blognezařazené

OSN varována před nebezpečím vyzbrojování Ukrajiny Západem

ze sítí: Ivan David

Vojenská podpora Západu pro Kyjev zvýraznila riziko, že se zbraně dostanou do nesprávných rukou, řekl v pátek Radě bezpečnosti OSN (BR OSN) Daniel Kovalik (na obr.), profesor mezinárodních lidských práv na Právnické fakultě University of Pittsburgh.

A i když jsou tyto zbraně úspěšně dodány ukrajinským silám, často se používají k ostřelování civilistů v Donbasu, dodal.

Na schůzce Rady bezpečnosti OSN, která měla projednat dodávky západních zbraní na Ukrajinu, Kovalik tvrdil, že existuje riziko, že se zbraně dostanou do držení nezamýšlených uživatelů, včetně zločinců.

Nicméně „i když se zbraně dostanou ke správným lidem, nemusí to nutně skončit na správných místech,“ řekl s tím, že Kyjev začal ostřelovat republiky Donbasu již v roce 2014.

Profesor řekl, že právě strávil týden ve městě Doněck a byl svědkem ukrajinských útoků na civilní cíle s použitím západních zbraní, které byly zjevně dodány „do správných rukou“.

Právník připomněl, že na vlastní oči viděl, jak kyjevské síly ostřelovaly místní školu, stadion a vodárnu. “Samozřejmě, že voda je v Doněcku na prvním místě,” řekl a dodal, že městský systém filtrace vody byl zničen ukrajinskými silami.

Odkázal také na materiály s otevřeným zdrojovým kódem, včetně zpráv předních amerických zpravodajských médií, které nastínily obavy, že západní zbraně dodávané na Ukrajinu by mohly způsobit nárůst nezákonného obchodu se zbraněmi.

Konkrétně Kovalik odkazoval na článek CNN z dubna 2022, který tvrdil, že USA se rozhodly podstoupit „vědomé riziko“ vyzbrojením Ukrajiny. Portál citoval americké představitele, kteří připustili, že některé zbraně dodané Západem „mohou skončit v rukou jiných armád“, které USA neplánují vyzbrojit.

“Spadnou do velké černé díry a po krátké době to téměř vůbec nevnímáte,” řekl tehdy zdroj CNN.

Kovalik také citoval šéfa Interpolu Jürgena Stocka, který v červnu varoval, že se očekává, že zbraně zaslané na Ukrajinu budou „pašovány nejen do sousedních zemí, ale i na jiné kontinenty“.

Podle Kovalika si záležitost zaslouží mezinárodní dohled. „Spojené státy to však neudělají,“ dodal s tím, že Kongres před několika dny odhlasoval rezoluci vyzývající k auditu americké pomoci Ukrajině.

“Kdo sleduje hlídače?” zeptal se a dodal, že je to odpovědnost Rady bezpečnosti OSN.

Jeho poznámky přicházejí v době, kdy stálý představitel Ruska při OSN Vasilij Nebenzja varoval Západ před právními „důsledky“ posílání zbraní na Ukrajinu, které jsou následně použity k zabíjení civilistů na Donbasu.

sdílet na

36 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Teuton
12. 12. 2022 12:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Hele, tisícům lidí ČEZ odpojuje dodávky elektrické energie, protože ji už nejsou schopni platit, zatímco Fialova vláda na výcvik ukrajinských nacistů na našem území uvolnila jednu miliardu korun. Připadá vám, že žijeme v normální zemi ?

pepapardubice
12. 12. 2022 13:04
Odpovědět  Teuton

Pekarová navrhle snížit bod varu na 80°C, tím by se prý dalo ušetřit až 20% elektřiny.Vypnutím lednic a mrazáků a chlazením potravin přímo v obýváku by se dalo ušetřit dalších 5-8 %.
A pak je tu ještě možnost snížení napětí z 230 V na 115 V tady by mohla úspora dosáhnout až 50 %.

