OSN přijala návrh ruské rezoluce boje proti oslavování nacismu

Výbor Valného shromáždění OSN pro sociální a humanitární otázky přijal většinou hlasů návrh ruské rezoluce boje proti oslavování nacismu. Díky této iniciativě mohou mít radikální skupiny velké problémy. Zástupci 121 zemí podpořili myšlenku ruských diplomatů.

Jak se očekávalo proti hlasovaly pouze dvě země – Spojené státy a Ukrajina.
Dalších 55 zemí se zdrželo hlasování.

Podle dokumentu jsou státy vybízeny k tomu, aby přijaly vhodná opatření v oblasti vzdělávání a v legislativní části. Je nezbytné zabránit revizi dějin Velké vlastenecké války a nepodpořit válečné zločiny a nelidskosti radikálních skupin.

Je důležité poznamenat, že jedna z delegací vyjádřila názor, že v žádném případě bychom neměli odsoudit spolupráci s nacisty. Jak později řekl Rinat Aljautdinov, ředitel odboru ruského ministerstva zahraničí pro humanitární spolupráci a lidská práva, „není těžké uhodnout, kdo to byl.“

Vzhledem k tomu, že ukrajinský nacionální prapor “Azov” a podobné formace propagují agresivní názory, připravují lidi na konfrontaci, učí děti bojovat, překrucují historii a mnohem více, může mít formace velké problémy. Ukazuje se, že Rusko v boji proti nacionalistům vyhrálo, není to sice vítězství konečné, ale vítězství střednědobé. Je třeba skončit s radikální náladu.

https://politikus.ru/events/124093-rossiya-dobivaetsya-vazhnoy-borby-s-nacizmom.html

sdílet na

5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
10. 11. 2019 00:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Všechny ne , Israel byl pro, Saudská Arábie taky a to jsou přeci kámoši.

Editor
10. 11. 2019 01:20
Odpovědět  Janinna

jsem byl posedět se spolužáky a dát litřík červeného. Jo je to dost ostudné.