nezařazené

Orbán mluvil ke svým. Uniklo to. Tohle se bude v Bruselu těžko poslouchat. Ale nejen tam

Maďarský premiér Viktor Orbán na neveřejném mítinku strany Fidesz predikoval, že by se do roku 2030 mohla rozpadnout eurozóna a následně i samotná Evropská unie. Mnoho evropských metropolí se podle něj také bude potýkat s tím, že v nich převládnou muslimští přistěhovalci. Budoucnost politik naopak spatřuje ve spojení České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska, ze kterého se dle něj stane „silné mocenské centrum“. Spolupráce V4 by se prý brzy mohla zlepšit. Očekává totiž, že by vlády v Česku a na Slovensku mohly brzy padnout.

Orbán během minulé soboty v Kötcse nedaleko Balatonu na neveřejné schůzi své strany Fidesz podle serveru szabadeuropa.hu uvedl, že podle něj je nutné udělat vše pro zvýšení počtu obyvatel Maďarska a oznámil, že kvůli demografickým problémům země budou zavedena nová opatření na podporu rodin.

Maďarský premiér rovněž považuje za nutné udržet v zemi plnou zaměstnanost a zvyšovat příjmy lidí či pokračovat v modernizaci hospodářství a v „národním sjednocení“. Pod pojmem „národní sjednocení“ prý Orbán dle zdrojů serveru myslel hlavně na maďarské obyvatelstvo v zahraničí, nikoliv to uvnitř země. Za efektivní označil čínský státní kapitalismus a Maďarsko by se po vzoru Číny prý mělo také snažit o podobně rychlý ekonomický rozvoj.

Tvrdil, že by se do roku 2030 mohla rozpadnout eurozóna, a dokonce i samotná Evropská unie.

Do roku 2040 pak dle názoru maďarského předsedy vlády budou muslimští přistěhovalci ve francouzských městech tvořit většinu a podobný trend mají nabrat i další hlavní evropská města, což prý povede k nutnosti „přehodnotit“ vztahy Maďarska s těmito metropolemi.

Uskupení České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska Orbán naopak dává slibnou budoucnost. Visegrádská čtyřka se dle něj do té doby stane „silným mocenským centrem“.

Spolupráce v rámci V4 sice dle něj kvůli odlišnému pohledu Maďarska na objem pomoci Ruskem napadené Ukrajině skřípe, ale není to prý nic, co by nešlo překonat. Orbán se podle serveru na uzavřeném jednání vyjádřil, že „liberální vlády v Bratislavě a v Praze se kymácejí a v obou zemích by mohly snadno vzniknout vlády, s nimiž by Fidesz mohl uzavřít spojenectví“.

Jakmile země V4 přestanou dostávat peníze z EU, ale kvůli svému rozvoji se již stanou čistými plátci, měly by se dle maďarského šéfa vlády zamyslet nad tím, „co nám členství v EU za těchto okolností dává“.

I přes poslední zprávy z Ukrajiny, které se nesly ve znamení osvobození velké části Charkovské oblasti a zároveň tak největšího ruského vojenského debaklu od doby, kdy se Rusko muselo stáhnout od Kyjeva poté, co mu zde hrozilo obklíčení od Ukrajinců, si Orbán myslí, že tamní konflikt bude mít ještě dlouhé trvání a Rusko bude pokračovat v útočení. Vše by prý mohlo trvat až do roku 2030.

Maďarský premiér pak podle serveru zmínil, že má za to, že nakonec Ukrajina kvůli ruskému napadnutí ztratí třetinu až polovinu svého území.

Přestože Maďarsko podpořilo všechny sankce proti Rusku za jeho vojenskou agresi, za zavřenými dveřmi Orbán balíček sankcí kritizoval a tvrdil, že právě ony mohou za energetickou krizi, jež prý může v zimě omezit až 40 % evropského průmyslu. Další prodloužení sankcí tak prý již bude třeba odmítnout. Doufá, že v tomto najde podporu po volbách také v Itálii.

Na závěr pak Orbán přítomným řekl, že jeho strana Fidesz by měla vychovávat novou generaci vládních představitelů, kteří by dle něj měli být schopni v Maďarsku vládnout až do roku 2060.
https://bit.ly/3QQBrD8

sdíletj na

31 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Tibor
17. 9. 2022 10:29
Ohodnotit příspěvek :
     

A má pravdu ten Orbán.