Albi
12. 12. 2022 16:06
Odpovědět  pepapardubice

A taky vyměňovat “žrouty” elektřiny za nové, technologicky propracovanější spotřebiče.
Ročně zaplatíte třeba 200 tis. Kš a ušetčíte 20 Kč.
Přtíští rok další “obměna” No – skvělý nápad, ne? A na takové doporučení není třeba ani odborníků, zvládne to hravě i kdejaký pokrokový novinář. 🙂

zuza
12. 12. 2022 17:54
Odpovědět  pepapardubice

dnes som niekde čítala, že vo brusel nariadil vypínať či obmedzovať elektrinu v špičke, kúrenie a teplú vodu na elektrinu, aby sa ušetrila elektrina na nabíjanie dotovaných elektromobilov pre pracháčov

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Keller
12. 12. 2022 13:09
Odpovědět  Teuton

Tady je vhodné dodat, že Fialova vláda si vzala půjčku 10 miliard korun s ročním úrokem 0,5 miliardy, abychom mohli živit ukrajinské uprchlíky.

12. 12. 2022 14:38
Odpovědět  Keller

Lamp a provazu máme ještě dost ne?

František Rýpal
12. 12. 2022 18:27
Odpovědět  Veny232

To jo, ale nejsou ruce, které by je na ty lampy vytáhly. Ještě je moc dobře, sice draho jak sviňa, ale ještě v těch hitlermarketech něco mají. Ještě musí být hůř a to můžete vzít jed , že bude.

zuza
12. 12. 2022 17:58
Odpovědět  Keller

veď to on robí pre seba a svoj ľud, na budúci rok ukrošom pridelí občianstvo a korýtka majú isté aj v ďalších voľbách.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Kaufmann
12. 12. 2022 21:03
Odpovědět  Keller

Fiala je židovského původu , Zelensky je židovského původu …

Pavel
14. 12. 2022 13:58
Odpovědět  Keller

Profesor, doktor, pravnik a velky zvire universitni vypada dost zmatene a bezradne /na obrazku/ a neco zvatla a patla..
Az je mi ho lito. Ucit se ucebnice od malicka nazpamet, poslouchat poucovani jinych , cist miliony knih , mudrcove chytrosti tazenych z pr..le ,to nikomu neprida.
Veci nejsou slozity. Prvni vec je spravne videt a vybrat k videni jen to dulezity , neni lehky v tsunami blabolu dnes.
Spravny mysleni. Nasleduje.
Od nasledku pokracujeme logickou navaznosti ,rovnou a primo k pricinam. Ty se stale opakuji. Davaji nam orientaci. Vo co de.
OSN je s nima mimochodem.Uz davno.
Nezajima se o sankce uz devate v poradi.Na Rusko.
V Rime v armade zavedli tzv. decimaci, kazdej desatej vojak ,byl popravenej..Za zbabelost.
Sankcemi ted chteji vehlasny lidskopravni humanisti zavest v Rusku zase zbidaceni lidi a deti.
Decimace na dite veku 5.ti let ,za zbabelost ze, nesvrhne Putina.?

František
12. 12. 2022 16:09
Odpovědět  Teuton

Už je na čase pochopit, že probíhá genocida českého národa. Před Vánoci vypnout starým lidem el. je rozsudek smrti. Necháme se dobrovolně vyvraždit ? ! ? !

Pavel
12. 12. 2022 19:08
Odpovědět  František

drahý františku musíš pochopit že ti staří lidé cca 60-80 let / tehdá jim bylo 30-50 a většina z nich byla ve straně ssm roh svazu přátelství…./byli štastni že padli komunisti a najednou jim patřil svět a ve stejném duchu vychovali také své děti a nyní kdy je vše vykradeno a vyžráno začínají si stěžovat-na co že zardousili svého živitele a většina peněz se dnes přesunula do rukou cca 10% tzv. elity a zbytek musí makat a když nemůže je zbytečný a prodělečný a chudáci nevědí tedy ti co se toho ještě dožijí že všemu není konec úroven života bude mít stále větší sestupnou křivku / od odchodu do důchodu, jídla bydlení až po likvidaci přestárlých/ – jinak hezké vánoce a nový rok štastný určitě nebude

