nezařazené

Palestinian Lives Do Not Matter

Caitlin Johnstoneová , nezávislá australská novinářka píše na platformě Substack ve svém článku „USA mají stálou politiku ignorování porušování lidských práv ze strany svých spojenců“ o tom, proč lidské životy v Gaze neváží nic:

„Americký poradce pro národní bezpečnost Jake Sullivan opakovaně odmítl sdělit tisku, zda se domnívá, že Izrael dodržuje válečné právo v Gaze.

Zde je přepis z výměny názorů s Niallem Stanagem z deníku The Hill na úterní tiskové konferenci v Bílém domě:

Stanage: Řekl jste dnes, jak jste řekl několikrát, o důležitosti dodržování válečných zákonů. Izrael zabil asi 11 000 Palestinců. Přibližně dvě třetiny z nich jsou ženy a děti. Situace v nemocnicích je zoufalá. Izrael shodil astronomické množství munice ve velmi zastavěných oblastech. Dodržuje Izrael podle vás válečné zákony? A pokud ano, jak k tomuto závěru dojdete?

Sullivan: No, jak jsem řekl včera, já — Jake Sullivan, který tu stojím — nejsem v pozici soudce a poroty, která by mohla rozhodovat. Je to právní rozhodnutí. Mohu pro vás uvést jasnou politiku Bidenovy administrativy, ke které jsme od začátku tohoto konfliktu jednoznační. A to je to, že i když Hamás používá civilisty jako lidské štíty, zakopává se v civilních oblastech se svými raketami, které každý den odpaluje na civilní oblasti v Izraeli, což představuje další zátěž pro IDF, ale nesnižuje tím jejich odpovědnost jednat způsobem, který odděluje teroristy od civilistů, a dělat vše, co je v jejich silách, aby ochránili životy civilistů.

Stanage: Ale  —

Sullivan: To je – to byl ten případ. To platí i dnes. To je poselství, které jsme řekli veřejně a sdělujeme našim izraelským protějškům soukromě —

Stanage: Ale —

Sullivan: — a děláme to denně.

Stanage: Snažím se však mít jasno. Názor administrativy je, že to IDF dělá?

Sullivan: Řekl jsem vám, že nejsem schopen vám poskytnout právní rozhodnutí o vaší otázce. Nejsem v pozici, abych to udělal. Co mohu udělat, je vyjádřit postoj vlády USA k tomu, jak by měly být vedeny izraelské operace. A to jsem udělal. To je to, v čem pokračuji. To je to, co mohu dělat z tohoto pódia.

Sullivan předvedl stejnou vyhýbavou taneční rutinu během vystoupení na CNN State of the Union v neděli a řekl moderátorce Daně Bashové „Nebudu tady sedět a hrát si na soudce nebo porotu v této otázce“, když byl dotázán, zda Izrael funguje podle válečných pravidel.

Bylo to legrační, protože Bashové otázka vzešla ze Sullivanova vlastního tvrzení, že Izrael má „odpovědnost jednat podle pravidel války“; Sullivan tvrdil, že je to vlastní odpovědnost Izraele, ale poté okamžitě odmítl říci, zda se to skutečně děje.

Samozřejmě, že Sullivan pouze prováděl tyto podivné piruety s ohledem na otázky o kriminalitě vlád, které se připojují k zájmům Washingtonu; zatímco přímo a opakovaně obviňuje Rusko z válečných zločinů na Ukrajině bez sebemenšího zaváhání, od prvních dnů konfliktu.

Tuto do očí bijící nekonzistenci vidíte znovu a znovu v zahraniční politice USA, bez ohledu na to, kdo sedí v Oválné pracovně nebo která strana vládne. Kriminalita spojenců USA je ignorována, bagatelizována a zběsile zamlžována, zatímco kriminalita nepřátel USA je zdůrazňována, zveličována a tlačena do popředí mezinárodní pozornosti.

Vidíme tuto nekonzistentnost, kterou dnes ilustruje Hillary Clintonová, která právě zveřejnila článek na kanálu The Atlantic war propaganda, kde důrazně obhajuje izraelská masová zvěrstva v Gaze, poté, co strávila poslední dva roky tweetováním myšlenek jako „Kdyby ruské vedení nechtělo být obviňováno z páchání válečných zločinů, mělo by přestat bombardovat nemocnice.”

