Osoby očkované dvěma dávkami přípravku Sputnik V nešíří Covid-19

Vývojové centrum očkovací látky Gamaleya National Research Center for Epidemiology and Microbiology, vývojář očkovací látky, oznámil, že ti, kteří očkování dokončili, „nevydávají životaschopný virus“, pokud se nakazí. Navíc mají „14krát nižší riziko“ závažných onemocnění.

Lidé imunizovaní dvěma dávkami přípravku Sputnik V proti koronaviru, pokud onemocní, „nevydávají životaschopný virus, nejsou zdrojem nebezpečí pro ostatní“ a „mají 14krát nižší riziko“, že onemocní touto chorobou způsobem , podle vývojového centra vakcíny Gamaleya National Research Center for Epidemiology and Microbiology .

Očkovaní v případě získání Covid-19 „nevypouštějí životaschopný virus, a proto nejsou zdrojem nebezpečí pro ostatní,“ uvedl Vladimír Gushchin, vedoucí laboratoře mechanismů populační variability patogenních mikroorganismů Gamaleya Během kongresu Rusko Today informovalo dnes odpoledne.

Gushchin také ujistil, že „ti, kteří dostali obě dávky vakcíny, mají v případě nemoci 14krát nižší riziko, že jí budou trpět středně a těžce“.

Vakcína Sputnik V používá technologii lidského adenoviru ze dvou různých vektorů, Ad26 a Ad5, které jsou podávány ve dvou injekcích. Jedná se o technologii, která neobsahuje živé lidské adenoviry, ale adenovirové vektory, které se nemnoží a jsou zcela bezpečné pro zdraví.

Dosud byla droga povolena v 66 zemích s celkovou populací více než 3 200 milionů obyvatel, včetně Argentiny, která ji začala používat na konci loňského prosince.

Sputnik V je 97,6% efektivní , uvedl ruský fond přímých investic 19. dubna po analýze údajů o 3,8 milionu očkovaných ruských občanů.

sdíletj na