Kaufmann
12. 12. 2022 21:00
Odpovědět  Teuton

Fiala je židovského původu , Zelensky je židovského původu …

Pijack
12. 12. 2022 12:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Na zasedání OSN říká ruský velvyslanec: “Z historie víme, že když Kateřina Veliká zakládala Oděsu, tak ji tam okradli ukrajinští zloději”… Vyskočil ukrajinský velvyslanec a řve: “To je sprostá ruská lež! Tehdy žádní Ukrajinci nebyli”… Ruský velvyslanec se usměje a říká: “Tak to bychom měli”… 🙂

Boomer
12. 12. 2022 12:38
Ohodnotit příspěvek :
     

..tož vyzbrojování Ukrajiny se dá řešit mnoha způsoby. Kupříkladu v Bulharsku teď mají velký problém s ustavením nové vlády, parlament bude hlasovat 14 -15 prosince, ale mezi tím ještě stihli schválit zbraně pro Ukrajinu, ovšem ty zbraně budou určeny jen pro výcvik!!

A je to.. Pat a Mat.

Pekos
12. 12. 2022 14:45
Odpovědět  josh-xy

Říkám to pořád, nejvyšší posty v Evropě jsou obsazeny duševně postiženými imbecily.
Normální myslící člověk nemá asolutně žádnou šanci.

Boomer
12. 12. 2022 17:10
Odpovědět  Pekos

.. to nejsou imbecilové, to jsou ukázkoví sociopaté!!!!!!

Boomer
12. 12. 2022 17:09
Odpovědět  josh-xy

.. pro mě je to rozhodnutí bulharského parlamentu jen sprostým alibismem, na Ukrajině není možné uhlídat, aby zbraně nemizely v propasti černého obchodu a tady si někdo myslí, nebo spíš chce přesvědčit ostatní, že zbraně budou použity jen pro výcvik? Takže samopaly s navařeným nátrubkem, aby se v nich dala použít jen cvičná/slepá munice..
Houpy hou..

Gales
13. 12. 2022 10:43
Odpovědět  Boomer

Vono,s těma zbraněma je to nějak divné.Aby se nakonec někam neschovávali v Polsku nebo jiném státě,a potom až začne konečnej šturm na rusa,nepoužili.Aby to nebyla jenom nějaká clona na ,,ztrátu” zbraní.

Gales
12. 12. 2022 18:23
Odpovědět  josh-xy

Černochová nám ukázala českej muničák.

Albi
12. 12. 2022 16:09
Odpovědět  Boomer

Ale no tak – poslední “prověrka” se taky může cvičit střelbou na živý cíl, ne?
A který je nejvhodnější? Hádat můžete jen jednou.

Markýza
12. 12. 2022 13:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak by mě zajímalo, jestli pana profesora Kovalika milá Rada vůbec vnímala…..obávám se, že házel hrách na stěnu.

sizok
12. 12. 2022 13:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Staré věci v novém kabátě. Hlupáky nahoře to stejně nezajímá.

12. 12. 2022 14:39
Odpovědět  sizok

Oni to nejsou schopní pochopit…je mi jich líto. Ale prič s nima….

Gales
12. 12. 2022 13:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Náš ukrajinskej premiér dojednal s ukrofašisty,že se budou zbraně pro ukrouše vyrábět v Česku. Prej sem přijdou ukrajinští dělníci a zbraňoví experti na výrobu.Takže nás Rusko zařadí na seznam teroristických států a v případě nutnosti tak bude s námi zacházet.Pěkně to ten jidášskej hajzl vede.

