Pekarová dražila dary sněmovně od Rusů. Výtěžek půjde na Ukrajinu

14.04.2022 18:20

Předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) vydražila předměty, které v roce 2018 obdržel její předchůdce Radek Vondráček (ANO) od předsedů obou komor ruského parlamentu. V dražbě se vybralo 250 tisíc korun, peníze by měly putovat na neprůstřelné vesty pro Ukrajinu.

Talíř od Vjačeslava Volodina a obraz od Valentiny Matvijenkové v Moskvě při své cestě do Ruska převzal Radek Vondráček a poté byly předměty umístěny v budově Sněmovny. To se ale rozhodla Pekarová Adamová změnit. „Myslím si, že není patřičné, abychom jej v této době, během války na Ukrajině, tady vystavovali,“ uvedla podle informací serveru Idnes.cz. 

Vondráček dražbu zkritizoval, je to podle něj ubohost. „V tom je vše. Ubohost pětikoalice. Fakt, že Adamová vyhlásí aukci na předmět ze státního majetku a nedojde jí, že už vůbec nemůže určovat, kam by případně výnos z prodeje státního majetku šel, nejlépe ukazuje sebestřednost této vládní party,“ napsal na twitteru. To si ale nenechala Pekarová Adamová líbit.

„Někdy by to chtělo trochu nadhled, pane kolego. Je to pro dobrou věc,“ reagovala šéfka Sněmovny s tím, že za získané peníze chce nakoupit neprůstřelné vesty, které nezisková organizace Post Bellum dodává na Ukrajinu pro tamní domobranu.

Vondráčkova cesta do Ruska v roce 2018 za Matvijenkovou a Volodinem byla terčem kritiky z řad tehdejší opozice. „Váš přístup k Rusku není úplně rovný, je lokajský,“ uvedl dnešní ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti). Naopak prezident Miloš Zeman cestu tehdy vítal, ačkoliv byla Matvijenková i Volodin od anexe Krymu v roce 2014 na sankčním seznamu EU.
https://bit.ly/3rqHX9Y

4.8 4 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.8 4 hlasy
Ohodnotit příspěvek
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
rony
14. 4. 2022 20:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Jak může dražit něco, co není její. Oni se nás snaží prostě vyprovokovat, nasrat.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
ankmorpo
14. 4. 2022 22:19
Odpovědět  rony

krádež talíře a obrazu v majetku státu a následně krádež čtvrt milionu před tv kamerama, to by nedal ani pan Krejčíř se svým akvarijním žralokem

VAL
14. 4. 2022 23:01
Odpovědět  rony

Normálka. Stejně jako všichni pohadrákoví premiéři a prezidenti nastavili taková pravidla, aby bylo možno rozprodat cizákům vše, co mělo nějakou hodnotu. Aniž se kdo nas-ral. Jó, semo tamo někdo cosi remcal, ale vyhnalo to snad lidi do ulic? Naopak. Ještě tomu ve své tuposti fandili a tleskali tomu. A tak to trvá už druhou generaci, protože to začalo zrušením zbrojního průmyslu a Slušovicemi ještě v minulém století.

VAL
14. 4. 2022 22:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Nojo, vítal. Ale to ještě jako Zeman, než se nechal „ovakcinovat“ a stal se -emanem.

All
15. 4. 2022 02:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Podvádět a krást je pro T0P O9 a ODS normální,dělají to už řadu let . Nestačila likvidace našich podniků,taky školství a kultury a po zavedení dluhových pastí a kalouskových exekutorů jen sebevraždy narostly na 3500 za rok. A tito političtí barbaři se na těchto sebevraždách přímo podílí.Dnes tyto politstrany dokonce podporují válku a vraždění na ukrajině,podporují fašizmus a nacismus,stávají se politickými bestiemi,spoluvrahy.Tohle nemůže skončit dobře,je to cesta do pekel,s fanatickými peklisty ve vládě odpadlíků,nedouků a zpozdilců ve vývoji.

Vladimír
15. 4. 2022 09:05
Ohodnotit příspěvek :
     

A kterému nacbatalionu je věnují?