Když už mluvíme o bývalých ministrech zahraničí USA, pravděpodobně zde stojí za zmínku, že uniklé memorandum ministerstva zahraničí z roku 2017 určené tehdejšímu ministru zahraničí Rexu Tillersonovi vysvětlilo, že tato nekonzistentnost ohledně kriminality spojenců USA proti nepřátelům USA je ve skutečnosti trvalou politikou v rámci vnitřního fungování vlády USA.

Uniklé memorandum z počátků Trumpovy administrativy ukázalo, že manažer neokonzervativního impéria Brian Hook učí politického nováčka Tillersona, že pro americkou vládu jsou „lidská práva“ pouze zbraní, kterou lze použít k udržení ostatních národů v poslušnosti. V pozoruhodném vhledu do cynické povahy imperiálního narativního managementu řekl Hook Tillersonovi, že je politikou USA přehlížet porušování lidských práv páchané národy, které konají v souladu s americkými zájmy, a zároveň je využívat jako zbraň proti národům, které v souladu nejsou.

„V případě spojenců USA, jako je Egypt, Saúdská Arábie a Filipíny, je administrativa plně oprávněna zdůrazňovat dobré vztahy z různých důležitých důvodů, včetně „boje proti terorismu“ a poctivě čelit obtížným kompromisům s ohledem na lidská práva,“ vysvětlil Hook v memorandu.

„Jedním užitečným vodítkem pro realistickou a úspěšnou zahraniční politiku je, že se spojenci by se mělo zacházet jinak — a lépe — než s protivníky,“ napsal Hook. „Nechceme posilovat americké protivníky v zámoří; dostáváme je pod tlak, soutěžíme s nimi a překonáváme je. Z tohoto důvodu bychom měli považovat lidská práva za důležitou otázku ve vztazích USA s Čínou, Ruskem, Severní Koreou a Íránem. A to nejen kvůli morálnímu zájmu o praktiky uvnitř těchto zemí. Je to také proto, že tlak na tyto režimy v oblasti lidských práv je jedním ze způsobů, jak na ně uvalit náklady, uplatnit protitlak a strategicky je znovu donutit k iniciativě v tomto ohledu.

Takže pokud se někdy zdá, že USA nemají žádnou skutečnou morálku nebo hodnoty týkající se lidských práv, je to přesně z tohoto důvodu. Vidíte například, jak mluvčí Bílého domu John Kirby pláče nad civilisty, kteří umírají na Ukrajině, a přitom lhostejně krčí rameny nad civilisty umírajícími v Gaze, protože jeho slzy jsou cynické zbraně používané k prosazování zájmů USA na světové scéně, nikoli normální empatická reakce na lidské utrpení.

Americké impérium nestojí za ničím, v nic nevěří a ničeho si neváží kromě své vlastní síly. Ti, kteří chápou a přizpůsobují se této realitě, se ocitají v nejvyšších patrech moci v rámci impéria USA, zatímco ti, kteří mají v mozku normální centra lidské empatie, nenacházejí za určitým bodem nic jiného než zamčené dveře ve vládě.

Americké impérium je psychopatický zabiják s plastovou usměvavou maskou soucitu a humanity. Ale když se podíváte pozorně, není těžké zahlédnout vrčící, krví postříkaný obličej pod ním.

https://www.caitlinjohnst.one/p/the-us-has-a-standing-policy-of-ignoring?publication_id=82124&post_id=138877422&isFreemail=true&r=1rd7rc&utm_source=substack&utm_medium=email

sdíletj na

11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
unor 2022
15. 11. 2023 17:00

Izrael, USA, a dalsi. Neco, cemu se dnes rika kolektivni zapad. To je dnes i Ceska republika, ze.
Pokud nas Buh nepotresta, bude to zazrak.

primak
15. 11. 2023 17:26

A že svět mluví víc a víc o válečných zločinech, a že se žádnej soud k ničemu nemá, tak se Francie obětovala a vydala mezinárodní zatykač na Bashad al-Assáda, syrského prezidenta za chemický útok v roce 2013. Možná, že si tím chtěj zavděčit Netanjáhovi, když Macron mluvil o vraždách dětiček. Ale už se omluvil, vzal to zpátky, byl pomýlený.