Pedro
12. 12. 2022 15:56
Odpovědět  Gales

Poskok anglosaských dobytků

Kaufmann
12. 12. 2022 21:09
Odpovědět  Gales

Fiala je židovského původu , Zelensky je židovského původu …

13. 12. 2022 14:44
Odpovědět  Kaufmann

Dejte to sem ještě pětkrát, aby to nedejbože někdo nepřehlíd.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
12. 12. 2022 14:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Varována…jako by to nevěděli,ale OSN je Anglossaská organizace..půlka zemí je tak chudá,že jejich Velvyslanec za tisíc babek udělá kotrmelec….takto Chazaři ovládají Svět…a když jim rozhodnutí OSN nevyhovuje, tak ho ingorují….

Administrátor
P.A.Semi
12. 12. 2022 18:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Naše Vláda se tu dopouští zločinu Financování a Podpora Terorismu, zákon 253/2008… A narozdíl od nějakých pochybných slovních “zločinů”, tohle tam na Donbasu opravdu zabíjí lidi – civilisty, ničí domy, školy, infrastrukturu…
V OSN ty civilní oběti Donbasu nedávno vyčíslili – http://www.infokuryr.cz/n/2022/12/10/rusko-rozsirilo-v-osn-dopis-o-nepripustnosti-dodavek-zbrani-kyjevu/

A pak Média “brečí”, když jim Rusové provedou přesně to samé, co Ukrajinci prováděli osm let Donbasu a dělají to až dosud, protože se ty Nacistické Teroristy pořád nepodařilo vytlačit z Avdějevky…

Část těch zbraní ukradnou a vyvezou teroristům do Afriky, na Blízký Východ a brzy i do Evropy…

πα½

13. 12. 2022 01:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Alfa a omega dnešní doby je školství. Viděl jsem na protestech studenty VŠ s transparentem “méně plynu, více lásky”. To opravdu hovoří za vše.
My jsme se dostali do situace 30. let v Německu. I tehdy indoktrinovali nacisté děti a mládež, kteří z “přesvědčení” udávali vlastní rodiče a vzali za své nacistické “hodnoty”. Uvědomme si prosím, že i tehdy se nacisté dostali k moci demokratickou cestou ve volbách. Co následovalo, víme všichni. Dnes stejní nacisté, pod rouškou “liberální demokracie” (nemající nic společného s liberalismem, tím méně s demokracií), zopakovali to samé co Hitler ve 30. letech. Jen místo Hitlerjugend máme Člověk v tísni, místo Goebbelse máme Lukačeviče (majitele Seznamu). A lidé přiznejme si to, ta chyba je v nás. Nejde o nic víc a nic míň než změnit touhu za spotřebou hodnotově za výchovu dětí a vnoučat. Dítě je nejvnímavější mezi 1. až 3. rokem života, nejzvídavější mezi 8. až 12. rokem života, a chceme-li cokoliv změnit, pak jedině korekcí nacistické ideologie jim vštěpované ve školách. Je potřeba s nimi mluvit o naší historii, trpělivě vysvětlovat zlo a oběti, které nacismus přinesl, klást důraz na velikány našich dějin v oblasti kultury, sportu, vědy, ale i politiky. Pokud tohle nezačneme dělat, je reverze společnosti nemožná. Během několika desetiletí se dostaneme do takových sraček, že společně se západními zeměmi skončíme v koncentrácích – jedno zda-li digitálních, sociálních nebo etnických – pořád to budou koncentráky.

13. 12. 2022 09:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Nezlobte se, ale většina zde komentářů je mimo mísu, ty nářky nemaj nic společného s obstahem tohoto článku. A ten je dosti závažný, že na půdě OSN v Radě Bezpečnosti o těch UKR zvěrstev nemluví jen stálý vv Ruska, ale i jiní, hlavně ten zmíněný americký profesor Daniel Kovalik, učí mezinárodní lidská práva na universitě v Pittsburghu.

A také jiní členové Rady Bezpečnosti, se vyjádřili o toku zbraní – štědře dodaných na Ukrajinu – ven do světa do rukou jiných teroristů, což podporuje další rozbroje a války.

