Paříž se připravuje na „Konvoj svobody“ (VIDEO)

Francouzské úřady nasadily obrněná vozidla a připravily bariéry pro protest proti omezením proti Covidu

Pařížská policie se v pátek připravovala na příjezd takzvaného Konvoje svobody, který měl do francouzské metropole dorazit ještě téhož dne. Úřady uvedly, že “budou použity speciální stroje”, aby zabránily demonstrantům, kteří již mají zákaz vstupu do města, zablokovat Paříž.

Na videích sdílených na internetu je vidět obrněná vozidla přijíždějící do okolí francouzského hlavního města. Podle místních médií, která se odvolávají na policejní zdroje, se očekává i nasazení další techniky, včetně pořádkových vozidel, jeřábů a odtahových vozů.

In other footage, police tow trucks can be seen hauling metal fencing while officers position them along Paris’ wide streets. 

Očekává se, že v pátek kolem 20. hodiny místního času se do hlavního města sjede přibližně sedm konvojů nákladních automobilů z různých francouzských regionů. Krátce před jejich příjezdem oznámí organizátoři podle francouzských médií místo setkání v okolí města.

Konvoj svobody je reakcí na francouzská omezení Covid-19, včetně pokračujícího používání očkovacího průkazu. Demonstrace byla inspirována událostmi v Kanadě, kde se řidiči kamionů sešli v Ottawě, aby protestovali proti přeshraničnímu očkovacímu mandátu pro řidiče, což podnítilo širší aktivismus.

Ve čtvrtek pařížské úřady vydaly příkaz, který “konvoji svobody” v kanadském stylu o víkendu zakazuje vstup do města. Zákaz platí do pondělí. Těm, kteří budou mít námitky nebo budou bránit v průjezdu po silnici, hrozí vysoký trest odnětí svobody na dva roky a pokuta ve výši 4 500 eur ($5 150).

sdíletj na

5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
zdena
12. 2. 2022 08:33

Vloudila se chybička … přepočet z eur na koruny je poněkud nepřesný 🙂

Frank
12. 2. 2022 10:44

Západní “demokracie” je opravdu kouzelná

Pavel
12. 2. 2022 11:30
Odpovědět  Frank

Kdysi takhle francouzská chudina bojovala proti monarchii a ta se také zaštiťovala láskou ke svému poddanému lidu. Historie se stále opakuje. Je neuvěřitelné jak arogantní jsou současní evropští vládci, kteří slouží zájmům globální plutokracie a ani minimálně se nestydí. Macrón je neuvěřitelný chytrolín a výlupek právě této globální aristokracie. Francouzi mají v krvi revolučního ducha a je nutné, aby se takové neuvěřitelné zvůli postavili. Je nutné, aby v přeneseném významu opět dobyli Bastilu.