Operace Z, 21. května

21.05.2022 · Autor: AV


Operace Z se dostává do zásadní, přelomový fáze a máme tu spoustu zajímavejch zpráv.

Krtci z Azovstalu pochopili, že je nikdo nezachrání, a kromě toho po tejdnu bez jídla už měli fakt hlad, tak se pomalu hrabou ven. Na začátku tejdne jich vylezlo kolem tisíce během dvou dnů a postupně se připojujou další. Civilisty se (snad) podařilo všechny evakuovat, a tudíž se náckové ani nemaj dál za co schovávat a čim vydírat. Takže se přesunujou z bunkru do péče DPR.

Podle posledního shrnutí Operace Z na Sakerově blogu se jich celkem vzdalo kolem 1900-2000 a v podzemí jich zůstává odhadem ještě pár stovek. Dá se očekávat, že ne na dlouho. A s koncem Azovstalu masivně upadá celková morálka Ukrajinskejch sil a vzdávaj se s narůstající frekvencí. (Ty výčty, kolik koho se kde vzdalo, mi nepřipadaj moc záživný, ale kdo chce, může jít ke zdroji.)

Stále častějším jevem je složení zbraní armády U kravína bez boje s tím, že „chtějí žít“ a nenechaj se zbytečně odkrouhnout pro bandu oligarchů, kteří na ně evidentně serou. Jak se předpokládalo, konečným pádem Azovstalu se značně urychlí pád toho zbytku. Je jedno, kolik zbraní tam zoufalci ze Západu pošlou, protože už není téměř nikdo, kdo by je moh s nějakou efektivitou použít a čím dál větší podíl končí prostě v rukou týmu Z. (Ale bohužel taky hodně na černym trhu.)

A čím je armáda slabší a síly se tenčí, tím míň bojeschopnej je ten zbytek a tim míň má chuť nechat se zbytečně zabít, takže se to sype tak trochu geometrickou řadou. Média budou muset vymejšlet stále stupidnější historky, aby zombíci zůstali v hypnóze.

Kromě toho celá struktura ukroarmády je už dávno v rozkladu. Situace, kdy jsou nový posily posílaný na frontu, ze který velitelé utekli a opustili svoje podřízený, a tudíž organizace je asi tak stejně kvalitní jako v českej vládě, je zoufalá. Neni divu, že za takovejch okolností nemá nikdo moc chuť v tej sebevražednej šaškárně pokračovat.


Podle generála Šojgu se osvobození LPR blíží k dokončení. Brzda je to, že Ozbrojený síly Ukrajiny odmítaj pouštět civilisty z měst a schovávaj se za ně – prakticky jediná taktika, kterou je slavná NATO za ty roky naučila. Ale všechno se to pomalu hroutí.

Všichni víme o stupidním pokusu Ukrajinců obsadit Hadí ostrov na podnět Britů. Šojgu poznamenal, že tahle pochybná akce totálně selhala a že stejně to dopadne s dalšíma možnejma provokacema podobnýho typu. Ne že by ho bezmozci na západě poslouchali.

Od začátku operace bylo do Ruska evakuováno přes 1,377,000 lidí. To jsou ti, co opravdu potřebovali pomoc, na rozdíl od těch, co si ze západní Ukrajiny jezdí v Mercedesech do Čech pro prachy, protože Fialovej Hnus usoudil, že Češi je nepotřebujou, tak je cpe Ukrajincům, aby ho za 3.5 roku měl kdo volit (pro případ, že se nepodaří prodloužit nouzák nadosmrti a zrušit volby).

Azovstalský „hrdina“ Sviatoslav Palamar aka Kalina ve videu na Telegramu pravil, že sláma u kravína nikdy nepadne a válka pokračuje a z Azovstalu se stane hlavní město světa (nebo nějaký podobný pitomosti – na detailech už v tuhle chvíli nezáleží… koneckonců už doslova mluví z hladu). Mluvil taky o nějakej tajnej speciální operaci. Komentátoři soudí, že jde pravděpodobně o operaci změny pohlaví.

Zatímco Ukrajinci prohrávaj na všech frontách, snaží se „vylepšit“ svůj image střílením přes hranice do Ruska. Přihlouplost takovýho počínání v současnej situaci snad ani neni třeba komentovat.

