1. 2022 14:39

Tak dávno je přece jasné, že ta osoba je b..á jako dveře od chléva. Už se těším, až je bičem poženou ze sněmovny voliči.

Frank
10. 1. 2022 14:41

Už se maže i tady?

Milan
10. 1. 2022 15:49

Česká politička? Pánajána, kam se u slova politička, ve vztahu k Pekarové, poděly uvozovky? Ale jinak je ta fotka, jak na ní Pekarka špulí hubinku, rozkošně vypovídající. Dal bych pod ní popisek: “Příprava na orál”.

Milmas
10. 1. 2022 15:53

V poslednej dobe sa vyrojilo akosi priveľa takýchto hlúpych, škaredých, doma neukojených báb, ktoré sa začali ukájať v politike. U nás sa ich vyrojilo tiež dosť.

ZMann
10. 1. 2022 19:17
Odpovědět  Milmas

Myslíte, že je to baba? Když se na to individuum podívám tak mám velké pochybnosti.

KarelDar
10. 1. 2022 18:40

Hysterická, nenávistná kráva!