Masunta
17. 9. 2022 11:17
Odpovědět  Tibor

Nadnárodní politické řízení světa dalo Maďarsku zelenou k vytvořením V4 vedené Maďarskem – Maďarsko není uměle vyprojektovaný stát, ale historický, autentický a poškozený územně Trianonem. Psychopat Orbán už ukazoval mapu Velkého Maďarska. Později se má V4 rozšířit celkem o všechny země slovanské, od Baltu po Černé moře. Velké Maďarsko jako vyšité. Spojený Západ zase prosazuje v podstatě tamtéž – projekt Trojmoří. Účel: oddělit Rusko od Západu. Ale V4 vznikne určitě. Rozpad EU (asi bude dál fungovat jen jeho tvrdé a ekonomicky i politicky destruované jádro; nespokojenost Západu panuje i vůči Macronovi) a krach Spojených států tomu pomohou na výsost výborně. Rok 2030, možná dřívější, by tak odpovídal. Diktátor a korupčník Orbán by už mohl být mrtev. Pokročilejší věk.

Lev Prch
17. 9. 2022 13:17
Odpovědět  Masunta

🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮

Ladislav
17. 9. 2022 13:41
Odpovědět  Masunta

💤 Víš něco o pravdivé karmě? Abys to do vánoc vůbec vydržel!

Lev Prch
17. 9. 2022 14:09
Odpovědět  Ladislav

Odpad vydrží bohužel dost.Chce to jen skládku a následně odvoz do Malešic 😂

Masunta
17. 9. 2022 14:27
Odpovědět  Lev Prch

Záhodno odplevelit.

jar
17. 9. 2022 18:37
Odpovědět  Masunta

Do roku 2030 spíš chcípne USA a Anglie a Evropa bude dost poničená. Část Evropy,díky slovanxkým kořenům bude mít šanci na obrodu a znovuzrození.

Autor
17. 9. 2022 19:26
Odpovědět  Masunta

Naše země je také historicky vzniklá a existovla i za Rakouska, byť jen proto, aby koruna rakouského císaře měla větší lesk. Náš stát rovněž není tedy žádn slepenec. Ba dokonce ani Československo nebylo až tak neopodstatněné, nesmíme zapomínat i jen na Velkou Moravu, kde byla obě území atd. Mnohem větším slepencem a umělým projektem.
je Německo!

Gales
17. 9. 2022 14:09
Odpovědět  Tibor

Až na ty pšontky.Co s nima když tam mají americké základny? Pomůže výměna vlády i tam?Pšontek byl,je a bude svině zrádná.

jar
17. 9. 2022 18:41
Odpovědět  Gales

Pšonek má naději na rozptylení.Potom na odbahnění a vysušení.

Aleš
17. 9. 2022 10:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Tesat Orbanova slova do kamene.
Den kdy totalitní zločinecké monstrum EU zdechne bude stejně významný den jako když zdechla třetí říše.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Václav
17. 9. 2022 10:49
Odpovědět  Aleš

A nejlépe když se IV. říší chcípne i její páníček za velkou louží.

Pavel K
17. 9. 2022 11:21
Odpovědět  Václav

Ti hlavní co včechno toto způsobují ti jen tak nechcípnou, ti jsou někde ukrytí a dobře zabezpečený, co kdyby. A že pochcípou ti obyčejní amíci, nic nezmění na tom, že to zlo nevyleze a bude dál škodit. To chce vymítit do kořenů všeho zla.

jar
17. 9. 2022 18:43
Odpovědět  Václav

A stane se.

Pavel K
17. 9. 2022 11:15
Odpovědět  Aleš

👍 👍 👍

ijn
17. 9. 2022 11:26
Ohodnotit příspěvek :
     

našich loutek se musíme zbavit, a potom bude lépe, podvody okolo Covid19+energií dokládají zvrácenost české politické scény nenažraných loutek s převahou učitelů + lékařů i právníků == destrukci až demolici našeho zdraví i vzdělání kryjí právníci == ožralá justice. Banksteři zadluží stát a IT tunelují veřejné zakázky

jar
17. 9. 2022 19:01
Odpovědět  ijn

Vzpomeňme,co jediný člověk v roli lumpa,grázla,zloděje se jménem Kalousek nadělal škody. Podobně každý,v opačném směru může tvořit velké,prospěšné ( Hus.J.Žižka,Komenský.N.Tesla, K.H.Borovský,amádní gen.Ludvík Svoboda…) A když nyní nebudeme volit žumpu,zrodí se nová síla a lepší naděje na budoucnost.Na každém záleží.

[Trol-1] Severak
17. 9. 2022 11:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Konec EU bych přivítal. Nejspíše k němu ale nedojde.

Markýza
17. 9. 2022 16:13
Odpovědět  [Trol-1] Severak

Abych znova citovala klasičku:
Nevyhnutelným údělem EU je krach. Jediné, co není jisté, je výše škod.