Ruská vláda vytvořila speciální úřad pro rekonstrukci osvobozenejch teritorií. Z toho je vidět, že Putin dělá víc pro Ukrajince než Fialovec pro Čechy. I když – pravda – na to neni zapotřebí zrovna velkýho úsilí.

Západní média se posledních pár dnů ztrapňujou tím, že vzdávání se fašounů z továrny u kravína v Mariupolu říkají „evakuace“. To, že Azováci jsou „evakuováni“ do rukou Doněcký armády, pobavilo Internet natolik, že jeden komentátor poznamenal, „I laughed my Azov„, což se samozřejmě velmi rychle ujalo. Komu to nedochází, ať si to přečte nahlas. Kdo neumí anglicky, má asi trochu smůlu, protože z tý slovní hříčky žádnej smysluplnej překlad nevykouzlim a vysvětlovat jazykový vtipy je o ničem. (Ne nadarmo se říká „neumíš anglicky – nerozumíš vtipu“.) Pokud je vaše English very good, tak doporučuju přečíst si celej ten článek, protože je informativní, zajímavej i zábavnej a popisuje události přímo u Azovstalu v průběhu „evakuace“.


Ve středu mluvila na brífinku v Moskvě u všech (kromě fanatickejch zombíků) oblíbená Maria Z. Napovídala toho opravdu hodně, protože pro západní posluchače je třeba to vysvětlovat po lopatě (někdy nejlépe rovnou lopatou po hlavě). Na jednom místě, po zkušenostech se žalostnejma geografickejma znalostma v NATOstánu, čtenáře z NATO upozorňuje, že USA nemá hranici s Ukrajinou, a proto mluvit v USA o národní bezpečnosti v souvislosti s Ukrajinou je poněkud absurdní.

Je to smutný, ale když třeba my máme ve vládě lidi jako Markétku, tak holt musí Maruška všechno vysvětlovat jak pro blbečky. Se holt nedá nic dělat.

Takže jak jsem řek, je to hrozně dlouhý, a kdybych to měl překládat celý, strávil bych na tom celej víkend, což nemám v úmyslu. Je tam ale spousta důležitejch věcí a hlavně pohled na věc z ruský strany, o čemž u nás většina lidí nic neví (a v mnoha případech asi ani vědět nechce) a když jo, tak to ani trochu nechápe. Čemuž se nelze divit, protože zvratkomédia se o tu dezinformovanost populace všemožně snaží, a tudíž jediný, co se dozvíte o čemkoliv z Ruska, je, že jsou to dezinformace. I kdyby to byla prokazatelně pravda, tak jsou to stejně dezinformace a ty nesmíte číst, vidět, ani slyšet, protože to je NEBEZPEČNÝ!

Pro ty, kteří se nebojí, že jim ruský „dezinformace“ ovládnou mozek a donutí je k… nevim čemu, podávám překlad pár výňatků… (zdůraznění jsou moje)

Speciální vojenská operace na Ukrajině pokračuje. Jak řekli čelní představitelé Ruska mnohokrát, postupuje podle plánu a nová území jsou osvobozována od nacistů každý den.

Personál ukrajinské armády a ozbrojenci nacionalistických jednotek Azov, kteří se opevnili v podzemních bunkrech továrny Azovstal, se začali v Mariupolu tento týden vzdávat. Podle ministerstva obrany složilo zbraně během dvou dnů 959 ukrajinských nacionalistů, včetně 51 vážně zraněných. Těm se dostává lékařské péče v nemocnici v Novoazovsku v DPR [Doněck] a ostatní byli odesláni do vyšetřovací vazby v Jelenovce na předměstí Doněcku.

[…]

Čelní představitelé Ruska opakovaně upozorňovali, že odpor nemá smysl a oznámili otevření humanitárních koridorů pro ozbrojence a personál ukrajinské armády k opuštění Azovstalu, když složí zbraně. Byli nabádáni k ukončení bojů. Mezitím kyjevský režim dělal vše možné pro to, aby zabránil civilistům, vojenskému personálu a ozbrojencům v opuštění továrny. Proč? Vymývali mozky veřejnosti.

Bylo to Rusko, kdo naléhal na OSN, aby situaci prošetřila a přesvědčila kyjevský režim, aby nechal lidi vyjít ven. Později Rusko zorganizovalo humanitární koridory ve spolupráci s OSN a Červeným křížem. Chtěla bych zdůraznit, že iniciativa k oznámení a otevření těchto koridorů byla naše.

