nezařazené

,Očkované podvedli. Nelegální kontroly.” A cenzura zasáhla.


Mezi těmi, kdo nesouhlasí s postupem současné vlády, je i dlouholetá advokátka z oblasti samosprávného práva Jana Zwyrtek Hamplová, která svůj nesouhlas vyjadřuje mimo jiné i na sociálních sítích a radí těm, kdo se chtějí taktéž bránit. Ovšem nyní si na její příspěvky „posvítil“ Facebook a řadu z nich skryl jako „porušující zásady komunity“. Co přesně na nich vadilo, společnost neuvedla. Některé se týkaly nošení roušek, některé bezinfekčnosti, další očkování.

Epidemie covidu-19 přinesla řadu nepříjemností a mezi nimi i cenzuru sociálních sítí ohledně údajně nepravdivých informací o nemoci, vakcínách a jejich vedlejších účincích, opatřeních atd. Ovšem společnost miliardáře Marka Zuckerberga nikdy konkrétně nedefinovala, co všechno je „zakázané“ říkat, pouze odkud bere své „zaručené“ informace.

Obětí tohoto přístupu se nyní stala advokátka Jana Zwyrtek Hamplová. Jako „porušující zásady komunity“ jí společnost skryla hned několik příspěvků. Jednalo se jednak o příspěvek, ve kterém se advokátka zabývala pojmem bezinfekčnost a komentovala nová rozhodnutí vlády. Napsala například, že úhrada za přikázanou povinnost zdravotního výkonu je nezákonná, dále že zkrácení platnosti testu je motivováno vytvořením ekonomického tlaku a nemá medicínské důvody, že číšníci nemohou vykonávat povinnosti státní správy a také, že pojem bezinfekčnost je nepravdivý. Co konkrétně bylo na příspěvku závadného jako obyčejně společnost neurčila.

Kromě toho zmizel také příspěvek, ve kterém Jana Zwyrtek Hamplová sdílela předlohu pro ty, kdo chtěli protestovat proti rozdílnému přístupu k očkovaným a neočkovaným tím, že odmítají nosit roušky či respirátory, dokud tuto povinnost nebudou mít i očkovaní.

Další příspěvek, který Facebooku vadil, pocházel původně od lékaře Šimona Reicha. Ten v něm hovoří o tom, že i očkovaní mohou šířit vir ve společnosti. „Tvrdit proto, že se spouští lockdown kvůli neočkovaným, je naprostý nesmysl,“ řekl Reich v příspěvku, který u něho samotného už také není dohledatelný. Argumentoval, že nákaza se šíří i v proočkovaných zemích, jako je Singapur, Izrael nebo Spojené království a apeloval, aby Česko zvolilo racionální přístup a aby se naočkovali ti, kdo se chránit chtějí.

„Zbytek společnosti nechme už konečně být a především pak děti. Tohle nejsou pravé neštovice. Až se někdy objeví opravdu smrtící nákaza, která bude ohrožovat základní fungování státu, tak se pak zavírejme do sklepů,“ řekl Reich a dodal: „Očkovaní byli podvedeni lživou kampaní, která jim slibovala tečku. Když se nyní tečka nekoná a opět politici vymýšlí debilní opatření, tak hledají viníka a nejsnadnější cíl jsou neočkovaní. Lidi, přestaňte blbnout. Viníkem jsou politici a jejich ‚experti‘.“

Sociální síti vadilo pak i sdílení článku ParlamentníListy.cz s názory doktorky Krátké, která dle Hamplové míní, že stále stejná vakcína nenaučí organismus nic nového. „Imunita ví, co má dělat. Jenom my se snažíme pomocí různých opatření dělat psí kusy s novou virovou mutací, která nám ale na naše opatření kašle,“ zaznělo v článku.
https://bit.ly/3C1qabz

sdílet na