A tak když žádné vraždy dětiček, tak se najde něco jiného, nevadí že 10 let nazad. A nevadí, že to bylo všechno lež, jako teď s těma bezhlavejma dětičkama. Chudák ten James le Mesurier, co ty Bílé Helmy založil, se toho zatykače nedožil, spadnul před lety v Istanbulu z balkonu.

Pijack
15. 11. 2023 17:37
Odpovědět  primak

Netanjahu též patří před válečný tribunál. Dělá přesně ty samé kroky, jako dělal Putin při ohrožení Ruska Ukrajinou. Takže teď už víme, kdo vlastní mezinárodní tribunál pro válečné zločiny. Nestyďte se to říci nahlas. Jsou to Židé.

Jaris
16. 11. 2023 00:47
Odpovědět  Pijack

Dala jsem vam plus. Jen mi nesedi ta druha veta, protoze Ukrajina, tedy jeji komplet chazarsko – zidacka vlada ohrozovala a nechala zabijet ruske obyvatelstvo. Na zadost Donecka a Luganska Putin zahajil nakonec SVO, jinak by ti zidaci skutecne zahajili genocidu Rusu, jak vyrvaval tlusty chazar Porosenko.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pijack
16. 11. 2023 08:50
Odpovědět  Jaris

Teď mi to docvaklo. Napsal jsem to blbě, dost nesrozumitelně. Nechtěl jsem přirovnat Putina k Netanjahuovi. Chtěl jsem tím jen říct, že ač Putin takto nepostupoval, byl označen za vraha… s z tohoto vymyšleného obvinění jsem vycházel… Je to zapeklité vysvětlovat na fóru 🙂

Jaris
16. 11. 2023 09:45
Odpovědět  Pijack

To je v poradku. 🙂

katango
15. 11. 2023 17:45
Odpovědět  primak

Asád je křestním jménem Bašár. Tedy českým přepisem.

Frank1
15. 11. 2023 18:49

Jsme ovladani Sionsty. Proto zaviraji a pronasleduji chcimiry a valka je jzdcem Apokalypsy, kterou neustale zapaluji.
Co jsou Sioniste zac a co s nami maji za lubem:
Magnát a americký filantrop John D. Rockefeller /vládca sveta/ napsal kdysi
“přiznání svobodného zednáře “
které začalo větou: ‘ ‘

Budeme držet jejich životy krátké a jejich mysli slabé tím, že budeme předstírat, že děláme opak. ”

Budeme držet jejich životy krátké a jejich mysli slabé tím, že budeme předstírat, že děláme opak. Naše znalosti vědy a techniky využijeme rafinovanými způsoby, aby neviděli, co se děje.

Frank1
15. 11. 2023 18:53
Odpovědět  Frank1

Pokracovani kvuli omezeni textu:
Měkké kovy, akcelerátory stárnutí a sedativa budou použity v potravinách a vodě i ve vzduchu. Ať se obrátí kamkoliv, budou pokryti jedy. Díky jemným kovům se zblázní.
Slibujeme jim, že najdeme lék z našich mnoha fondů, ale dáme jim další jed.
Chemické jedy se pohltí kůží debilů, kteří věří, že určité hygienické a kosmetické přípravky zavedené skvělými herci a hudebníky vnesou věčné mládí do tváře a těla, a žíznivými a hladovými ústy jim zničíme mysl. jejich vnitřní orgánové systémy.
Množí se. Jejich děti se však narodí postižené a zdeformované a proto si tyto informace schováme.

Ten text je mnohem delsi, nez tady Admin dovoluje.

Nemam cas, abych ho tady propasoval cely!

Markýza
15. 11. 2023 20:14
Odpovědět  Frank1

No já ne, když dovolíte. Nejsem ovládána žádným sionistou. A proč vy se necháte?

Frank1
15. 11. 2023 19:02