Zraněným vojákům je poskytována profesionální lékařská péče. Tento fakt je obracen vzhůru nohama a překrucován ukrajinskými a západními médii. Pamatujete si záběry toho, jak ozbrojenci a Ozbrojené síly Ukrajiny zachází se zajatci na Ukrajině? Všichni to viděli. Mnohé to zděsilo, jiní předstírali, že to neviděli. Ruští zajatci byli zastřeleni ozbrojenci z nacionalistických jednotek, které se staly součástí Ozbrojených sil Ukrajiny.

Rusko zavedlo jiný postup. Jsou k dispozici záběry, jak se zraněným dostává profesionální lékařské péče. Není to „jen pro efekt“. Pomoc se poskytuje skutečným jedincům bez ohledu na jejich historii. Humanitární právo není jen něco, čím se řídíme; má pro nás zásadní důležitost. Nikdo by o tom neměl mít pochyby.

Podle ukrajinských zajatců, vojenské vedení Ukrajiny zakazuje vojákům ustupovat nebo se vzdávat. Jejich základním cílem je zničit tolik infrastruktury, kolik mohou a nechat za sebou neobyvatelné ruiny a pokud možno znemožnit navrácení pokojného života. Toto nejsou naše zprávy, ale svědectví ukrajinské strany z posledních týdnů.

Nacionalisté, kteří dlouho používají taktiku teroristů ISIS, neváhají používat mateřské školy, školy a nemocnice jako muniční sklady a pevnosti. Neskrývají to. Fotí se uvnitř školek nebo se školkami v pozadí, aby ukázali, jak tam bojují. Civilistům není dovolena evakuace. Nutí lidi opouštět své byty, aby tam mohli zřídit ostřelovací pozice.

[…]

16. května ukrajinští nacionalisté použili raketové systémy Směrč k útoku na obytné zóny Chersonu. V Chersonu nejsou žádné ruské jednotky, čehož si je ukrajinská strana dobře vědoma. To znamená, že se specificky zaměřili na odvetu proti civilistům za podporu ruských akcí. Toto je další válečný zločin spáchaný kyjevským režimem. Naštěstí bylo všech 10 raket zachyceno ruskými systémy protivzdušné obrany.

Bohužel nevidíme mezinárodní organizace, západní země, nebo jejich média reagovat na kriminální metody používané Ozbrojenými silami Ukrajiny. Je to samozřejmě proto, že tu žádná reakce není. Mimoto země Západu pokračují v masivních dodávkách zbraní kyjevskému režimu. Považujeme to za přímou podporu neo-nacistů a snahu co nejvíce protáhnout boje. Nemůžeme ignorovat, že zbraně Západu jsou používány k zabíjení ruských vojáků a ostřelování ruského území.

[…]

V informační válce se západní země uchylují k vyloženým lžím. Pokouší se vinit naši zemi z globálního nedostatku potravin. Vyjadřovali jsme se k tomu mnohokrát. Pokaždé citujeme fakta, čísla, a jiné údaje, které se nedají vyvrátit. Ale nikdo se je nepokouší vyvrátit. […] Zapomíná se, že fenomény krize na světovém trhu s potravinami jsou spojeny s nahromaděnými chybami a špatnými odhady Západu v politice makroekonomiky, energie a zemědělství. Pandemie koronaviru k tomu též přispěla. V polovině roku 2020 výkonný ředitel Světového potravinového programu OSN David Beasley varoval před hrozbou „hladomoru biblických proporcí“. Jednostranné sankce Západu tento trend zhoršily. Takže milióny lidí budou muset hladovět kvůli geopolitickým ambicím, egoismu a stupidity kolektivního Západu.

Zároveň vidíme snahu západních kurátorů odnést z Ukrajiny vše, co může být k užitku. Toto je opakování historie před 80 lety. Stovky přepravců obilí překračují ukrajinskou hranici na cestě do Evropy. Kyjevský režim zorganizoval masivní každodenní vývoz zemědělských produktů do Evropy výměnou za zbraně […]

Zamyslete se nad tím, co se děje. Na pozadí výroků kolektivního Západu o hrozícím hladomoru se představitelé Ukrajiny zbavují potravin. Občané Ukrajiny je potřebují teď. […] Nicméně, potraviny se posílají do zahraničí. Kam? Do zemí NATO.

