nezařazené

Očkování v přímém přenosu

Reakce na vakcínu proti koronaviru zdravotní sestry z Tennessee, která po injekci vakcíny Pfizer poskytla rozhovor novinářům.

Reakce na injekci se dostavila o 17 minut později  
https://www.washingtontimes.com/news/2020/dec/17/nurse-faints-after-getting-covid-vaccine/
Nemocnice uvedla, že incident nesouvisel s vakcínou Pfizer, která byla injekčně podána, ale že sestra byla „jen unavená“. Současně bylo včera oznámeno, že americké úřady sejmuly z vývojářů dvou vakcín (včetně Pfizeru) jakoukoli odpovědnost za možné vedlejší účinky.

Vláda USA poskytla farmaceutickým společnostem, jako jsou Pfizer a Moderna, imunitu vůči odpovědnosti v případě závažných nežádoucích účinků u dobrovolníků, kteří použili vakcíny. Oznámilo to ve čtvrtek CNBC s odvoláním na odborníky.

„Je velmi vzácné přijímat zákony o všeobecné imunitě,“ řekl dallasský právník pro práci a zaměstnání Rogge Dunn.
„Farmaceutické společnosti nemají podle zákona dostatečnou ochranu,“ dodal. 

Současně, jak kanál zdůrazňuje, Američané nemohou podat stížnost na americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (USA) a na zaměstnavatele v souvislosti s povinným požadavkem očkování COVID-19.

Zároveň je naznačeno, že ačkoli Kongres USA vytvořil zvláštní fond na krytí nákladů spojených s poškozením zdraví občanů v důsledku očkování, je poměrně obtížné tyto prostředky použít. Jak tedy odborníci zdůrazňují, za poslední desetiletí pouze 6% Američanů, kteří podali žalobu, dostalo odškodnění. Kromě toho Dunn uvedl, že právní imunita poskytnutá farmaceutickým společnostem je nejen chrání před soudními kroky, ale také pomáhá snížit náklady na imunizaci. 

„Vláda nechce, aby lidé žalovali společnosti vyrábějící vakcínu COVID-19, protože v takovém případě by výrobci pravděpodobně účtovali úřadům vyšší cenu za dávku [drogy] ,“ vysvětlil Dunn.

V únoru americký ministr zdravotnictví a sociálních služeb Alex Azar citoval zákon z roku 2005, který požaduje, aby agentura poskytovala právní ochranu společnostem, které vyrábějí nebo distribuují základní lékařské výrobky, včetně vakcín a léků, s výjimkou případů „úmyslného zneužití“ ze strany společností. To znamená, že po další čtyři roky, jak uvádí CNBC, „nelze stíhat za škody“ spojené s poškozením zdraví v důsledku užívání nebo užívání drog k léčbě nebo ochraně koronavirové infekce.

Společnosti Pfizer a Moderna, stejně jako americké ministerstvo zdravotnictví a sociálních služeb, jak uvedl kanál, odmítly tuto záležitost komentovat.

The New York Times ve čtvrtek s odvoláním na zástupce nemocnic uvedl, že u dvou zdravotníků v nemocnici na Aljašce došlo k alergické reakci po očkování vakcínou proti koronaviru vyvinutou americkou společností Pfizer a jejím německým partnerem BioNTech. Podle publikace došlo 10 minut po podání léku u zaměstnance zdravotnického zařízení k otokům očí, závratím a bolestem v krku. Byla mu poskytnuta kvalifikovaná pomoc, stav pacienta se do hodiny vrátil do normálu, poté byl propuštěn. Zdravotníci uvedli, že případy nezmění jejich plány distribuce vakcín.

https://bit.ly/34sljCl

sdíletj na

4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Danuška
19. 12. 2020 22:00

Donald Trump v minulosti opakovaně tweetoval, asi 20x, že dětské vakcíny způsobují autismus. Barron Trump je prý také autista. A najednou Trump na všechno zapomněl a nakupuje za státní miliardy dolarů pochybné vakcíny od Pfizer, AstraZeneca, geneticky modifikovanou Moderna a vnucuje je Američanům?!

Tak to nechápu.

Danuška
19. 12. 2020 22:16

Možná přesně o tohle celou dobu šlo, už při prezidentských volbách 8. listopadu 2016! Vůbec nešlo o migranty, mexickou zeď, Pizzagate, Rusko, Írán, Venezuelu, ale šlo o očkování. že když se stane Trump prezidentem,zabrání Rockefellerům, Rothschildům a Gatesovi v genocidním očkování.

Donald J. Trump @realDonaldTrump
Healthy young child goes to doctor, gets pumped with massive shot of many vaccines, doesn’t feel good and changesAUTISM. Many such cases!
28. 3. 2014
https://twitter.com/realDonaldTrump/status/449525268529815552

Zdravé malé dítě jde k doktorovi, kde do něj narvou spoustu vakcín, necítí se dobře, mění se – AUTISMUS. Je mnoho takových případů!Editor
20. 12. 2020 16:15
Odpovědět  Danuška

Drobný detail. Autismus existoval dávno před zavedením vakcinace. Jak to?

Danuška
19. 12. 2020 22:21

Trump věří mýtům o očkování, Clintonová podporuje plošnou vakcinaci
21.10.2016
Očkování způsobuje autismus a dělá ze zcela zdravých dětí
vážně nemocné, o tom je přesvědčený republikánský kandidát na post
amerického prezidenta Donald Trump. Naopak demokratická kandidátka
Hillary Clintonová podporuje plošnou vakcinaci dětí stejně jako
stávající prezident Barrack Obama.

„Republikán Donald Trump je totální anti-vaxxer, který léta opakovaně
tvrdí, že očkování poškozuje dětí a způsobuje autismus. Není třeba
dodávat, že odmítá povinné očkování,“ shrnuje Trumpův postoj americký
zpravodajský portál Vox.com.

NAPSAL ZDRAVOTNICKÝ DENÍK.CZ DVA TÝDNY PŘED PREZIDENTSKÝMI VOLBAMI 2016
https://www.zdravotnickydenik.cz/2016/10/trump-veri-mytum-o-ockovani-clitonova-podporuje-plosnou-vakcinaci/