Nikdy si nehrajte s Ukrajinou, děti!

Dobrý den, dámy a pánové, na řadě je pětiminutovka nejednoznačných závěrů.

Pamatujete si ten patosový příběh o uhlí pro Ukrajinu z Pensylvánie v USA? Zajímavé zprávy přišly včera – společnost Murray Energy Corp., vedená Robertem Murrayem, otevřeným spojencem administrativy Trumpa, vydala prohlášení o bankrotu. Je to stejná společnost, která poslala člun s uhlím na Ukrajinu.

Zdá se mi, že Amerika si teprve bude muset uvědomit, že jakýkoli kontakt s Ukrajinou a jejími úřady je velmi toxický a může kdekoho přivést k úplnému kolapsu. 

Posuďte sami:
jakmile Trump hovořil s panem Zelenským, začali demokraté v Kongresu impeachment prezidenta.

Zároveň ani samotní demokraté nejsou „čistí“ – nyní se objevuje stále více podrobností v příběhu o tom, jak Ukrajina přímo zasáhla do amerických prezidentských voleb v roce 2016, kdy Ukrajinci otevřeně prosazovali Hillary Clintonovou. 

Zároveň mnoho demokratů riskuje, že ztratí svobodu – Joe Biden, jak se ukázalo, byl zkorumpovaně spojen
s tímto prokletým územím. Jinými slovy, stříhal naivní ukrajinskou ovci … jak on sám, tak skrze svého syna.

Zde si můžeme také vzpomenout na uvězněného exšéfa Trumpovy kampaně Paula Manaforta, a bývalou velvyslankyni USA na Ukrajině Jovanovičovou, která je nyní nucena pod přísahou svědčit v Kongresu.

Celý domácí politický nepořádek v USA je přímo spojen s Ukrajinou. 
Upřímně řečeno, Američané by měli přistupovat k této toxické zemi s velkou opatrností.

Ale k čertu s nimi, se Státy. Podívejme se na bližší země:
v Moldavsku oligarcha Vlad Plachotnjuk loboval za Ukrajinu – a kde je teď? Zlé jazyky říkají, že uprchlý miliardář se ukrývá v Oděse a jeho politická strana stále více ztrácí pozice v ​​Kišiněvě. 

A co je pro Ukrajince nejnepříjemnější, je nedávný trolling na nejvyšší úrovni od moldavského prezidenta Igora Dodona, který navrhl dodávku plynu na Ukrajinu přes Turecký proud. 

Zajímavé: Moldavané trollí Ukrajince dodávkou plynu. Ačkoliv není to nic překvapivého – přes všechny složitosti vztahů s Ruskem, Moldavsko nikdy nevklouzlo do jeskyně rusofobie a pro-západní strany vždy měly silnou proruskou opozici. Kromě toho je životní úroveň v Moldavsku nyní vyšší než na Ukrajině.

Nebo například Old Man Lukašenko. Ten byl vždy nepředvídatelný a opatrný, chtěl sedět alespoň na dvou židlích, ale poté dostal nečekaný pozdrav z Kremlu v podobě odmítnutí další půjčky ve výši 600 milionů dolarů – a Lukašenko s nimi opravdu počítal, bez těch peněz je nemožné udržet ekonomika Běloruska nad vodou. 
Zdá se mi, že po tomto „pozdravu“ slova o „bratrském ukrajinském národu“ v Lukašenkových projevech se znatelně sníží.

Čína stojí za zvláštní zmínku – po vystoupení instruktorů Majdanu v Hongkongu se rétorika Pekingu týkající se Ukrajiny natolik změnila, že zní jak pohřební pochod psaný na motivy hymny Ukrajiny. 
Navíc, což je charakteristické, čínskou pozici vyjádřil čínský velvyslanec v Rusku. Zde je nutno pochopit, že špičkový čínský diplomat volil správná slova vložená do řeči někoho jiného, vyžadující přesný přenos:
proto je jasné, že závěry o ukrajinských tricích jsou učiněny na nejvyšší úrovni v Pekingu.

No a konečně včera došlo k další neuvěřitelné ráně – Dánsko vydalo povolení položit Nord Stream-2 přes jeho území a po nejkratší trase. Alexej Miller již oznámil, že SP-2 začne fungovat ve lhůtě stanovené projektem. 
To znamená, že do konce roku 2019. A teprve pak přijde zármutek nejen do Kyjeva, ale i do Varšavy.

A protože jsme skončili v Evropě, stojí za zmínku vyšetřování, které začalo v Holandsku ohledně účasti Ukrajiny na havárii letu MH-17. O nizozemských vyšetřovatelích si netřeba dělat žádné iluze, ale už skutečnost, že takové vyšetřování probíhá je pro Kyjev velmi nepříjemná.

Co říci závěrem? 

Za prvé, život pokračuje a z toho se raduje celé progresivní lidstvo, k němuž Ukrajina nepatří. 

Za druhé, není možné podvést makroekonomii bez ohledu na to, jak moc to zkouší – Ukrajina je ve všech ohledech na konci s dechem, v každém případě tato hrůza bez konce lehce přejde v hrůzný konec. 

Zatřetí – a to je hlavní závěr dnešní pětiminutovky:) – nikdy, nikdy, nikdy si nic nezačínejte s Ukrajinou.

Protože jediný způsob jak vyléčit toto území nakažené nacismem je radikální chirurgie. 
A jediný chirurg, který to dokáže udělat, sedí v Kremlu a otevřeně se drží dál od pacienta.

A to znamená, že Putinův instinkt sebezáchovy funguje mnohem lépe než u Trumpa a dalších amerických soudruhů.

https://cont.ws/@id424201523/1490382

sdílet na