[…]

Toto je okrádání Ukrajiny, jejích občanů a armády o ty poslední věci, co jim zbývají. Washington se očividně nezabývá tím, co Ukrajincům zůstane po těchto hodech. Občané Ukrajiny nám nevěřili před 10 lety a před 5 lety. Možná je na čase zmoudřet. Uvědomit si, že je jim bráno to poslední, co mají.

[…]

Pokud jde o nás, pozorně monitorujeme humanitární situaci v osvobozených oblastech a usnadňujeme znovuzavedení pokojného života. Ruská armáda odstraňuje ukrajinské miny ve městech a na polích. Lidé v DPR, LPR a několika regionech Ukrajiny již obdrželi 20,000 tun základních potřeb, potravin, léků a lékařského zařízení.


Připomíná mi to situaci před lety v Sýrii. Z Ruska proudily humanitární konvoje, ze Západu padaly bomby. A když občas od západu spadlo něco humanitárního, tak to spadlo na území ovládaný Islámskym Státem. Prej omylem. Určitě.

Ale tenkrát aspoň předstírali, že bojujou proti teroristům, ačkoliv jim ve skutečnosti pomáhali. Teď už prostě otevřeně podporujou nacisty a komu se to nelíbí, tomu hrozí vězení. Bude snad překvapením, až tu sebranku hajzlů začne někdo střílet? Asi jen pro zombíky.

Maria též zmiňuje ukrajinský programy na zatažení dětí do nacistickejch operací. Už od roku 2015 se na Ukrajině organizujou dětský tábory, kde děti od 7 let učí, jak bejt správnej Azovec, neboli vypatlanej nacistickej dement, z čehož maj jejich maminky ohromnou radost, protože jsou očividně taky vypatlaný. (Aspoň si nemyslim, že by rodiče nevěděli, o čem ty tábory jsou.) A pak ty děti (teda ty trošku větší) zatahujou do bojů a mučení civilistů. Neni nic lepšího pro vaše děti než pořádnej mozkovej výplach, fanatizmus a trauma (a pro jistotu nějaká ta vakcína).

Azov též verbuje nový členy ze sirotčinců, neboť sirotci nemaj svejch problémů dost a jejich život ještě nestojí dostatečně za hovno. Pár měsíců nacistický indoktrinace to určitě spraví.

Maria poskytla i informace o biolaboratořích na území Ukrajiny, kde se pod vedením soudruhů z USA studovala cholera, neštovice, antrax a další patogeny. Samozřejmě jen pro humanitární účely, ať už to znamená cokoliv. Musely to bejt tak dobrý účely, že byly v USA zakázaný a proto se to dělalo na Ukrajině, kde maj zákony asi tak stejnou funkci jako tady u nás, takže experimenty na lidech jsou v pohodě. A je určitě třeba zaměstnat ptáky, netopýry a komáry přenosem lidskejch patogenů na velkou vzdálenost. Nevim, co by se tak asi mohlo stát špatnýho.

Chvíli před tím, než jsem tenhle článek zveřejnil, jsem se dočet, že z Azovstalu vylezlo posledních 531 krtkonacistů a celej komplex je pod kontrolou Rusů. Konečně! Dohromady se z podzemí vyrojilo 2439 záškodníků a teroristů. Podle RT byl vůdce Azováků odvezenej speciálnim obrněnym autem, protože lidi v Mariupolu ho tak nenáviděj, že by mu mohli třeba utrhnout hlavu a další věci. Západ se zatim dál pokouší udržet iluzi, že tenhle fašistickej terorista, kterýho celý město nesnáší, je hrdina a „osvoboditel Mariupolu“, zatímco ti skuteční osvoboditelé jsou nějaký příšery z pekel. Zní to jako nějaká těžká kolektivní schizofrenie.

Takže abych to shrnul – je to rozhodně zajímavá doba plná šílenství, debility, fanatizmu, lží, a všelijakýho chaosu, ale Operace Z postupuje podle plánu a podle mě dochází k zásadnímu zlomu. Konec Azovstalu je konec ukrajinskýho pilíře, na kterym stojí prakticky všechno ostatní, a už teď je vidět, jak morálka klesá a všechno se jim hroutí pod rukama. Můžou se pokusit o nějakou tu falešnou vlajku, jak jsem psal nedávno, ale asi už to nebude mít velkej efekt. Faktorů je tu ale pořád hodně, tak uvidíme, jak to všechno dopadne a jak dalekosáhlý to bude mít následky.