Pochopitelně, s tímto názorem nesouhlasí členové USA, UK, Francie, Norsko, Irsko, Albanie a UKR, kdo by se divil…

záznam je zde:
https://press.un.org/en/2022/sc15136.doc.htm

14. 12. 2022 08:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Pro Primak:
Já bych neřekl. Je potřeba brát veškeré události v souvislostech. Mnoho příspěvků je zde o ideologii nacismu, který zachvátil jak Evropu, tak do značné míry celou severní Ameriku. A celá skutečnost ukrajinské tragédie s tím přímo souvisí. Už od roku 1991 se na Ukrajině formovaly síly, které přímo navazovaly na Banderu, Šuchevyče a UOA. Značná část západní Ukrajiny se tohoto prizmatu nikdy nezbavila a po rozpadu SSSR na to navázala. Ty byly podporovány z USA a Kanady, které si mnoho ukrajinských nacistů po válce nastěhovali do svých zemí. Po převratu 2014 se pak najednou vrátili tisíce nacistických pohrobků a stali se základním stavebním kamenem dnešního režimu. Ve spojení s oligarchickým systémem získali financování, a umožnili “liberálním demokratům” (nemající nic společného s liberalismem, tím méně s demokracií) pod záminkou pomoci Ukrajině zavádět nacistickou ideologii v západním světě. Kdy začala krize nelegální migrace? 2014. Náhoda? Jistě že ne. Pokračování covidovým holokaustem a následně přímou vojenskou konfrontací s Ruskem prostřednictvím Ukrajiny. Každá z těchto událostí nám sebrala kus lidských svobod a práv – plíživě ale nezadržitelně. Kvóty na migranty, které nám měli sebrat zemi, covidový holokaust se zákazy, nařízeními porušující ústavu, vakcinací vražednými preparáty, které mají velice pravděpodobně na svědomí smrt a zmrzačení miliónu lidí, nyní nám sebrali právo na názor a zavedli cenzuru.

14. 12. 2022 09:47
Odpovědět  pavelpe

Ještě jednou připomínám, o čem tento článek hovoří:

Vojenská podpora Západu pro Kyjev zvýraznila riziko, že se zbraně dostanou do nesprávných rukou, řekl v pátek Radě bezpečnosti OSN (BR OSN) Daniel Kovalik (na obr.), profesor mezinárodních lidských práv na Právnické fakultě University of Pittsburgh.

Kovalik také citoval šéfa Interpolu Jürgena Stocka, který v červnu varoval, že se očekává, že zbraně zaslané na Ukrajinu budou „pašovány nejen do sousedních zemí, ale i na jiné kontinenty“.

Nikde nevidím řeč o elektrice, o bodu varu, o atd…

15. 12. 2022 01:01
Odpovědět  primak

Vojenská podpora pro Kyjev – to je ideologie “nacistické solidarity” ve jménu korporátního kapitálu, který neskutečně vydělává s vědomím toho, že Ukrajina je jedna z pěti naprosto nejzkorumpovanějších zemí na celém světě. Máte pocit, že tento korporátní kapitál netušil, že “vojenská pomoc” neskončí v jiných rukou než ukrajinské armády? Pak jste buď neskutečně naivní nebo hloupý. Jsou země, kam se zbraně těžko dodávají. Různé služby jako CIA ve spolupráci s korporacemi pak organizují takovéto taškařice. A moc bych za to nedal, že i ve spolupráci s ukrajinskými vojenskými a vládními představiteli. Jak byl vyzbrojen ISIL, Al-Kajdá, různé teroristické bojůvky v afrických zemích? No přesně takto se přesouvají zbraně do regiónů, kam oficiálně USA zbraně nevyvážejí, ale kde plánují různé barevné revoluce, převraty a podobné nežádoucí atrakce. Stačí se podívat na Kurdy, protiasádovkou opozici. To jsou dnes typické příklady. Proč? No třeba proto, aby mohli USA krást v Sýrii ropu a udrželi si vliv v oblastech s nerostnými surovinami.