Novotný – Rusko 1:0

330 nebezpečných slov o civilizačních rozdílech.

Pavla Novotného, řeporyjského starosty a chráněnce předsedy ODS, můžeme mít rádi nebo ne, ale rozhodně ruskou televizi totálně dostal. Rusové proti němu mohli postavit jiného klauna. Ti dva mohli po sobě metat šlehačkové dorty, a mohla to být pro všechny skvělá zábava.

Jenže v televizi Rossia postavili klauna Novotného proti politikům a historikům.  Pořad se fakticky zhroutil. A to ještě mohou být rádi, že Novotný během programu nevystrčil zadek nebo něco ještě intimnějšího.

Pro nás je to dobrá příležitost ukázat dva aspekty civilizačního rozdílu mezi Západem a Ruskem. Ukázat, proč je pro nás tak těžké se navzájem chápat. Není to úplný obraz, ale i ty dva aspekty něco říkají.

Tam ale ještě Rusové nejsou. U nich diskuze znamená konfrontaci lidí s různými názory.

Za prvé. Rusové předpokládají, že když je někdo politik s podporou předsedy konzervativní strany, tak, že se jedná o vzdělaného kultivovaného člověka schopného vystupovat s určitou noblesou a schopného argumen-
tovat. Mají za to, že právě tyto schopnosti rozlišují příslušníka politické elity třeba od běžného dělníka.

Jenže naše společnost se mezitím posunula. Členství v nejvyšších patrech politiky není podmíněno skutečnou vzdělaností, nýbrž schopností lichotit nadřízeným a slepě zastávat politicky korektní názory.

Rusko je zlo, Petr Fiala je úžasný, Evropská unie je skvělá, vlastní spoluobčané jsou odpad.

To stačí. Vedle toho můžete vystrkovat holý zadek na veřejnosti, nemusíte mít dějepisné znalosti ani na úrovni základní školy a přesto patříte k elitě národa.

Druhý rozdíl je ve vedení diskuze. Kdyby něco podobného probíhalo v České televizi, sešli by se ve studiu čtyři lidé s naprosto shodnými názory. Na pozadí by se střídala fotografie Pavla Novotného s otřesnými záběry z Osvětimi. Nakonec by se všichni pochválili, jaká to byla svobodná demokratická diskuze a ujistili se v odhod-
lání nepřipustit její narušení cizím názorem či dokonce nezávislou myšlenkou.

A to ještě mohou být rádi, že Novotný během programu nevystrčil zadek nebo něco ještě intimnějšího.

Tam ale ještě Rusové nejsou.

U nich diskuze znamená konfrontaci lidí s různými názory. S tím, že si divák vybere. Nevědí, že do studia mohou pouštět jenom absolutně prověřené lidi, na které je spolehnutí, že odříkají oficiální verzi.

Zkrátka, Rusko zase projevilo svou zpátečnickost. Však už sluníčkáři na twitteru jásají, jak byli odhaleni východní primitivové žijící v zemljankách. Opravdu, na poslední výkřiky liberální demokracie Rusové nemají.

https://petrhampl.com/novotny-versus-rusko

sdílet na

2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
laylaatwood27
2. 12. 2019 02:53
Ohodnotit příspěvek :
     

….”A to ještě mohou být rádi, že Novotný během programu nevystrčil zadek”….

…no ono u něho by to vyšlo nastejno, jestli ksicht, nebo zadek.
Naopak ta jeho přiteplená říť by působila na obrazovce mnohem “kultivovaněji”.
Ale příliš mnoho povyku při logickém odpisu pražské kafilérky.

http://www.skrytapravda.cz/domaci/2892-retard-novotny-jako-uzitecny-idiot-navalnemu-a-spol-udelal-medvedi-sluzbu