Ale kdyby to náhodou dopadlo dobře, tak nebojte, žádná přestávka na oddech nebude. Už se prej připravuje nová pandemie opičích neštovic (Amíci už podepsali smlouvu na nákup vakcín za 119 miliónů dolarů), takže o stálou zábavu bude postaráno.

3.8 11 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

3.8 11 hlasy
Ohodnotit příspěvek
27 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Albi
22. 5. 2022 10:55
Ohodnotit příspěvek :
     

No nevím, nevím.
Západní experti na slovo (a pravdu) vzatí na Novinkách.cz hlásí:
„Ukrajina zahájí do dvou měsíců rozsáhlý protiútok, tvrdí nezávislí vyšetřovatelé“
.
Ruská armáda se pokouší obklíčit Donbas, ale kromě dobytí oceláren Azovstal v Mariupolu se jí žádného většího úspěchu dosáhnout nepodařilo.
Rusku také podle CIT docházejí zdroje k dosažení původního záměru, tedy denacifikace a demilitarizace Ukrajiny.

Zatím se mi zdá, že u kravína naopak budou scházet „bojovníci“, tedy zdroje lidské.
Ale nejsem expert a Novinkový už teprve ne. 🙂

Jarda
22. 5. 2022 13:02
Ohodnotit příspěvek :
     

V Srbsku je možno ve stáncích na ulici koupit trička s Putinem. Na jednom tričku je jeho suprová věta – Vše jde podle plánu. Sranda by byla, kdyby si je někdo objednal a pak je poslal jako dar Fialovi a jeho bezmozkům.

black
22. 5. 2022 13:30
Odpovědět  Jarda

super nápad?

Albi
22. 5. 2022 14:21
Odpovědět  black

Fakt, že jo! 🙂 🙂 🙂

Markýza
22. 5. 2022 18:47
Odpovědět  Jarda

Kapánek jsem pogůglila: v českých krámech ho nenajdete, ale kupříkladu na jednom slovenském armyvebu mají moc pěkná – a koukala jsem jak vyvoraná myš, co jich prodává uvědomělý Amazon!

VAL
22. 5. 2022 20:55
Odpovědět  Markýza

Chocholky které zaměstnává namísto vyházených Slovenek sichr vrní blahem.

Evžen
23. 5. 2022 04:40
Odpovědět  Jarda

Ještě navíc těm našim neskutečným podrazakum do toho papež František hodil vidle, že za válku na Ukrajině může NATO, protože sčekalo u hranic Ruska!

Pozor
22. 5. 2022 13:15
Ohodnotit příspěvek :
     

Trochu zastaralá správa z toho čo sa už udialo, určité zhrnutie. Už dnes sme trochu ďalej napr. s Azovstalom, dnes sa už vzdali všetci. V tejto správe chýba trochu aj určité vizionárske videnie budúcnosti, čo sa stane v krátkej alebo stredne dlhej dobe. Kto to sleduje tak toto všetko už čítal a vedel. Je to článok pre víkendových čitateľov.

zdena
22. 5. 2022 15:32
Odpovědět  Pozor

ses špatně vyspal, pozore ?

Rizor
22. 5. 2022 13:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Jak je mozne, ze obecna cestina se sice dobre posloucha, ale hrozne spatne cte?
Skoda, clanek je tim vyrazne degradovan, pripadam si jak v politologickem krouzku gymnyzialnich pubertaku. Obsah je tezko brat vazne, i kdyz si to zaslouzi, neda se to cist.

zdena
22. 5. 2022 15:35
Odpovědět  Rizor

A co takhle Ladislav Větvička ? Ten píše nes mírně zajímavé věci v ostravském dialektu s úmyslnými hrubkami, např. přyjít, protože se to mimo jiné těžko uplatňuje na sledovacích překladačích…chce to jen trošku fantazie, tolerance a lidovosti – tohle není akademická debata…

VAL
22. 5. 2022 16:36
Odpovědět  Rizor

Asiže jak komu a jak kdo. Někdo má holt problém z formou, jiný s obsahem. Já kupříkladu nemám problém s formou učesaného hovnění fialového chrchle ale mám velký problém s obsahem jeho průjmů, pročež mi to splyne ve sra-čku, a naopak sdělná myšlenka tohoto článku obohacuje kultivovanou část mé mysli ač sdělována plebejským jazykem. Jehož košatost ostatně miluji – jen zkuste říct nějaký jadrný fór kultivovaným jazykem akademické obce. Tak třeba: „Stovku za jeden chleba, řikáte? Tak to si ho strčte do pr-dele.“ „Nemůžu. Už tam mám kilo masa za čtyři stovky a deset housek po šesti.“ Hm… Co myslíte, když vikomt Cambronne zařval u Waterllo „Merde!“, bral to generál Collvile vážně?