BB Rad
17. 9. 2022 12:34

Zdravím chlopku po dluhe době. Souhlasím na 100% a ty vyhlídky pro ČR skutečně nejeví se růžově ani náhodou, ale jak se říká, NADĚJE UMÍRÁ POSLEDNÍ

Pavel K
17. 9. 2022 14:03
Odpovědět  BB Rad

Nechodl jsi taky i na PP? Jinak výše1** ale to víme, že to nepůjde máme holé ruce. 🙋‍♂️

BB Rad
18. 9. 2022 21:26
Odpovědět  BB Rad

Nejvíce mne mrzí, že okolí nevidí ,neslyší/lépe řečeno nechce ,jak se to vše valí, ta nacistická pakáž celou Evropou . Zdravím chlopku a na zdraví — zítra večer vzpomeň,dám si švestičky z naší zahrádky*
Na tvé zdraví s tebou určitě. 🇨🇿🍶🍶

17. 9. 2022 12:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Byl bych velmi opatrný k idealizaci Orbana. Nelze zaměňovat dvě věci. Jak řídí Maďarsko, za což mu tleskám, protože se snaží chránit jeho suverenitu, určitou nezávislost a tradice. Na straně druhé je Orban ovlivněn maďarskou historií se snahou o restauraci jakéhosi Rakousko-Uherska. A to není mým snem. Spolupráce určitě, nějaká náhrada “mocnářství” určitě ne.
Ale jinak bych byl rád, kdyby se vyplnila jeho slova o brzkém pádu vlád v Česku a Slovensku a rozpad EU. Spíše je otázkou jiná věc. Vláda u nás padne a kdo místo ní? Babiš? To je pětidemolice v bleděmodrém, budou hájit Brusel až do roztrhání těla. SPD – při vší úctě k lidem jako Kobza – při současném vedení nemá sebemenší potenciál spojit alternativu. A ten zbytek alternativy je tak roztříštěný, že má pramalou šanci výrazně ovlivnit volby. Možná se někdo vyprofiluje jako velmi silná osobnost, zatím jsou to spíše egoisti neschopní potlačit své ambice na úkor celku.

Gene
17. 9. 2022 13:06
Odpovědět  pavelpe

Nevim proc, ale ja mu nejak neverim. Vsude si to EU a nebo amici zaridili a dosadili podle sveho a Ze by Madatsko tomu uniklo? Navic, kdyz mel Orban kdysi sorozovske stipendium?

zuza
17. 9. 2022 16:13
Odpovědět  Gene

mal, ale vtedy bol mladý a blbý. Slúži mu cti, že vekom zmúdrel. A čo sa týka tých volieb, Maďari sa ani za monarchie ani za socíku celkom nepodvolili a riadili sa aspoň zčasti vlastnou hlavou a srdcom.

Lev Prch
17. 9. 2022 13:17
Ohodnotit příspěvek :
     

To by byl Pan premiér 👍👍👍👍

[Trol-1] Severak
17. 9. 2022 15:11
Odpovědět  Lev Prch

Fuj tajbl.

jar
17. 9. 2022 19:22
Odpovědět  Lev Prch

S maďary to opět půjde,přeju Orbánovi a všem maďarům pevné zdraví a silné nervy.A pokud se nechali vševidoucím okem jen na čas zaháčkovat,určitě se odháčkují a zvolí si svou cestu,tu bez smyčky hydry,co pojde,chcípne takjakotak.

sizok
17. 9. 2022 14:15

Nemohu nesouhlasit. Sice explicitně rečeno, ale asi to tak je. Počty ukrajinců u nás,
v Polsku atd. jsou značně podhodnocené. Doplatíme na to.

Pavel z Moravy
17. 9. 2022 15:03
Odpovědět  sizok

Bude to s ukroši opravdu veliký problém, protože naturel jim nikdo nezmění, ba naopak, oni jsou k povýšennosti ještě škůdci zemskými pobízeni. My jsme to pros..li už v devadesátých letech, kdo všechno se zde dostal k moci víme, a co provedl s národním bohatstvím a s výchovou nových generací víme také. Teď snad jedině nesobečtí a vlastenečtí vůdci se zájmem o stát by mohli trochu změnit tuto situaci. Ale stále mám obavy, že s těmito přeformátovanými Šorošovskými generacemi zůstáváme v pasti.

Bigo2
18. 9. 2022 11:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Jenže to má háček – to by Češi museli být padlí na hlavu začít si něco s pšonskem. NIKDY!!!
Proč bychom se měli zase s někým spojovat? Snad jen s bratry Slováky, ale jinak je třeba zůstat sami a hledat záštitu v Ruském světě.Hlavně pryč od Západu!!!