Obyvatelé Řecka chytají migranty přímo na hranicích

OBYVATELÉ ŘECKA BYLI PŘINUCENI CHYTAT MIGRANTY PŘÍMO NA HRANICI – NELEGÁLNÍ PŘISTĚHOVALCI SI STĚŽUJÍ NA ŠPATNÉ ZACHÁZENÍ.

Migrační krize v Řecku se vymkla kontrole. 
Tábory na ostrovech v Egejském moři jsou přeplněné a Turecko hrozí otevřít migrantům hranici, nelegální migranti pronikají do Evropy neustále a začínají čelit brutalitě na hranicích.

Od roku 2017 se objevují zprávy o násilí a protiprávních činnostech řeckých bezpečnostních sil proti migrantům, kteří překročí řeku Evros. 

Patří sem obvinění, že migranti byli zatčeni, zbiti, okradeni a násilně navráceni do Turecka.

Není však vždy jasné, kdo je za to zodpovědný. Skutečnost je taková, že obyvatelstvo nespokojené s přílivem migrantů, se někdy rozhodne vzít věci do svých rukou a sjednocuje se do skupin. 

Často se také uchýlí k silovému řešení problému a skrývají své tváře pod maskou.

Řecká liga pro lidská práva a Human Rights Watch je charakterizuje jako „polovojenské skupiny“. 
Očití svědci, s nimiž v Human Rights Watch vedli rozhovor, uvedli, že tito lidé „vypadají jako policisté nebo vojáci“. V tomto případě Liga nevylučuje, že policie může zavírat oči před tím, co se děje.

Řeka Evros vede podél pozemní hranice mezi Evropskou unií a Tureckem. 
Na tuto hranici se nevztahuje dohoda podepsaná mezi Ankarou a Bruselem v roce 2016, která umožňuje navracení syrských migrantů do Turecka, přicházejících do Řecka po moři.

https://news-front.info/2019/11/06/zhiteli-gretsii-vynuzhdeny-otlavlivat-migrantov-pryamo-na-granitse-nelegaly-zhaluyutsya-na-zhestokoe-obrashhenie/

sdílet na