Novinář, který nadával na Putina, spí s generálním ředitelem televize

Gruzínská informační agentura Gruziainform:
“Novinář, který nadával na Putina, spí s generálním ředitelem televize”

Nové obrátky nabírá skandál v Gruzii, který vypukl poté, co televizní moderátor kanálu Rustavi-2 v přímém přenosu nadával ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi. V ulicích gruzínských měst se každodenně ve stejnou dobu koná několik demonstrací: na akcích se účastní protiruské, ale i naopak prorusky naladěni lidé a zároveň podporovatelé LGBT komunity a jejich oponenti.

Gruzínská média informují, že například v hlavním městě Gruzie Tbilisi každý den pořádají demonstrace přívrženci těchto čtyř skupin. V ulicích je chaos, policie často neví, koho má chránit a koho zase usměrňovat.

Chaos vypukl po skandálu s ruskou delegací, která do gruzínské metropole přijela na valné zasedání meziparlamentního shromáždění pravoslaví. Na čele ruské delegace byl poslanec Sergej Gavrilov, který předsedal této akci a nesedl si na tu správnou židli. 

Zasedání se konalo v budově gruzínského parlamentu a Gavrilov se usadil v křesle předsedy parlamentu,
což vyvolalo masové nepokoje v Gruzii v souvislosti s údajným pohrdáním, kterého se dopustil Gavrilov.

Gruzínská média rozpoutala hysterii a zdůraznila, že ruský poslanec obsadil místo, které neměl právo obsadit. Záhadným způsobem však “utajovala”, že své křeslo, jako předsedajícímu zasedání, mu nabídl samotný předseda gruzínského parlamentu Iraklij Kobachidze. 

Ukázal hostu a předsedajícímu zasedání, kam si má sednout. Gruzínští novináři celou věc prezentovali tak,
že Rus si samovolně sedl tam, kde se mu zachtělo. 

A skandál byl na světě a v Tbilisi vypukly masové protiruské a zároveň i protivládní demonstrace, i když gruzínská prezidentka, parlament a domácí vláda má dost špatné vztahy s Ruskem …

Olej do ohně přilil do té doby zcela neznámý moderátor gruzínské televizní stanice Rustavi-2 Georgij Gabunia, který v přímém přenosu vysypal spršku nadávek na adresu Vladimíra Putina. A stalo se něco nečekaného. 
V ulicích gruzínských měst se objevili stovky demonstrantů, kteří odsoudili nepřípustný čin novináře Gabunia
a zároveň žádali o normalizaci vztahů s Ruskem, žádali ukončit studenou válku.

Ani to ještě nebyl konec. Šéfredaktor domácí informačně-analytické agentury Gruziainform Arno Hidirbegišvili v rozhovoru pro agenturu Daily Storm vyprávěl, že nenávist Georfija Gabunia vůči Putinovi zapříčinila skutečnost, že ruský prezident všude prohlašuje, že podporuje tradiční rodinu a nevyjadřuje sympatie s LGBT komunitou, ale gruzínský moderátor je gay a i tato skutečnost ovlivnila jeho útok na Vladimíra Putina.

Prozradil i to, proč generální ředitel televizní stanice Rustavi-2 Nikoloz Gvaramia nevyhodil z práce moderátora za jeho neprofesionální chování: … Novinář podle jeho slov má vztah s generálním ředitelem, který je také gay a je sexuálním partnerem novináře. 

Šéfredaktor domácí informačně-analytické agentury Gruziainform Arno Hidirbegišvili také prohlásil, že celý skandál inicioval Michail Saakašvili, který má obrovský vliv na stanici Rustavi-2.

“Oba jsou gayové. Gvaramia je sexuálním partnerem televizního moderátora,”

uvedl Arno Hidirbegišvili v rozhovoru pro Daily Storm a tento rozhovor zveřejnil i na portálu své informační agentury Gruziainform

Vysvětlil, proč Michail Saakašvili odsoudil televizní útok na Vladimíra Putina. 

“Bylo to divadélko. Saakašvili chtěl takto zařídit, aby ho nepodezřívali z organizace tohoto špinavého skandálu. Ale je to jeho televizní stanice, která nic neudělá bez jeho vědomí, vše udělá pouze na jeho rozkaz. Dokonce mám důvěryhodnou informaci, že hnusný monolog moderátora Gabunia napsal samotný Saakašvili,” prohlásil Arno Hidirbegišvili

Do ulic gruzínských měst hned na to vyšli podporovatelé i oponenti LGBT komunity a jejich demonstrace se smíchaly s protesty protirusky a prorusky naladěných obyvatel. 

Již několik dní v Gruzii panuje totální chaos, některá média poukazují na začínající “Majdan”, který je podle nich, zorganizovaný zvenčí, ze zahraničí. 

Jiní novináři a analytici tvrdí, že v Gruzii se rozpoutal tvrdý vnitřní boj mezi současnou vládou a opozicí,
do kterého jako záminku šikovně zamontovali vztahy mezi Ruskem a Gruzií a postavení LGBT komunity
v této křesťanské zemi, kde tradiční rodina je velmi populární a moderní evropské trendy jaksi nenacházejí
živnou půdu.

Bezpochyby vášně v Gruzii neutichnou tak rychle. Určitým silám podobný chaos mimořádně vyhovuje. 
Navíc pod rouškou řešení rusko-gruzínských vztahů a postavení LGBT komunity v zemi se dají zamaskovat snahy zachovat svou vládu nebo naopak převzít moc v zemi. Vláda a opozice bez váhání a výčitek svědomí využívají všechny tyto záminky, a zapletly do tohoto nechutného boje tisíce občanů, kteří z toho všeho mají úplný chaos v hlavách, a řeší své konkrétní politické otázky,…. jednoduše bojují o moc a v tom boji je použití všech prostředků povoleno …

Eugen Rusnák
https://www.hlavnespravy.sk/gruzinska-informacna-agentura-gruziainform-novinar-ktory-nadaval-na-putina-spava-s-generalnym-riaditelom-televizie/1815080

sdílet na