Pavel
22. 5. 2022 17:44
Odpovědět  VAL

Dokud budou zahraniční nadnárodní koncerny vládnout v naší zemi, a všechno bohatství, kterého už moc není půjde pryč, do té doby nemáme šanci s tím nic dělat. Jediné řešení je strategická odvětví opět zestátnit. Ano, za socialismu nebylo povoleno soukromé podnikání ani v malém měřítku, ale sere mne, když se to srovnává se Schvábovskou stupiditou, která má prostým lidem vzít majetky. Viděl snad někdo, že by komunisté brali lidem domy, auta, zahrádky apod? Musí se prostě trochu rozlišovat.

Pavel K
22. 5. 2022 19:28
Odpovědět  Pavel

Pavel a VAL ????‍♂️

VAL
22. 5. 2022 21:15
Odpovědět  Pavel K

🙂 🙂 🙂

VAL
22. 5. 2022 21:14
Odpovědět  Pavel

Komančové měli historickou možnost, ale vlastní stupiditou a později chamtivou prodejností (komu především ku prospěchu byl hadrák, že – viz óbrdemokrat Dlouhý, jenž rozprodal co mohl, sv-ině nečistá) ji proj-ebali. Být povolené živnosti tak do 5-6ti člóvrdů, malorolnictví, cestování i na západ a pod. (je toho víc, ale málo prostoru), mohli bejt u kormidla po dnešní dny a my bychom, myslím národ, nevězeli ve sra-čkách. Kolik klíčemazvoničů zvonilo (já nezvonil; od počátku mi z toho smrdělo šmé) za tuto budoucnost? A pak, jako de-bilové, volí šmejdy a s otevřenou hubou čumí na privatizační podfuk a utahují si opasky a znova volí šmejdy, a znova a furt…
Blil bych.

Ladislav
22. 5. 2022 13:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Ruští bratři, vybijte všechny nacisty na UK! Nesmí zůstat ani jeden, aby se nemohli množit! A žijte spokojeně a v míru. Doufám, že se i dožiju bezvízového styku sváma jak za zlatých komunistů?

zdena
22. 5. 2022 15:37
Odpovědět  Ladislav

prrrrr…… dostat se do Ruska bylo jen pro vyvolené…. žádný bezvízový styk nikdy neexistoval v té době…. jen za odměnu….

Pavel
22. 5. 2022 17:51
Odpovědět  zdena

No nevím, naše sousedka jezdila do Ruska každý druhý rok, komunistka nebyla a k tomu byla ještě v důchodu. Přivydělávala si sázením stromků, že by to dostávala za to, nevím. Strašně se jí tam líbilo, takže ani nikde jinde jezdit nechtěla. Víc o tom ale nevím, takže tak to je.

VAL
22. 5. 2022 21:40
Odpovědět  zdena

Bábrle s máti (obě mlynářsko-kulackého původu) jezdili do SSSR rok co rok (bábrle do r. 1995, máti do r. 2010) a v Petrohradu obdivovaly polární záři a áchaly v Ermitáži, taky transsibiřsku projely a ve Vladivostoku si šplouchaly křečáky v móři, ba jukly i tam, kam to bylo jen na bumášku, ale možná to bylo proto, že byly volyňské Češky a měly tam příbuzné (vlastně je tam někde mám i já) a známé a že bábrle byla družná a přes příbuzné a známé sháněla známé známých k dopisování, načež se k nim s máti nechaly pozvat. Jo, a taky proto, že máti makala v ČSD a jednou ročně mohla levně trajdat i po reálsocialistických zemích. Táta měl totiž k cestování odpor, tak máti trajdala s bábrlí.

