nezařazené

O povinné gynekologické prohlídce na letišti v Kataru…

Mnoho analytiků a politologů si myslí, že konfliktu mezi křesťanským světem a islámským světem lze zabránit, ale jak se ukázalo, všechno teprve začíná!

The New York Times:

https: //www.nytimes.com/2020/1 …

Ženy ze Západu (nemuslimské) na letišti v katarském hlavním městě Dauhá byly nuceny podstoupit povinné gynekologické vyšetření poté, co na záchodě bylo údajně nalezeno novorozené dítě.

Ženy, které již byly v letadle (!!!), mířící do Sydney, byly vyvedeny a podrobeny důkladné gynekologické prohlídce v sanitkách. Mezi cestujícími bylo 13 australských občanů.
Podle The Guardian se jedná o 18 žen, z toho 13 Australanek.

Pobouřené ženy uvedly, že byly z letadla odvedeny bez vysvětlení důvodů, a poté přivedeny do sanitních vozů a donuceny se svléknout a lehnout si. Během vyšetření musely být ženy nahé. Přičemž okna aut nebyla zavřena a kolem bylo mnoho mužů.

“Celá akce byla neuvěřitelně agresivní, byla jsem šokována,” řekla jeden z pasažérek letu do Sydney. 
Navíc dodala, že pracuje jako zdravotní sestra a ví o pravidlech pro získávání souhlasu s vyšetřením, na který se ji nikdo ani nezeptal.

Odlet letadla byl zpožděn o více než 3 hodiny. Vedení letiště skutečnost gynekologického vyšetření žen přímo nepotvrdilo, uvedlo však, že zdravotníci byli znepokojeni zdravím matky nalezeného dítěte.

Některé ženy, které musely projít ponižující procedurou, po příjezdu do Austrálie šly na policii. 

Ministrině zahraničí Marise Payneová uvedla, že ministerstvo požadovalo od katarských úřadů vysvětlení incidentu. Payneová rovněž dodala, že nemůže odpovědět na otázku – zda je přípustné interpretovat takové chování správy letiště jako sexuální násilí.

Katarské zákony jsou v otázkách mimomanželských vztahů velmi přísné. Žena, která porodila dítě bez manžela, může jít na rok do vězení. Ženatý muž, který je otcem nemanželského dítěte, může čelit trestu smrti.

Mimochodem, sankce proti Kataru nikdo neukládá a nikoho na Západě nezajímají lidská práva v Kataru!

Australská vláda požadovala od Kataru vysvětlení a uvedla, že incident by mohl ovlivnit bilaterální vztahy.

“Jsme hluboce znepokojeni nevhodným zacházením s některými cestujícími letu společnosti Qatar Airways na letišti v Dauhá.” – říká se v prohlášení. “Bylo to urážlivé, vysoce nevhodné a šlo to nad rámec okolností, za nichž mohou ženy dát svobodný a informovaný souhlas.”

A to je jen začátek agresivní války mezi Západem a islámským světem!

Alarmující, urážlivý signál!“

Australská vláda uvedla, že toto zacházení se ženami „jde nad rámec okolností, za nichž byla hrubě porušena práva žen!“ Na otázku novinářů, zda šlo o sexuální napadení, ministryně zahraničí Marise Payneová odpověděla: „Ne, nenaznačuji to, protože jsem neviděla podrobný popis událostí.“

Řekla, že předala australské federální policii „extrémně znepokojivé, urážlivé prohlášení týkající se řady událostí“ a že Austrálie „přijme další kroky“ poté, co obdrží vysvětlení od katarských úřadů.

Vláda Kataru ve svém prohlášení uvedla, že „lituje jakéhokoliv porušení osobní svobody a utrpení cestujících”

https://bit.ly/3mmxRlg

sdíletj na