VAL
22. 5. 2022 15:57
Ohodnotit příspěvek :
     

"...pod vedením soudruhů z USA... " Myslím, že zde měl pan AV hodit veksl ke čtenářstvu a vysvětlit mu, že oslovení soudruh nepreferovali pouze komančové soudruha Lenina, Maa, Fidela a další bojovníci za lepší příští, ale taktéž náckové soudruha Hitlera, bojovníci za otrokářské příští. Slovo Parteigenosse, jak se náckové titulovali, je totiž složeno ze dvou částí: Partei a Genosse. Partei, přeloženo do češtiny, je politická strana a Genosse soudruh. K přesnému a výstižnému překladu Parteigenose z němčiny do češtiny je však určující překlad části "Genosse". Proto nejvhodnějším překladem slova Parteigenosse z němčiny do češtiny je soudruh a nejpřesnější překlad by byl soudruh ve straně. Zhusta by však byl takovýto překlad kostrbatý a nepřirozený. Tak kupříkladu Hitler, Göring a Hess se oslovovali co Parteigenose a byli nacisté;členi jedné strany (NSDAP). Já vím, je to divný, ale je to fakt. Soudruhovali jak komančové, tak náckové. Proto jsou pojmy soudruh a soudruzi v souvislosti s vedením USA naprosto namístě, žel, ne každému čtenáři je jasné proč a že jsou v tom komáři nevinně. Takže tak. Jo, a díky za článek.

Lubek
22. 5. 2022 16:07
Ohodnotit příspěvek :
     

Speciální vojenská operace na Ukrajině pokračuje. Jak řekli čelní představitelé Ruska mnohokrát, postupuje podle plánu a nová území jsou osvobozována od nacistů každý den.
Koľko som sa už napočúval a načítal o „pláne“. Som síce iba nadporučík v zálohe a na dôchodku, aj veľa čítam o vojnách. Nikdy a nikde som sa však nestretol s niečím takým, že by veliaci štáb operácie, či vojnového konfliktu poskytol médiám a komentátorom svoje plány vopred, pred zahájením akcie. Že by novinári, znalci, komentátori, odborníci mohli denne posudzovať a porovnávať skutočný stav bojov so skutočným bojovým a cieľovým plánom. Doposiaľ to boli akurát tak filmy typu James Bond, či amerických superhrdinov, že niekto ušpiónoval, čo to nepriateľ zamýšľa, ako, kedy, kde a dokedy.
Teraz sa stalo niečo podľa mňa zvlášte. Kde-kto pozná plány ruského velenia hádam lepšie, než oni sami….zaujímavé. Celkom zaujímavé. …alebo je to inak?

skylla
22. 5. 2022 17:33
Ohodnotit příspěvek :
     

operace azovstal se dokonale podařila a podle našich médií a klauna zelenského proběhla podle plánu….Rusko ustupuje a banderovci budou co skoro pod Moskvou…prostě samé plusy

PENNYS
22. 5. 2022 17:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Dnes v tak napjatém situaci stačí „nějakej nafetovanejusuchyl“nebo okrouš vypustí nějakou raketu DAR US armády a už to pojede! UŽ SE TĚŠÍME .

SPOLU_Koalice-PEKLO.jpg
Frank
22. 5. 2022 19:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Ale zhulený zelený mužíček stále vece, jak ti hrdinní ukrajinští bojovníci válcují ruskou armádu. A jen tak mimochodem, doufám, že všichni ti, kteří volili fialový hnus jsou nadmíru s tím pitomcem, který vysílá stále nějaké signály, spokojeni.

VAL
22. 5. 2022 21:44
Odpovědět  Frank

Náhodou. Se zeleným feťákem je srandy že byste nevěřil. Já jednou denně vždycky juknu na ukroweby a pokaždé mě ta smažka těmi svými kecy pobaví skoro tak, jako náš fialový chrchel.

VAL
22. 5. 2022 20:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Jo, ještě k té zajímavé době plné šílenství, lží, debilismu, fanatismu a všelijakéko chaosu.
Zdalipak víte, že Belgie, kde se, jak známo vynachází hlavní město Eurosajuzu, dnes jako první země na světě zavedla povinnou karanténu pro nakažené opičími nešťovicemi? (zdroje lalibre.be plus ren.tv/news)
No aby taky ne, když, ó hrůzo! je ve dvanácti zemích už plných 92 případů, z toho 3 – slovy tři – v Belgii! Sice ti děsný nešťovice nejsou smrtelný a ohrožují, čert ví proč, především promiskuitní bukvíky, takže normálové můžou bejt v klidu, ale co kdyby se chuděrové cítili unaveni a naskákali by jim pupínky?! No, aspoň už vím, proč to na nás mužoid Válek začal válet a kde čerpá jistotu podzimní pandemie.